Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindenki megtud tanulni...

Mindenki megtud tanulni lovagolni?

Figyelt kérdés

Ma volt első lovagló órám. A lépés teljesen jól megy, biztonságban érzem magam.

Tanügetés az eléggé nehéz, és nem tudom elképzelni, hogy mikor fogok tudni teljesen egyensúlyozni.


L/23



2021. ápr. 12. 20:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok és még annyit tennék hozzá, hogy ha mindig rákoncentrálsz hamar ráérzel fog, és én azért szeretem nagyon a lovaglást mert amikor fel ülök a lóra egyből csak azon jár az agyam és nincs időm/energiám máson gondolkozni.
2021. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
10es Én a tanügetést hamarabb kiültem, mint a vágtát
2021. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mindig jön valaki negatív tér, fekete lyuk, aki közli, hogy ő a nagy átlaggal szemben másképp tapasztalta. De ez a nagy átlagon nem tud változtatni, ezért értelmetlen megjegyezni. :D
2021. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%

Én az első órán nem is ügethettem, mert órát tartott közben. Engem 2 hónap után elengettem futószárról, de ez mindenkinek változó. Aztán jött egy pofon (a ló amin ültem megvadult, mert egy másik hergelte)és engem hibáztatt ak emiatt. Aztán visszakerültem a rajthoz. De ez mindenkinél változó.És november óta csak ügetek. De ez mindenkinek változó.


Egy tipp a tanügetéshez:a vádliddal a dérdeddel és a comboddal szorísd a lovat. Lazízsd el a derekad(próbáld követni a mozgását)és dőlj egy kicsit hátrébb, hogy ne pattog a nyeregben. A kengyelnékülibem nem tudok segíteni, mert az nekem se megy jól😅.

2021. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Elengettek* a telefon folyton át írja a szavakat.
2021. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
81%

"Egy tipp a tanügetéshez:a vádliddal a dérdeddel és a comboddal szorísd a lovat. Lazízsd el a derekad(próbáld követni a mozgását)és dőlj egy kicsit hátrébb, hogy ne pattog a nyeregben."

Na, ezek a rossz tippek. Ezek fedik el az ügetéskiülésnemtudását. Szorítsd, kövesd a mozgását, dőlj hátra. És már valóban nem is pattog . Csak éppen nem ül.

2021. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!