Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas szakértők, lovakkal...

Lovas szakértők, lovakkal dolgozók, véleményeznétek ezt a tanfolyamot és a leírtakat?

Figyelt kérdés

Néha elgondolkozom rajta, hogy szeretnék állatokkal, lovakkal foglalkozni a későbbiekben (hangsúlyozom, nem holnap és nem is úgy, hogy azonnal hitelezek egy lovardára egyedül).


A "lovakkal foglalkozni" részt úgy értem, hogy leginkább lova(ka)t tartani, tenyészteni, leginkább verseny célokra (díjugratás, fogathajtás stb), nyilván ezt sem úgy, hogy én magam vagyok a tartó és a versenyző egyben. Úgy tudnám legjobban megfogalmazni, hogy én a lovat szeretném adni egy-egy versenyre.


Tudom, hogy random nem lehetséges, hogy "hé, van egy lovam, nyerj már vele egy versenyt", hanem mindenféle testületi tagságokra van szükség ehhez, de ez most csak sokadik szempont, hiszen ez még nagyon messze van és erre egy külön kérdést lehetne megfogalmazni.



Viszont, korábbi tapasztalatom nincsen. Szüleim foglalkoztak anno mg-vel, állattartással, de én akkor még kicsi voltam, nem sok ragadt rám.


Ezért szeretném a tudásom elmélyíteni ezen a területen -ami nyilván idő, energia és pénz ráfordítást jelent.


Itt jön képbe a tanulás. Ha lehetőségem adódik rá, szeretnék eljárni lovasiskolába is, viszont annak kevesebb hasznát venném a lótartás terén (mint egy hasonló képzésnek, amit linken csatolok).



[link]



Mielőtt fejmosást kapok:


Tudom, hogy ez önmagában nem ér semmit, ha csak elméletben tudom mindezt. Illetve az elismertsége is vethet fel aggályokat.


Azt is tudom, hogy állatorvossá sem válok, csak mert a kurzusban van anatómia-élettan stb.



Hogy akarok megtanulni minden ilyet (anat. élettan stb), pláne idegen nyelven?


Humán anatómiát, élettant tanultam (orvos-egészségtudományi területen tanultam egyetemen), nem lesz/lenne tök ismeretlen.

Az idegen nyelvi részre meg csak annyit tudok mondani, hogy az egyetemi éveim alatt is számtalanszor választottam külföldi szakirodalmat -mert könnyebben, olcsóbban hozzáférhető volt, és szélesebb választék állt rendelkezésre-; ezen felül dolgoztam szabadúszó fordítóként és magántanárként is -utóbbit hivatalosan.



Tudatában vagyok, hogy kevés olyan költséges állat van, mint egy ló, csak ismételni tudom magam,nem akarok 2 generációt eladósítani, nem azonnal saját vállalkozást akarok indítani.



Az utolsó sorhoz kapcsolódóan, ha nem saját vállakozás, akkor mit, hogyan szeretnék kezdeni?


Első körben, akár csak kisegítőnek, hétvégente elmennék lovasiskolákba, lovardákba, hogy valós körülmények között szerezzek tapasztalatot.



Illetve, dolgozom, van fizetésem stb, "nem apu-anyu vegyetek nekem lovat" szinten áll a dolog.


Ezek után, hirtelen egyéb nem jut eszembe, így vissza a kérdéshez.



Szerintetek van-e értelme egy ehhez hasonló (nem pont ez, de akár ez is) képzés elvégzésének, ha az ember szeretne a lovak világa felé indulni?


Van-e realitása, hogy lovakkal foglalkozzon valaki? Tenyésztés céljából leginkább.



Lehetőség szerint olyanok írjanak, akik tudják vélemémyezni a linken szereplő információkat, de ha csak az angol az akadály, szívesen lefordítom bárkinek.



Nem haragszom meg, ha kioktatást kapok, vagy letöritek az illúzióim.


De szívesen fogadok bármilyen útmutatást is, akár online elérhető könyvekkel,akár személyes tapasztalattal stb.


2021. ápr. 24. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó az ötlet, és szükség lenne ilyenekre, de a legfőbb kérdés mielőtt bármi történik, ha tenyésztőnek állsz: Van megfelelő mennyiségű alaptőkéd hozzá?
2021. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ!


Most pillanatynilag nincs -legalábbis többmillió forintos megtakarításom nincs.


Viszont mivel ez nem megy egyről a kettőre, és hosszútávú projektként gondolok erre, gondoltam, előtte információt gyűjtök, hogy egyáltalán érdemes-e tervezgetni, meg ráállni a pénzügyi részére.

2021. ápr. 24. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lóapolásban otthon vagy (egyébként alap, ha lovakkal akarsz foglalkozni), úgymint takarítás, ellátás, nyergelés, nyírás, fonás, futószár, stb, tessék elmenni a Shokemuehle-istállóba, ott mindig keresnek népeket. Gyakorlat, plusz ők tenyésztenek is, többet tanulsz, mint akármilyen tanfolyamon... Egyébként elméletnek nem rossz a dolog.

Viszont az első jogos... Ehhez főleg három dolog kell.. pénz pénz és pénz

2021. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ez nem érdemi hozzászólás, de van lovas körökben egy mondás: “Lótartásból/lótenyésztésből csak úgy lehetsz milliomos, ha előtte milliárdos voltál.” Szerintem ez sokat elmond.


Csak a tenyésztés nem jövedelmező (itthon legalábbis tuti, külföldi istállókban, ahol többezer eurós mének vannak ott igen, de azért ott is van kiegészítés—>versenyzés, ám azok a lovak nem mezei pár10ezer forintos díjazású versenyeken indulnak, hanem olyanokon, ahonnan akár milliókat is hazahozhatnak, ha nyernek.


Tehát a tenyésztés mellé muszáj leszel mást is bevállalni. Bértartás, lovagoltatás, ilyesmi.

Az, hogy versenyre küldöd a lovaidat, az alap. Mert hát kinek kéne a csikód, ha a szülei életükben nem versenyeztek és így azt se tudják a kívülálló emberek, hogy milyen képességei vannak?


A kezdőtöke ugyebár elengedhetetlen és a saját hely is. Ha bértartásban vannak a tenyészállataid/versenylovaid, akármi akkor az kb. el is viszi a nyereséget. Viszont a saját hely hatalmas összeg, de ezt gondolom sejted.


Van remény és ha jól csinálod akkor kereslet is lehet rá szerintem, de szerintem jobban jársz ha végig több lábon állsz, mert félő, hogy ebből nem fogsz megélni.


Ha mindenképp CSAK tenyészteni szeretnél akkor olyan fajtákban gondolkozz, amik ritkaságnak számítanak a világon/EU-ban/környező országokban. Úgy el tudom képzelni, hogy működhet. Viszont ide is hatalmas kezdőtőke kell, hogy megvegyél pár tenyészkancát és behozasd őket pl. az USA-ból.

2021. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a további válaszokat!!


Nem kizárólag a tenyésztésben gondolkozom, csak én leginkább ebben láttam/látok realitást számomra. A 20-as éveim közepe felé már egy "kissé" későnek érzem, hogy versenyezni kezdjek, viszont szeretnék közel(ebb) kerülni a lóversenyekhez.


Leírom, ahogy gondolom, én nagyon kompetitív személyiség vagyok -ha nincs valami verseny, bármilyen területen az életemben, akkor csinálok/keresek- , emellett fontos a "befolyás" vagy hírnév, hosszabb távon letenni valamit az asztalra.



Habár nem írtam a kérdésben, nagyon köszönöm, hogy rávilágítottál, a tenyésztés mellett milyen lehetőségekkel kell, vagy legalábbis érdemes számolni.



A külföldi rész jelenleg nagyon nagy fejtörést okoz, mivel nem Mo-n dolgozom, élek. Viszont nagyon kettős mérce, Mo-n viszonylag olcsóbban hozzá lehet jutni egy földterülethez, csak ugye munka mellett -meg jelenleg amúgy is- körülményes hazajutni.

Itt viszont piszkosul drágák a telkek, és külföldi lévén, nem biztos, hogy "könnyen" menne bármit is elindítani. Pontosabb lenne úgy fogalmazni, hogy lehet, további nehézségeket jelentene, hogy külföldi vagyok.



Mindegy is; szeretnék mellette valamit csinálni, ez nem kérdés -akár úgy is, hogy nem 100%-ban a lótartásból élnék (az említett bértartást, lovagoltatást is ide értve), hogy legyen egy folyamatos, biztonságos háttér, mert bármikor jöhet egy váratlan esemény.

2021. ápr. 25. 08:22
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, megvilágosodtam! Foglalkozz béranyasággal. Mármint kancákra gondolok. Ezt otthon még nem láttam, csak Németországban. Ugye van egy csomó nagypályás kanca, nem akarják kivenni egy évre, viszont a csikó jó pénz lenne. Nosza, leveszik a petesejtet, megtermékenyítik, beültetik egy másikba, és lehet babázni :) Na, tartsd ezt a másikat, lovazol, tenyésztésben is jelen vagy, és a kezdőtőke is kevesebb...
2021. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha lehet, jobb lenne ha nem lóversenybe tenyésztenél, de lehet ez csak az én véleményem. Tenyéssz lovakat lovassportokhoz, de lóversenyhez, azok is ugyanúgy versenyzésből állnak, viszont a lovak nincsenek annyi balesetveszélynek kitéve, sokkal több arra az esély, hogy az általad kitenyésztett lovat láthatod megöregedni, mint egy lóversenynél, ott átlagosan 10-20 év között mozog a lovak életkora, míg a lóversenyeknél 20-30 éve között.

Egyébként sok sikert tényleg :)

2021. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
lovassportoknál 20-30 év között*
2021. ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!