Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyet csinálhatok a saját...

Ilyet csinálhatok a saját pónimmal?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 11 éve lovagolok, 2 lovunk van itthon, egy nagyló és egy póni. Arra gondoltam, hogy néha-néha, mondjuk hétvégente (nyári szünetben akár egy héten többször is) kijöhetne pár kisgyerek (max 2-3) lovazni, sétálni a pónin pár kört, mert tudom, hogy van sok olyan család, ahol nem engedhetik meg a lovaglást a gyereknek. Persze nem kérnék érte pénz, nem oktatnék. Csak pucolgatni, fonogatni a sörényét, pár körre felülni sétálni, simizni, vezetgetni jönnének ki, ez is nagy élmény lehet nekik.

Egyébként a póni be van lovagolva, nagyon türelmes, nem az az ijedezős fajta. Január óta van nálunk. Mi nem nagyon ülünk fel rá, mert mindenki nagy hozzá a családban, de előző helyén lovagolták. Nyerge sincs, kb 2x ültünk fel rá patraccal és alátéttel. Nyilván ha esetleg felülne rá pár kisgyerek mondjuk nyáron, elkezdenénk vele is komolyabban dolgozni. De rendszeres futószárazva, mozgatva van.

Nos a kérdésem, hogy ha ezért nem kérek pénzt, akkor igazából bárhol hirdethetem? Pl. a helyi fb csoportban? Vagy inkább csak ismerősöknek mondjuk, mert lehetnek emberek, akiknek nem tetszene? Illetve van, aki csinál(t) ilyet? Ha igen, milyen tapasztalatok vannak?



2021. ápr. 24. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon kedves ötlet, de ha leesik egy gyerek a hátáról szerinted kinek a felelőssége lesz?
2021. ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy az első is írja, ha leesik a gyerek, a legtöbb okos szülő rögtön téged venne elő. És arról még nem is beszéltünk, hogy mi van, ha lóval történik valami? Hogy intézed ezt? Mi van, ha valamelyik gyerek bántja a lovat? Illetve mi van, ha valaki nem megfelelően bánik az állattal? Elküldöd? A másikat meg nem? Mi van, ha nem akar távozni?

Én azt ajánlom, hogy így, kvázi idegeneket ne engedj oda, mert mindenki pórul fog járni a végén.

2021. ápr. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha a szülőkkel alàiratsz egy felelősségvállalási nyilatkozatot és nem oktatsz , akkor rendben van.
2021. ápr. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon kedves gesztus!

Csak az a baj, hogy nem tisztázott, hogy ki miért felelős.

És ne feledkezzünk meg arról, hogy milyen a magyar ember......


Én a helyedben csak ismerősöknek engedném

2021. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Alig kétnapja volt ez a kérdés, az ottani válaszokat javaslom neked is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__11099615-lova..

2021. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha valami baja esik közben a gyereknek akkor a szülők bunkoságból vagy csak félelmükben is, de téged fognak okolni. Elég csak 1 alkalom amikor perre viszik az ügyet és már nem éri meg ez az egész.

A felelősségvállalási nyilatkozatot mindenképp írasd alá mindenkivel, de számolj vele hogy egy jó ügyvéd ezt seperc alatt kijátssza.

Nagyon szép gesztus ez tőled, de hagy az ilyesmit inkább az egyesületekre, szervezetekre, mert a végén még te járod meg a jó szíveddel.

Max. 1-2 nagyon jó ismerősnek, de ott is megvan a rizikó.

+Én nem szívesen engednék be idegeneket a portára, nehogy kárt tegyenek vagy lába keljen a cuccaimnak/lovaknak. Ha a gyerekkel foglalkozol, nem lesz idő lesni, hogy mit csinálnak a kísérők/szülők.

2021. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem vagy 18 inkább ne, de utána is baromi nagy felelősség. Nem csak a lovon, a ló mellett is lehet balesetet szenvedni, elég ha csak megüti a fejével vagy véletlenül fellöki, esetleg rálép a lábára. A szülő meg olyan, hogy amíg nincs gond, akkor minden happy, de ha egy elvétett jutalomadásnak harapás lesz a vége, akkor már kolbászt csinálnának a lovadból.

Nagyon max rokongyereket vállalnék el, idegent nem.

2021. ápr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!