Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Könnyű ügetés hogyan?

Könnyű ügetés hogyan?

Figyelt kérdés

Valamiért nem tudok rendesen kiemelkedni a nyeregből.. a sarkamat nem tudom rendesen lenyomni, Ja pedig lenyomom akkor előre megy a lábam es máris elrontom a helyes testtartást ..

Nem tudom hogyan kellene rendesen..



2021. máj. 1. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Edző, edző, edző...

Látatlanban nem tudunk segíteni

2021. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenyomni kell a sarkat, hanem leengedni - nem erőből. Az csak merevséget okoz, megfájdul a lábad.

Azért nem tudsz kiemelkedni, mert nem tanultad meg a kétpontos ülést még, az az alapja. Előbb álló, majd lépő lovon érdemes elsajátítani h megtaláld az egyensúlyod. Vedd hátra a lábszárad rendesen (kezdetben - később már enélkül is menni fog), engedd le a sarkad és támaszkodj a térdeden.

Gyakorolj sokat, menni fog az! 🙂

2021. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Erősen szorítsd a combodat a nyereghez és própáld követni a ló mozgását. Úgy tudod könnyebben lenyomni a sarkad ha csak ay ujjaid vége van a kengyelben. Sok gyakorlással rá fogsz érezni.
2021. máj. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3mas! Szeretnéd hogy megcáfoljam mindent amit leírtál?
2021. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok, mondjad
2021. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Erősen szorítsd a combodat a nyereghez"

- Mivel kezdő, nem tudja még teljesen a térdét és a combját elköülönítva használni, a combját a térdével szorítaná oda. Ennek eredménye lenne, hogy térdből könnyűügetne, ami helytelen és hosszútávon térdfájdalomhoz vezethet. Ha a combját megfeszíti a próbálkozás közben, azzal is csak egy lovashiba rögzül, könnyen meglehet, hogy ez a feszes csípőhöz is vezetne.

" própáld követni a ló mozgását"

Talán még ez a legkevésbé rossz azok közül, amit mondtál viszont semmi konkrétumot nem tartalmaz (hogyan és miért), így a lehető legkülönfélébb módon próbálhatja megvalósítani, s ezekből a módokból kevés a helyes, illetve az ő problémája nem ehhez fűződik. A ló mozgása alapvetően kiemeli az ülepet a nyeregből, ha követi a mozgását, akkor benne kéne maradjon, ami inkább a tanügetés része ennek.

"Úgy tudod könnyebben lenyomni a sarkad ha csak ay ujjaid vége van a kengyelben"

Ha az ujjai végei vannak a kengyelben pipiskedni fog, vagy helytelen lábtartáshoz vezet. Helyesen a lábunk legszélesebb része terheli a kengyelvasat, ami az ujjtőcsontjainknál van, még a lábujjal előtt. Helytelen lábtartás például: lábujjak felhúzása, csak hogy a sarok lejjebb kerüljön.

" Sok gyakorlással rá fogsz érezni."

OKé, nem mindent cáfolok, gyakorlás a tudás anyja. De ha a rosszat gyakorolja be, azzal többet megy hátra, mint előre...


Lehet, hogy valamit úgy értettél, ahogyan én leírtam, nem tudom, de tanácsot csak egyértelmű módon fogalmazzunk!

2021. máj. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azt hogy gyakorolja úgy értettem hogy eddző segítségével. És azt hogy a lábújja legyen a kengyelbe azért írtam mert a kezdőknek sokszor az "egész" talpuk benne van a kengyelben és az nem helyes. Azt pedig hogy próbálja követni a ló mozgását: próbálja felvenni az "ütemet" mert a ló háta alapból is dob egy kicsit és csak annyit kell emelkedni. De sajnálom ha rosszat írtam, nem volt szándékomban hibákat rögzíteni a lovasban.
2021. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is gondoltam, hogy nem állt szándékodban, nem is akartalak letámadni ezért. Remélem így már minden érthető, hogy mit kifogásoltam
2021. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, köszönöm, hogy elmagyaráztad
2021. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért , de tényleg ilyenkor hol az edző? Most inkább tanuld meg helyesen és akkor se neked se a lónak (inkább) nem lesz baja pénzért, minthogy szarul ami mindenkinek veszélyes
2021. máj. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!