Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan működik a bértartás?

Hogyan működik a bértartás?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd lovat venni, de most nem ez a lényeg. A lovarda ahol tartanám nagyon jó hely. Viszont nem magánlovarda és vannak edzések. Egy pálya van lovardában és mi van ha akkor szeretném használni a pályát amikor egész nap edzések vannak. Ezért plusz pénzt kell fizetni? (Úgymond kibérelni a pályát kb egy órára) vagy hogyan működik? Vagy nem is használhatom a pályát csak a terepet stb?...

2021. máj. 2. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lovardától is függ, általában a bértartás árában benne van a pályahasználat is, meg kell kérdezned az igazgatót, a részletekről is.

Nem csak 1 lovas lovagolhat a pályán egyszerre, de ugye azt nem írtad, hogy egy edzésen hányan vannak. Mindent az igazgatótól kérdezz meg, mert lovardánként változhat.

2021. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

2 opció van, ez lovardától függ: Vagy fizetsz külön a pályahasználatért. (Nyilván akkor annyit, amennyit használod, kvázi bérled a pályát, de attól még nem biztos hogy egyedül leszel, felmehet más bértartó vagy tanuló lovasok is. Ritka az olyan, hogy, ha kibérled akkor csak te használhatod, de van erre is példa.)

Vagy pedig benne van az árban.


Mikor használhatod? Elvileg bármikor, gyakorlatilag a lovarda lovasai (akik csak órára jönnek és nincs saját lovuk) elsőbbséget élveznek a legtöbb esetben. Ha van még hely a pályán akkor felmehetsz te is, csak ne zavard az oktatást. Ha nincs több hely akkor várnod kell.

Ha a lovardában nincs oktatás, hanem csak bértartás akkor értelemszerűen csak a többi bértartóval kell “osztozkodnod” a pályán. Emiatt én nem is nagyon voltam olyan lovardában, ahol oktatás is van, mert hétvégente és délután sose volt hely a pályán, mivel a gyerekek akkor járnak leginkább lovagolni. Délelőtt meg nem tudok menni, hisz dolgozom. Ha volt is hely, akkor meg tele volt lovasokkal és a “tudatlanabbak” zavartak folyamatosan a munkában a lóval.


Ha megkérdezed a lovarda tulaját akkor ő biztosan elmondja, hogy náluk mik a szabályok.

2021. máj. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezd meg, mert ez helytől függ.
2021. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez általában megegyezés kérdése, mivel általában a lovaspálya a szolgáltatás része, így biztos ki van találva egy rendszer, illetve gondolom más bértartó is van ott. Mondjuk attól is függ mit szeretnél csinálni, mert ha kicsit idomítózól, akkor nem zavaró, hogy ott van még 3-4 másik lovas, ugró edzésen már problémásabb. Meg amúgy sincsenek 0-24-ben tanulók a pályán, szóval tuti van olyan időpont, amikor nem zavar senki senkit.
2021. máj. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sziaa

Lovardától függ, de van olyan opció hogy tart az edzés és te is lovagolhatsz( a pálya egy részén)úgy, hogy ne ne zavard az edzést, Én még nem találkoztam olyan hellyel ahol fizetni kell azért hogy használd a pályát, hiszen a bértartásban álltalában ez is beleszámít....

2021. máj. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó én tudtam ilyen helyet, igaz ott a fedelesért kellett fizetni 1000Ft/ alkalom és előre le kellett foglalni.
2021. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó xd

nálunk is kell a fedelesért fizetni mert eléggé kicsi, csak 4 lovas fér el, de a sima pályánk hatalmas és ott nem kell, és én a pályára gondoltam hogy olyan hellyel még nem találkoztam ahol a sima pályáért kellett volna fizetni ha ott tartod bérbe a lovad...

2021. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!