Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lófajták hasonlítanak...

Melyik lófajták hasonlítanak a leírásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tudom, hogy nem fajtát nézünk,hanem egyedet, ezért is személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi. Érzékeny, gyorsabb és strapabíró lófajtákat szeretnék összegyűjteni. Még nem veszek a közeljövőben lovat, csak, ha elérem azt a szintet. Tehát szeretem a gyorsaságot és a finom-érzékeny szájú lovakat.Tudtok segíteni?(kislovakban nem gondolkodom, túl magas vagyok és még növök)
2021. ápr. 8. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Shagya arab ami nekem elsőre beugrik
2021. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Arabok, meg az összes táv ló, a telivér is.


De igazából bármelyik sportló lehet nagyon gyors és a finom száj meg azon múlik, hogy van belovagolva a ló.

2021. ápr. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakágban szeretnéd használni? Vagy szeretnél vele terepre menni, versenyezni, ugrani? Hol tartanád?
2021. ápr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szenzitívebb lovak az arab telivér, shagya és félvéreik, angol telivér, magasabban telivérezett kisbéri, furioso, sportlovak....
2021. ápr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Terepre járok a legszívesebben, és a távlovaglás is vonz, az ugratás is érdekel, el is kezdjük a nyáron az edzőmmel, most még csak rudazok, max nagyon alacsony akadályokat ugrunk, amúgy 3 éve lovagolok, de fél évet kikellett sajnos hagynom. Nappal legelőn/karámban lenne éjjel pedig istállóban.
2021. ápr. 9. 10:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján arabok, angol telivér, akhal teke, magasan telivérezett sportlovak.

Esetleg az amerikai fajták között is nézelődhetsz, bár ők ugrani és távlovas versenyekre annyira nem jók.

2021. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy arab ló, anglo-arab, shagya arab illik erre leginkább. Jókat írtak előttem.
2021. ápr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A temperamentum a kaján is múlik, valamelyik ló 2-3 fánglival lusta, 3-4 fánglival, vitaminokkal meg úgy pörög hogy csoda lemozgatni, de mégsem hízik el, mivel levezeti az energiáit.

Illetve bármilyen lovat lehet nyugodtabbá, avgy temperamentumosabbá lovagolni, annak ellenére hogy minden lónak van személyisége természetesen.

Sok előrelovaglással felélénkülhet a ló.

2021. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom utolsó, de ezért is írtam, hogy inkább személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi☺
2021. ápr. 9. 19:49
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken kívül a kisbéri is beleillik sztem. (mellesleg sok benne a telivér)
2021. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!