Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy pályáról...

Mennyibe kerül egy pályáról lejött galoppló?

Figyelt kérdés
Egészséges, fiatal ló (2-3-4 éves), aki keveset futott, mert pl lassú, esetleg a gazdája nem engedheti meg anyagilag (Ilyesmi ok miatt eladó lovak) mennyibe kerülnek? Valamelyik oldalon láttam eladó 8-9 éves csődöröket 300.000 forintért. Kancák is kb ennyibe kerülnek? Ez reális ár? Mikor és hol érdemes nézelődni? Egyáltalán hogy működik ez? Bemész az istállókhoz verseny után vagy egy tréningközpontba és kérdezősködsz, hogy van-e eladó ló? Tud valaki mondani tréningközpontokat, ahol jó lovak szoktak eladók lenni? És utolsó kérdés: Valakinek van exgalopplóval tapasztalata?

2021. ápr. 20. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Első körben akkor vegyél exgalopp lovat ha átfogod tudni lovagolni, mert át kell.

Le kell nyugtatni, hogy ne akarjon mindenáron kifutni a világból.


Egyébként nagyon olcsón mennek és igen reális a 300k.


Facebookon érdeklődd meg csoportokba mett ott úgy emlékszem említették, hogy van ilyen versenyló mentő alapítvány is meg ilyenek.



De jó ha tudod, ezek a lovak csepoet sem egészséges állatok.

Egyrészt korán öregszenek majd meg a nagyon korai terhelés miatt, a legtöbb ilyen lónak nagyon gyenge a lába.

Csak nagy körültekintéssel vegyél pályáról lehozott lovat

2021. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na igen ez is egy nehéz kérdés, hogy mennyire egészséges...:/ Állatorvos mennyire látja az ilyen problémákat előre? Heti 3-4-szer mennék ki vele terepre, és a lehető legnyugisabb környezetet szeretném neki megteremteni, eleget dolgozott már. Köszi a válaszod!
2021. ápr. 20. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Doki, nem igazán látja, hogy milyenek lesznek a lábai pár éven belül.


És a terepezgetés előtt terephez kell majd szoktatni.

2021. ápr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hm nekem pont nem exversenylovam van (de majdnem azt vettem, csak pont egy olyan telivért találtam ami nem volt tréningben), de sokan szeretik, hobbira, lovasiskolába nagyon jók. Állatorvossal menj!!, ha a versenyterheléstől kijött valami hiba azért azt észreveszi egy jó doki, ezt nem érdemes megspórolni. Érdemes rákérdezni mennyit ment versenyben, mondjuk név alapján ezt meg is tudod nézni (galopp adatbázis) nyilván pár verseny nem olyan gáz, ami ment mondjuk 4 éven át jó sokat az már kérdés, de még az is lehet oké. De olyan is van ami 2-3 év eredményes galoppversenyzés után még ugró/militariban is sikeresen versenyez. Edzőmék régebben onnan vették az ugrólovakat. Telivérfarm? Álmodó istálló amiket dícsérnek, face-n érdemes nézegetni (esetleg segítséget kérni?), normális trénertől vegyél, az elmondja milyen, vannak köztük teljesen nyugis, könnyen kezelhető állatok is. A telivér nem idegbajos fajta egyáltalán, de érzékeny és okos. Átlovagolni, szoktatni mindegyiket kell nyilván, van amelyiket könnyebb. 15 éves exgaloppló volt a legjobb terepló amin valaha ültem :-)
2021. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De stuper:) Köszi!
2021. ápr. 21. 11:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Lovasok.hu
2021. ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ott már én is néztem, de ott a pályáról lejött 9-10 éves csődör, aki aki végig versenyezte az életét, az is 500-600.000 forint:( Köszi a válaszokat!
2021. ápr. 21. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!