Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sovány bertartásban a lovam,...

Sovány bertartásban a lovam, jogos, hogy meg a bértarto van felháborodva, (többi lenn)?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam kinn 20 éves öreg lovamnál, és elhűlve láttam milyen állapotban van. Mostanában sajnos sem tudok rendszeresen kijárni (egészségügyben dolgozom,remelem ezzel mindent megmagyaraztam). A “lovarda” tulaj először hebegett-habogott, hogy szörváltás, meg már öreg, aztán az jött, hogy biztos férges, meg a foga (múlt hónapban volt féreghajtás-fogreszelés...). Aztán elkezdett nyígni, hogy drága a széna-mindig pontosan fizetek, és egy szóval nem említette, hogy emelni szándekozik a bértartást. Most komolyan az én dolgom rátukmálni több penzt? Vagy azzal foglakozni, ö honnan szerzi a takarmányt? Felajánlottam, megoldom, hogy kijuttatok szénapelletet/kiegeszítö táppot, de kozolte ö nem ér rá ezzel szarakodni, a többi (rajtam kivül meg 2) bertarto naponta kijár es eteti a lovát. Ez nagyon szép, de ök ott laknak a faluban en meg 40 km-re napi tizensok órát dolgozom, sajnos nem érek rá erre. Végül ott tartottunk, hogy en vagyok a hibás, mert elhanyagolom a lovat...Megjegyzem amikor 4 éve odavittem, szo sem volt rola, hogy nekem Kellene takarmányrol gondoskodni, pláne etetni...Havi 50 ezret fizetek jelenleg (pest megye) se fedeles, se pálya, semmi extra nincs, felrideg tartás. Tenyleg velem van a gond?

2021. ápr. 11. 16:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj onnan, ha így reagál erre, ki tudja mit és mit nem csinál a lovaddal. Ha ennyire nem megbízható, akkor jobb elmenni. Pestmegyében is vannak hasonló árért jó helyek. (Nem, nem veled van a hiba)
2021. ápr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszi a sok aggodo kommentet, jövö heten hivok dokit. Ha tenyleg “csak” az a baj, hogy nem kap eleget enni amint lehet elviszem. Ha valaki tud jo lovit (akár magántanyát) ajánlani, megköszönöm. Fontos lenne, hogy tomegközlekedéssel obudárol max 1 óra alatt megközelithetö legyen a hely (nincs autom) es vállaljanak méntartást (tenyleg nem csinál semmit, de tisztában vagyok vele, h ettol függtlenul nem lehet mas lovakkal összeengedni, Stb, de a mén mar önmagában sok helyen kizáro ok, ezért is mozdulunk nehezen). Max 60 ezer forintot tudok vállani, felrideg tartas lenne jo mert mar csak havi 1-2 alkalommal lovagolom. 12 eve enyém a lo mar 2* koltoztünk hasonlo okok miatt, kezd tele lenni ezzel a...
2021. ápr. 11. 19:23
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fedezőmén, nem lenne érdemesebb heréltetni? A lónak is egészségesebb ha együtt lehet a többi lóval, és nektek is könnyebb lenne helyt találni, nem?
2021. ápr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Nem fedmén, sose fedezett, de egy 20 eves rossz kondiban levo lovat nem hiszem, hogy ki kellene tenni ennek (föleg mivel 20 eve egy ”birka” , ha két lábon kergetné a kancákat nyilván már herélt lenne)
2021. ápr. 11. 19:31
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
13mas vagyok. Hát te tudod, idős lónál tényleg lehet kockázatosabb, ezt nem tudom pontosan, viszont herélés után gyakran megnő az állatok étvágya, ezért hajlamosabban a hízásra.
2021. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%
Mivel 12 éve a tiéd (és gondolom te vigyáztál rá), nem egy leharcolt ló, tehát amúgy nem kéne rossz állapotban legyen, annyira nem öreg még. Nekem ügetőről lejött versenylovam van, idén 22 éves és 12-nek néz ki. Amikor anno 4 éve hozzám került, elég gebe volt, a rendszeres mozgás (és jobb életkörülmények (társak, rutin, foglalkozás)) miatt jött ennyi idősen is jó formába, ettől függetlenül a doki nem árthat, de nem hiszem, hogy baja lenne.
2021. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs igaza. Te vagy a bértartók, te fizetsz neki, hogy ellássa a lovad, ha pedig extra takarmányt kérsz, amit te magad veszel, akkor igen is adja oda neki. Mi az, hogy a többi tulaj meg kimegy etetni? Milyen hely ez? Mi is tartottuk mások lovat, az alom és a kaja, karámozás mindig rendben volt. Az idősebb ló mindig többet kapott, sőt amikor a tulaj kórházban volt 2 hónapig és szólt, hogy mozgatni kell azt is megcsináltuk.

Keress másik helyet, jobban fogtok járni.

2021. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Válts helyet! 20 éves a lovad, már speciális takarmányozást igényel, válasz egy olyan helyet ahol komolyan veszik a bértartás fogalmát.

50 ezer forintot fizetsz a nagy semmiért ezek alapján! Ráadásul a lovad is szenved.


Voltam több lovardában már lovagolni, és tulajjal egyeztetve volt amelyiket le is mozgatták nem csak etették, itatták, sőt egy jó helyen a lótulajok és bérlő megbeszél egy összeget a közösbe, amit a lovaik egészségügyi ellátására is félre tesznek.


Én is lovagoltam gyerekként egy helyen a tulaj lovát, ő kért meg rá, meg volt beszélve vele, mert ő is folyamatosan dolgozott. Volt amikor én mentem itatni a lovaikat, de ott nem bértartották a lovaikat, de tulajként is komolyan vették a takarmányozást, itatást és mindent.

2021. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Figyi egy 20 éves lónak a fél rideg tartás már nem bizta hogy kellemes. Az hogy napközben a legelőn van mikor kellemes az idő, ok, de ha nem kellemes akkor az izületeinek problémát okozhat, és ugye azt is tudni kéne milyen a legelő növény összetétele ést stb, és stb.


60 ezer forintból bőven meg tudod oldani nem rideg tartásban is.


Lovasok.hu-n csekkold, utána személyesen is tudod csekkolni, én nem ismerek ottani lovardákat.



[link]


Kérdezd meg a Dallos Gyuláékat is Dunakeszin, hátha ott is vállalnak bértartást. Bár a honlapon nem írtak ilyen szolgáltatást, de ott valószínűleg jó helye lenne a lovadnak.


18-as vagyok.

2021. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
* és stb és stb.
2021. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!