Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Problémáim vannak a bértartómm...

Problémáim vannak a bértartómmal, hogyan közöljem?

Figyelt kérdés

Röviden annyi, reggel kimegy néha 7 kor, de a lovak elé csak délután dob szalmát! Többször is mondtam, nem érdekel a saját lovaival mit etet, de az enyémnek legyen szíves szénát adni, ha már fizetem. Minden nap kimegyek délután, de a munkám miatt, csak délutánonként, ilyenkor csak azt eszi amit adtam Neki. Víz is éppen, hogy van előtte néha. Ganézás stb már nem is lényeges.

Rendes beállója nincsen, csak egy raklap bódé, amkt nagy könyörgésre fejezett csak be, hogy legalább az eső elől be tudjon állni. Havi 45-öt fizetek. De ha a megbeszélt dátumnál csak egy napot is kések, felhív nem-e felejtettem el.

A hely maga jó lenne, nincsenek röhögcsélő lovas lánykák(tisztelet a kivételnek), nem átjáróház, jó helyen van. Mit mondhatnék Neki? Arra gondoltam, ha már úgy is Én rendezem a lovat, csak a kajára fizetnék. Ez korrekt kérés lenne? Ja és nem lovarda.



2021. ápr. 21. 11:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Már ne haragudj, de te mi alapján kerestél helyet?

"A hely maga jó lenne, nincsenek röhögcsélő lovas lánykák(tisztelet a kivételnek), nem átjáróház, jó helyen van. "

Csak a saját szempontjaidat nézteD: ne idegesítsen senki, kényelmesen és gyorsan kijuss pl. betonúton.

ÉS a ló szempontjai? Hol van a minőségi legelő, beálló, vagy életmódjának megfelelő körülmények? Tisztán tartás, napi rendszer a lovaknak, ezek nem érdekeltek?

Miért ide jöttél? ha te rendezed a lovad, akkor miért fizetsz, csak a legelőért?

Gondolom pest környéki vagy, ha nem akkor a 45 az igen drága. a közelünkben 30ért van normál bértartóhely, a lovak reggel este szénát kapnak, stb, bár beálló a legelőn nincs, de rossz időben behozzák ay lovakat a legelőről egy nagyobb, zárható beállóba ami nincs boxokra tagolva, viszont lehet bent mosni a lovakat meg minden.

Vannak magán helyek ahol sokkal normálisabban bánnak a lovakkal, szerintem keresned kéne egy ilyen helyet, mégha messzebb is van és esetleg van pár hülye lovardás kislány. Én a ló érdekeit nézném első sorban.

2021. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló problémám van, de nálunk még a tuaj volt felháborodva amikor szoltam, hogy felmentek a takarmányárak fizessek többet, ha nem tetszik. (jelzem a körülmények is hasonlóak szóval nem valam fancy lovaráról van szó...) Sőt még az is előfordult, hogy a megbeszélt időpont előtt kérte a pénzt, legalább a felét, stb, stb...
2021. ápr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Hozzá tenném, a lovas tanya 30Kért amiről beszéltem nagyon jó tereplehetőséggekkel rendelkezi, meg egy szar, mély homokos pályával.
2021. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
2-es vagyok Én Budapesten élek, sajnos itt nem olyan könnyű ugrálni mert az ilyen "lepukibb" helyek vagy magántanyák nulla infrastruktúrával is 45-ezertől indulnak. Kocsim nincs, szóval nem tudok a világ végére elmenni, és a fizetésem sem olyan csillagászati, hogy 70-80-100 ezres lovardákat megfizessek. Nem azt mondom, hogy lehetetlen más helyet találni, de jó időbe tellik...Amúgy igen persze nem minden áron, de nekem is fontos, hogy ne legyenek lovadap.csák, meg visítozó táborozó kölkök tömegesen.
2021. ápr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Emberek, akinek nincs olyan fizetése, hogy havonta akár 90 ezret ki tudjon fizetni mi a szarnak van lova? Tartsátok csak szar helyeken, mert legalább hamarabb kehes lesz, begyullad a patája stb, nem lényeges, utána ki fogjátok fizetni a ló kezelését, a több százezer forintot? Hivogatjátok minden nap a dokit, hogy mikor jön már ki? Vagy ha elmenni lusták voltatok jobb helyre, akkor erre is azok lesztek?

Nem értem! Van olyan ismerősünk ,aki nálunk tartja a lovát, szép és igényes környezetben, és lejár pestről, 4 órát utazik oda-vissza naponta hogy jó helyen tartsa a lovát. Olyat is ismerek aki a lezárások előtt a határon túlról járt át. Ez nyilván kisarkított eset, de most az hogy 20 perc alatt vagy 30 perc alatt érsz ki ne legyen már kérdés. Ha meg nincs pénzed és időd rá, ne tarts lovat csak a saját élvezetedre...

2021. ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja amúgy 5ös vagyok, ha kérdeznétek apuci pici kislánya jár-e le pestről: nem. Délelőtt otthonról, amikor jön ki akkor meg a vonaton dolgozik, amikor megy haza, akkor is, laptopról. Nincs mindenkinek ilyen mobilis munkája, de ne a kifogásokat keressük, hanem a megoldásokat!
2021. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ember életében sokmiden változik. a mai világban azt sem tudja miaz ember mi lesz vele fél év mulva nemhogy 10-20. 12 éve van meg a lovam, most 21 éves, mégis mit csináljak vele vitessem a vágóba mert nincs havi 90 ezrem, volt amikor nem jelentett problémát nagyobb össszegű bértatrás, most jelent...Természetesen van félretéve nagyobb összeg "baj" esetére, de ahhoz nyilván nem nyúlnék. De szertintem a tisztességes ellátás 40-50 ezerért is jár!

Én 10-12 óra meló mellet (ez sem volt mindig így) nem tudok oda vissza napi 4 órákat utazni...

2021. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Ja hozzáteszem nem tudok laptopról dolgozni, be kell járnom minden nap
2021. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok. Minden tiszteletem, 7es!

Már csak azért is, hogy van tartalékod baj esetére, és hogy ilyen rég óta vigyázol a lovadra :)

Igen, jár a 40-50 ezerért az ellátás, a kérdezp azt hibázta el, hogy nem gondolta át alaposan hova is akarja vinni a lovat.

2021. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ember életében sok minden változik. Olvasd el Monty Roberts könyvét, nagyon tanulságos! Neki is volt, hogy el kellett adja a lovait, diétás kaján kellett éljen, stb.
2021. ápr. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!