Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha ilyen helyzetbe kerülnék...

Ha ilyen helyzetbe kerülnék terepen mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Sajnos mostanában többször hallottam olyanról hogy a terepen a lovast megtámadta egy kutya akit póráz nélkül sétáltattak. Ha látnám hogy terepen jön velem szembe egy kutyusos akkor megpróbálnám messziről elkerülni, viszont ha nem látnám előre és szembekerülne velem (póráz nélküli gazdás vagy akár kóbor kutya) akkor mi a legjobb amit tehetek? Azonnal elvágtázni a lóval? Vagy utolérne? (Ugye itt az is kérdés hogy hogyan közeledik a kutya, barátságosan vagy agresszívan)
2021. ápr. 15. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos ezek tényleg sok van, nincsenek tekintettel másokra. A legjobb, ha már ott a kutya szerintem, ha elvágtázol, valószínűleg nem ér utol a kutya, de azért egy két szép szót a gazdának is címezhetsz, hátha legközelebb nem engedi el.

Olyan is van, hogy hiába nem agresszív a kutya, a ló menekülő állat, megijedhet tőle. A kutya még ha barátsággal, játékosan közelít is, megijedhet a ló, ilyen esetben ha nem tudod vissza fogni, a lehető leggyorsabban próbálj lekerülni a lóról, mert akkor meggondolatlanul, ész nélkül cselekszik, mert menekülni akar. Esetleg paprikaspray lehet a kezed ügyében, hátha használ és megúszod az egészet.

2021. ápr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is aggaszt ez, egyszerűen nem értem miért kell történnie rossz dolognak hogy ez változzon, miért kell várni? Illetve ha már történt valami, miért hiszi azt másik gazdás hogy ez nem rá vonatkozik, ugyanis volt olyan is, aminek a kimenetele az volt hogy a ló szörnyet halt mert lezuhant egy szirten, ahogy megijedt (kész csoda hogy a lovas le tudott még róla ugrani).
2021. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen helyzetre lovardában képzett kutya segítségével készíteném fel a lovam és saját magam szituációs játékok segítségével az ilyen váratlan helyzetekre hogy nyugodtan tudjon reagálni és én is.


De amúgy ilyen helyzetben nyugodtnak kell maradnod. Ha elvágtázol az a kutyában beindítja a vadász ösztönt. Ilyenkor a legjobb ha nyugodtan elsétálsz mellette a testbeszédétől függ hogy ragálsz a helyzetre. Ha támadó a testhelyzete akkor jobb ha nem moccansz.

2021. ápr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok kutya nem látott lovat és van amelyik megtámadja a lovat, ennek tudatában én semmi képp sem állnék és várnám mi lesz a vége. A kutya nem fogja örökké üldözni, pláne hogy a gazdája is (jobb esetben) hívni fogja és nem csak nézi, illetve nem igazán fogja utolérni a lovat (kivéve ha futó vagy vadász kutya, és ránézésre is sportos)
2021. ápr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

4-es ha ismeri a terepet na de mi van akkor ha elvágtázol de falkában támadnak a kutyák bekerítve? Mármint az egyik rádijeszt de a többi előrébb vár.


Arról nem is beszélve hogy terepen ha elvágtázol előfordulhat hogy a terep neccesebb és megijedt lovadnak a lába sérül vagy ahogy irták terep ismerete nélkül esetleg mi van ha szakadék van előrébb vagy esetleg egy dühős vadkoca ugrik eléd a bokorból a malacait védve és lehetne sorolni. Van olyan terep ahol vándorló medvére is kell figyelni attól függ Magyarország melyik területén vagy.


Szóval én szerintem nem a futás a jó megoldás bármennyire is ösztönösen futnál. A legjobb ha ismered az állat testbeszédét és ha látszim rajta hogy nem domináns egyed akkor alkalmazod az alfa testbeszédet. Hogy érezze te vagy a főnök és nyugodtan elsétálsz lépésben a lovaddal úgy hogy teret hagysz a kutyának nem beszorítva.


De a szituációs játékok azért jók képzett kutyával mert ott bármilyen helyzetet gyakorolhatsz a lovaddal.

2021. ápr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
* látszik rajta
2021. ápr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Igen, igaz, én ismeretlen terepen nem megyek egyből lóval, mert kutyák nélkül is veszélyes lehet.
2021. ápr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát semmiképpen nem vágtáznék el, de ez a lótól is függ (meg kicsit a helyszíntől is). Az a jó ha Te nem félsz a kutyától, rá kell indítani, normális alap kutya olyankor elszalad. Támadó kutya nehezebb eset, ott megfordítani és rajta maradni valahogy. (Én ezt előadtam egyszer, senkinek nem esett baja). Gazdit ha ott van felszólítani a kutya megfogására. Ló kiképzése kutyával sztem is jó ötlet, de nem 100%, ahogy semmi sem sajnos. Az a baj hogy ezek a pitbullok komolyan támadnak, nem viccelek. Lónak ugrani még csak ilyen fajtát láttam amúgy, a többi inkább ijeszteget. Karikással ha jól bánsz és viszel magaddal még tán a pitbullt is elkergetheted :-)
2021. ápr. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én lovam nem fosós, az ilyen vakarcsoknál, esetleg térdigérőeknél azt szoktam csinálni, hogy ráfordítom a lovat és megkergetem. Múltkor valami németjuhész jött szembe nagy mellénnyel, míg aztán elindultam felé egy határozott tempóban, jól meg is ijedt, de ha nem használ még oda is húzok neki az idomítóval.

Viszont a az ilyen komondor meg hasonlókkal már inkább nem kezdek, ha lehet nagy ívben kerülöm vagy ha tudok azon a részen elvágtázok.

Ha közelben van a gazda, azért rá szoktam szólni, hogy amúgy az erdőn, mezőn is kötelező a póráz.

2021. ápr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ránk pórázon keresztül is majdnem ránk támadt a kutya, úgy hogy a gazdája már kb a földön feküdt úgy tudta csak megfogni. A lovam már fordult rá a kutyára, aztán még én lettem volna a hibás ha a lovam megrúgja az agresszív, támadó kutyáját. Tehát a mai világban már ettől sem szabad meglepődni. Illetve a kutya tulajdonosoknak is illendő lenne pórázra tenni arra az időre a kutyát amikor lóval mennek feléjük csak ez általában nem történik meg. Félreértés ne essék imádom a kutyákat és nekem is van, de egyes emberek olyan felelőtlenek.
2021. ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!