Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gerincferdüléssel lehet...

Gerincferdüléssel lehet lovagolni?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta gerincferdülésem van. Most 23 éves vagyok, tehát már végbement a csontfejlődés. Az orvosom szerint így javítani már nem lehet a ferdülésen, legfeljebb rontani.


A kérdésem az, hogy így el lehet kezdeni hobbi lovagolni? Nem futószárazás a cél, hanem önálló lovaglás. Úgy tudom a lovaglás alapja a helyes testtartás, de én nem tudok tökéletesen egyenes testtartást felvenni, ez a problémám. Ki tudom húzni magamat nagyjából egyenesre, de az nekem kényszerű testtartás, befeszülnek az izmaim tőle.



2021. ápr. 8. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha járni azért tudsz, akkor nem hinném, hogy gondot fog okozni.

Először elég kényszerűnek fog tűnni a helyes lovagló testtartás is, de ez nem baj. Idővel megedződnek a megfelelő izomcsoportok, amiket amúgy nem nagyon használsz. Idővel így a tartásod is fejlődhet.

2021. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
Persze, semmi gond nem lesz.
2021. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Pedig lesz gond. Nekem is gerincferdülésem van. Nekem lendületből megmondták, hogy nagyon nem tesz jót a gerincferdülésnek a lovaglás, mert valamennyire ütődik a gerinced bármennyire is ülsz puhán a lovon.


Nem hittem el. Aztán most így 1 év rendszeres napi szintű lovaglás után van az, hogy mem tudok kiegyenesedni pl. patakaparás után, fáj szinte állandó jelleggel vagy a derekam vagy a gerincoszlopom.


De igazából ha olyan vagy mint én, és nem érdekel ez téged akkor csináld nyugodtan, annyi hogy a ferdüléstől függetlenül ne dőlj egyik irányba se a lovon. Középen kell lenni, illetve egyformán kell terhelni mindkét ülőcsontot mert elferdíted vele lovat. Mert testsúlyra is reagálnak.

2021. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
2-es vagyok. Nekem is gerincferdülésem van 12 éves korom óta. Nyilván nem úgy nézek ki mint Quasimodo, de van. Soha semmi gondom nem volt belőle se lovon, se motoron, se gyalog.
2021. ápr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én nem tapasztaltam ilyet, pedig nekem is gericferdülésem van.

Szerintem vagy rosszul csinálsz valamit, vagy valami extrém gerinc problémád van.

2021. ápr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha oldalirányú elmozdulás, akkor arra figyelj, hogy ugyanannyira terhelj mindkét ülőcsontodra. Szerintem nyugodtn kipróbálhatod, ha érzed, hogy fáj, akkor max abbahagyod. 1 alkalomtól nem lesz bajod, hosszútávon meg érezni fogod, hogy mi jó neked. Az elején csak lépegetni, meg ügetgetni fogtok, az nem olyan intenzív, de arra pont jó, hogy belekostolj. Mivel nem akarsz versenyezni (vagy nem mondtad), ezért nem kell olyan extrém edzés, vagy ha úgy érzed, neked ennél több kell, akkor gondolom azért érzed, mert nem fáj, szóval szerintem nem ártasz vele, de érdemes kipróbálni.
2021. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy milyen gerincferdülés. Az orvossal kell konzultálni, hogy ajánlja-e vagy sem a lovaglást. Van akinek javít, de volt olyan lovasok, akit eltanácsoltak. A tartóizmok erősítése elengedhetetlen.
2021. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az orvosom annyit lát a lovaglásból, hogy erősíti a hátizmokat, így ajánlja. Szerintem fogalma sincs arról, hogy hogyan kell lovagolni, mennyire terheli a gerincet.
2021. ápr. 8. 18:34
 9/12 anonim ***** válasza:
15%
A lovaglás terheli a gerincet? Én nem úgy vettem észre, de lehet tévedek.
2021. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát, itt fentebb azt vettem ki, hogy igen.
2021. ápr. 8. 19:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!