Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó így a tanügetés?

Jó így a tanügetés?

Figyelt kérdés
Ha teljesen ellazulok, csak úgy van a lábam a nyergen, akkor pattogok a lovon, legalábbis nem olyan kényelmes. Viszont, ha combbal tartom magam, combbal "szorítom" a lovat, akkor teljesen együtt mozgok a lóval. Jó ez így?
2021. ápr. 16. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Kengyel nélkül és kengyellel, ezeket váltogasd, amíg nem tudsz úgy kengyellel tanügetni lazán, ahogy kengyel nélkül.
2021. ápr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
89%
Szia! Ezt látatlanba nehéz megválaszolni, hogy miért pattogsz, de ne aggódj mikor kezdtem nekem is problémát okozott. Viszont tényleg ne légy merev, ülj egyenesen, de a derekad/csípőd próbáld meg ellazítani (ne félj attól, hogy hátra esel), de tényleg lazán, mert ha nagyon rákoncentrálsz és erőlködsz,akkor azért leszel merev. Segíthet, ha kicsit hátrébb dőlsz a szokottnál, nem olyan elegáns, de van, akit ez vezet rá. Sarkad legyen jó mélyen és ha hosszabb a lábszárad-combod, esetleg megpróbálhatod kicsit hosszabb kengyellel is, lehet akkor mélyebben bele tudsz süppedni a nyeregbe. Vagy ha alacsony vagy és túl hosszú a kengyel, akkor rövidítsetek. "Szorítani" ne szorítsd combbal a ló oldalát (ez is merevít),hanem tartsd ott stabilan (ergo ne mozduljon el, ne legyen rés a ló és a combod között, hanem simuljon oda, de ne görcsösen). Hú, tényleg nehéz ezt elmagyarázni, ne haragudj, látni kéne. Meg amíg nem megy, próbálj lassan ügetni, így könnyebben el tudod sajátítani a lóval való együttmozgást, esetleg megpróbálhatod egy másik lovon (közel se egyformán könnyű mindegyiken megtanulni) is, hátha van olyan, akinek a mozgását jobban tudod követni. Nem vagyok lovasedző, de régebb óta lovagolok, sokat terepezünk és eleinte nem volt nekem se minden papsajt, szóval, ha kérdésed lenne, nyugodtan írhatsz privit, megpróbálok segíteni, de legtöbbet az oktató tud. :-) Gyakorolj sokat és menni fog, senki se születik díjlovasnak! ;-)
2021. ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az előző válaszoló mindent leírt
2021. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sokszor elfelejtik egyébként mondani, hogy nem csak ellazulni kell.

Mert hiába lazulsz el, ugyanúgy pattogsz, ha csak vagy lovon mint egy zsák.


Minimális támasz (szorítás) kell a lábakkal, hogy a térded, combod szépen az oldalára simuljon a lónak és amit mindig elfelejtenek mondani...


Hogy kövesd a ló mozgását.

A seggedet magad alá kell húzni és előre fele hullámzó mozdulattal (lótól függ pontosan hogyan) kell követni és ezt lazán.


Szerintem elmagyarázni nem is lehet pontosan.

Ha nagyon nem érzel rá a mozgásra, akkor ha olyan a ló akár szabadon is, egy kézzel szorítsd magad a nyeregbe. Érezd át azt a "formát" amit a derekaddal le kell írnod és szépen lazíts a kezeden viszont derékkel próbáld tovább követni azt a mozdulatot.

Valakinek ez segít, mert másképp nem érzi, hogy pontosan mit is kellene éreznie és hogy mozduljon.


Illetve amit már írtak, hogy lassú tempóba gyakorolgasd, nem baj ha csak csoszog a ló, mert úgy nem dob akkorát és jobban ráérzel, hogy hogyan is kell mozdulnod.


Ha nagy mozgású a ló ott igen, kellhet a combbal való rászorítás finoman mert elszállsz akkorát dob, de iskola lovak általában nem ilyenek szerencsére.


Sokat gyakorolj, eleinte kengyel nélkül.

2021. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Én nem lovagolok, de olvastam lovagláselméletet. Az azt írta, hogy a lovas dereka mozgás közben egy 8-as alakzatot ír le, de úgy gondolva rá, hogy térben elmozdulva, mert ugye nem egy helyben áll a ló mozgás közben. Nem tudom mit kellene tenned, de hátha segít ez a mozgás lekövetésében.
2021. ápr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok. Köszönöm szépen a trágár privátot a küldőjének! Remélem most jobban érzi magát, hogy lehülyézhetett. Én tényleg segíteni próbáltam csak, de ha gond van az általam olvasottakkal, akkor vállald fel a véleményedet és írd le mi a gond vele! A privátodból nem derült ki.
2021. ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kengyel nelkul is ugettem mar sokat, de azt mondta az edzom, hogy jo ulesem van. Olyankor egyebkent az volt a problemam inkabb, ott azert "szoritottam", mert csuszkaltam oldalra a lorol, jobbra-balra. Nagyon a kengyelbe nem terhelek, marmint nem az tart egymaga konnyu ugetesben sem, tanugetesben is csak annyira terhelek bele, hogy leszoritsam a sarkamat.

Szoval ugy a mozgas meg van, fel tudom venni a lo ritmusat (bar nagyon kenyelmes hatu lovon lovagolok mostanaban), csak nem tudom, hogy a combbal mennyire kell szoritani, ha kell egyaltalan. Amikor nagyobbat lep a lo, vagy megbotlik, olyankor hasznat veszem ennek, mert nem huppanok bele olyan erovel a nyeregbe, mint a combom nelkul.

2021. ápr. 16. 17:34
 8/13 anonim válasza:
100%
Én a második válaszoló vagyok, nem tudom mi a gond, úgy gondolom, hogy kellően udvariasan és részletesen válaszoltam egy kérdésre, erre privát üzenetben én is egy trágárkodó mondatot kaptam, fogok rá érdemben reagálni. És amúgy: sok ember lovagol, én is, jó eséllyel jóval régebb óta, mint te kedves kérdező (ha nem így lenne és haladó lovas lennél nem a tanügetésről kérdezgetnéd az embereket), de köszönöm szépen a "fotelszakértőnek" titulálást és, hogy "húzzak bizonyos valaki hátsó fertályába". A "nem vagyok lovasedző" nem azt jelenti, hogy nem lovagolok, nem tudok lovagolni (mert mint leírtam, de igen), hanem, hogy nincs ilyen irányú szakképzettségem, ahogy a legtöbb lovasnak sincs, viszont tapasztalatuk és saját élményeik vannak.
2021. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Combbal szorítod, lábszár finoman öleli a lovat, ne lengedezzen, a derekad legyen laza vegye fel a ló mozgását.
2021. ápr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
En nem irtam senkinek sem privat uzenetet.
2021. ápr. 17. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!