Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha veszek egy lovat, mennyi...

Ha veszek egy lovat, mennyi esélye van, hogy a nyergét is megvehetem?

Figyelt kérdés
Még nincs meg a kiszemelt ló, csak nézelődök még. De amikor ti lovat vettetek, a nyergét is megvehettétek? Szerintem sokkal könnyebb lenne, ha nem kéne még utána keresgélni rá, ha az övé eleve jó volt rá.

2021. ápr. 22. 07:34
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha jó állapotban van a nyereg akkor vedd meg a lóval együtt. És ha úgy látod hogy nem fogja kinőni .
2021. ápr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem szent írás, hogy jó volt rá, mert rengetegen még mindig nagyívben leszarják, hogy jó-e a felszerelés a lovára vagy sem, "ha nem töri, akkor jó" elv elég minimális feltétel, még messze van a kényelmesen és jól illeszkedőtől. Megnézed a cuccost a lovon ki is próbálod és ha tetszik, vagy jónak találod te is, akkor szerintem a felszerelés áráról is meg tudtok egyezni. Azért neked se mindegy mekkora az alfeled, vagy milyen hosszú a combod, hova esnek a támaszok, szóval az ideális nyereg nem csak a lóra passzol, hanem a lovasnak is jónak kell legyen, különben a lovasnak nem megfelelő nyereg akár üléshibákat is eredményezhet.
2021. ápr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ez változó. Meg kell érdeklődni. Nekem több lovam is van és az egyikkel meg tudtam venni a nyergét is a másikkal nem.

Ha pl. megszűnik egy lovarda, vagy az előző tulajdonos befejezi a lovaglást, más szakágban keres később lovat stb. akkor van esély rá, hogy eladják azt is. De egy olyan helyen ami aktívan működik pl lovarda. Vagy a tulajdonosnak van több lova, akár versenyeznek stb ott nem hiszem, hogy ilyenre lesz lehetőség. Ez egyébként csak saját tapasztalat. Nyilván kivételek mindig akadhatnak. Ha pl. kifejezetten a lóra készült a nyereg akkor biztos el akarják majd adni hozzá.

2021. ápr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Hát attól függ milyenek a körülmények. Például ha olyantól veszel lovat, aki épp a lovaglást hagyja abba, jó esélyed van arra hogy a lóval együtt kapd a nyerget, ha hülye az eladó akkor plusz pénzt sem kér érte. Más esetekben akkor van esélyed megvenni, ha 1. szar, valami szintetikus daslö vagy wintec vagy ilyen újonnan 60-120ért kapható nyerget használtak a lovon, de ha valóban nagyon jó nyereg, akkor meg ár fölött adják el neked ha tudják. De legtöbb esetben, főleg ha jobb sportlovat vesz az ember nem adja el vele a nyerget, hacsaknem direkt arra a lóra készítette, de akkor meg főleg busás ára lett és nem adja csak úgy oda ha nem fizeted meg a ló ára mellé. Nálunk pl. van 1-2 nyereg ami a lovak többségére jó (a nálunk lévő lovaknak), ha eladnánk egy lovat akkor sem adnánk el a nyerget, mivel mi napi 5-6 lovat mozgatunk ezekkel a nyergekkel.
2021. ápr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát jó pénzért biztosan megveheted, még örül is neki, mert megszabadítod egy használt nyeregtől... (kivéve ha tenyésztőtöl veszed, neki szüksége van sok nyeregre) Az a kérdés, hogy megéri-e. Csak akkor vedd meg ha tényleg olyan szuper jó és kényelmes neked is.
2021. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!