Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ha csipked a ló?

Mit csináljak ha csipked a ló?

Figyelt kérdés

Ápolásnál, fel-leszerelésnél szokta ezt csinálni. Herélt, ha jól tudom kb 12 éves, és pár hónapja került a lovardába. Nem hiszem, hogy bunkóságból csinálná, mert nem harap, csak folyamatosan piszkál, talán "kostólgat". Lehet csak azért csinálja mert unatkozik, és, hogy szórakoztassa magát, de azért szerintem nem így kéne lefoglalnia magát. Már elég sok mindent próbáltam, az elején csak eltoltam a fejét, de kis idő múlva folytatta, utána már rászóltam meg felemeltem a kezem is figyelmeztetésképp (vagy megrántottam a szárat), de kis idő múlva ugyanúgy folytatta, utána már rácsaptam az orrára, de utána sem akarta abbahagyni, és akkor már kapott egy nem kicsi maflást. De az sem nagyon vált be, sőt még neki állt feljebb (talán még sunyított is), és csinálta tovább. Egyszer a közelében raktam le a nyeregalátétet, és akkor nem csinálta ezt, hanem el volt foglalva azzal.

Szóval már nem tudom mit csinálhatnék ilyenkor, de tényleg. Csak hagyjam figyelmen kivül? Vagy mit? Nem kenyerem a bunkózás, és nem szeretem pofozkodással lejátszani ezt, de ha muszáj megteszem. Valami tipp?



2021. ápr. 18. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A fokozatosságért és a gondolkodásmódért nagy-nagy piros pont! Most én már csak annyit tennék, hogy tartanám a pofozkodást. Ahogy írtad, hogy a nyeregalátét is vicces, tehetsz elé valamit, hogy arra figyeljen, viszont a fokozatosság mellett a következetesség is alapkő. Harapsz = képen tenyerellek. Egy idő után nem lesz poén, és elég lesz a szándékért rondán ránézni.

Hozzátenném, mielőtt néhány galamblelkű lepontozna, mert "szétverem a ló auráját" (volt erre példa), hogy ha a természetben, akár karámban szívózik így másik lóval, három sunyítás és két vinnyogás után páros lábbal rúgják fel...

2021. ápr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazat adok az egyesnek, DE! vigyázni kell. Ha rosszul csinálod, és a ló nem vesz komolyan, rászokhat arra, hogy várja, hogy pofánverd, ő pedig amikor megütöd megharaphasson. Kezdőknél láttam ilyet hogy próbálták a lovat nevelni, a ló meg tátotta a száját amikor várt a büntetésre.
2021. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. 2-es, teljesen jogos, ez a tipikus eset, amikor elfelejtem, hogy otthon nincs nagyon lóápoló.. Itt én nevelem a lovakat, olyan nincs, hogy csak megforduljon a kis fejében, hogy komolyan megharapjon nekem egy kezdőt vagy gyereket... Már a csipkedésért is morogni szoktam, meg ha nagyon rákap, hetekre letiltani a jutalomfalatról.. Viszont a szigorért cserében, aki viselkedik, annak arany élete van :)
2021. ápr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Foglald le valamivel pl horslixk(nem tudom leírni)vagy tegyél oda egy nyerget nekem ez segített.
2021. ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ, hogy csipked . Van olyan ló nálunk, ami csak játszik az ajkával, birizgál, vagy finoman vakargat. Ha mellé sunyít is, akkor rászólok, ha nem ért belőle szájonvágom. Általában 2 alkalom után velem nem csinálja.
2021. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már attak tippeket viszont hozzátenném még valami.

Figyelj rá, hogy mit csinál valójában! Ha nem csipked, hanem csak érdeklődik, megpiszkálgat akkor ne büntesd érte. Minden ló más jellem, vannak játékosabbak, vagy akik szívesen vesznek a szájukba dolgokat. +Nekik a szájuk és az a körüli szőr olyasmi, mint nekünk a kezünk, megvizsgálnak vele dolgokat. Amennyiben nem erőszakosak és nem okoznak gondot akkor nem kell ezt a kis “egyéniséget” mindenáron kinevelni belőlük.

2021. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor csak hagyjam neki?

Néha csak játszadozásnak (vakargatásnak) tűnik, de nem biztos, hogy jó dolog ha erre rászokik (meg így én sem nagyon tudom csinálni a dolgom), hogy ezt megteheti, aztán majd az is lehet, hogy rosszabb lesz..

2021. ápr. 20. 16:38
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem kérdezd meg az edződet, oktatótad hogy mikor mit hogyan csinálj.
2021. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van egy ló, aki akkor csinál ilyet, ha fáj neki, amit én csinálok. Pl túl erősen nyomom a kefét vagy hasonlók.

Másik meg még fiatal és unatkozik, ő mondjuk inkább nyalogat, de engem nem zavar, semmi ellenséges nincs benne, hagyni szoktam neki.

2021. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!