Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A mének hüvelyét kell tisztítani?

A mének hüvelyét kell tisztítani?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy magyarul mi a neve, angolul ezt a fordítást adja vissza. Arra a bőrredőre gondolok, ami a hím lovak péniszét védi nyugalmi állapotban.


Szóval, egészen véletlenül akadtam rá erre a videóra:

https://www.youtube.com/watch?v=L3lSIQzPVCo


Én szoktam járni lovardába, de még életemben nem láttam, hogy valaki így tisztította volna. Ezt kell, szokták tisztogatni, csak én nem vettem észre vagy ezt csak megbetegedés idején szokták (a videóban nincs róla szó)?



2021. máj. 3. 00:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
11%
Én csak arról tudtam hogy ki kell "verni" néha a lónak, hogy ne gyűljön be nagyon a sperma és ne kapjon betegséget.
2021. máj. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
97%

Megnéztem a videót, és szerintem napokig rémálmaim lesznek... Erről az egészről most hallottam először, és köpni nyelni nem tudok.


Jártam anno kb. 1 hónapig lovagolni tanulni, de sosem láttam hogy valaki ott tisztította volna a lovakat. Valószínű hogy szokták a hüvelyüket is tisztítani, de ritkábban mint a többi részüket. De ez csak saját vélemény, ne erre alapozz.

2021. máj. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#1 Én még arról sem hallottam, hogy őszinte legyek, bár nekem nincsen lovam, így nem foglalkoztam még ezekkel a kulissza dolgokkal (ha tényleg igazak).


#2 Szintúgy, ezért nem is tudtam hova tenni a videót. A videóban a szmegmát tisztítja le, ha jól értem, de a végén valami követ is kiszed, ezért gondoltam, hogy talán beteg lehet?


Bocs, ha valakit felkavart a videó, nem gondoltam rá.

2021. máj. 3. 01:14
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Fityma lesz az inkább, nem?
2021. máj. 3. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
majd a csődör kikormolja .
2021. máj. 3. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat jártam lovardába, de nem hogy nem láttam, még nem is hallottam ilyet soha. Szerintem ez nem (vagy csak indokolt esetben) szokás.
2021. máj. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én erről még soha nem hallottam, pedig már 6 éve lovagolok, rengeteget segítek a lovardában. De lehet, hogy azért, mert ez nem olyan munka, amit az 5-6 éves kislányok előtt akarnak csinálni. Desztem nem csinálják
2021. máj. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Olyan lónak, amelyik fedez, nem kell, mert “megtisztítja önmagát”.

Viszont, amelyik nem fedez vagy herélt annak kellhet. Lótól függ, de érdemes ellenőrizni, mert a kosz összeállhat egy csomóba és megkeményedik (olyan lesz, mint egy pici kő) és az sebeket, fájdalmat okoz ott a lónak, ami később el is fertőződhet.

Van amelyik lónak 1 év alatt is alig lesz koszos és nem lesznek benne ilyen “kövek”, valamelyiknek meg hetente tisztogatni kell.


Igen, tényleg koszos lesz és nem tud tisztulni bizonyos esetekben. Ha valaki nem hiszi akkor nézze meg a kancák tőgye között (a két cici közötti mélyedésben) milyen büdös, koszos dzsuva tud felhalmozódni. Mi a kancákat is rendszeresen kitisztítjuk. Ha nekik ennyire koszos tud lenni, akkor hogy nézhet ki a herélteké, amiből ugye még kevésbé tud “kijönni” a kosz.

2021. máj. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%
Eddig senkinek nem tünt fel, hoyg a mén hímnemü, hüvelye meg a nönemü állatoknak van?????
2021. máj. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
35%

Öntisztuló. Szerinted a vadlónak a természetben havonta "tisztogatják" a fitymáját?


Mivel versenyló elképzelhető hogy a show része hogy patyolat legyen. De amúgy az is elképzelhető hogy bizonyos mén lovaknak fitymaszűkülete van és azért kell tisztítani hogy ne alakuljon ki fekély a péniszén. Tippem szerint. De biztos lesz itt egy-két állatorvos tanonc akik kijavítanak ha tévedek remélem.


Nem szokták takaritgatni lovardába mert öntisztuló, csak ha van valami problémája szerintem. Legelés közben is van hogy lehorganyozza a nemi szervét mint a hajó a horgonyt, nem tudom máshogy mondani szóval olyankor meg tisztul.


Amúgy szerint a flórát teszi tönkre ha gyakran tisztogatja speciális tisztítószerrel bár nem tudom mennyire természetes tisztítószer nem néztem mivel tisztítja de majd később megnézem, de szerintem ilyenkor a flórát ritkitja, mert ott is van nem csak a bélbe.

2021. máj. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!