Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez miért van?

Szerintetek ez miért van?

Figyelt kérdés
Járok lovagolni, és a lovardában vannak idősebb befásultabb lovak és van egy 5 éves csikó. Általában a csikón szoktam lovagolni és rajta sokkal jobban megy a vágta mint az automata iskolalovakon, egyáltalán nem pattogok a nyeregbe és minden megilyedését elvágtázását kiülöm, viszont az idősebb lovakon kevésbé élvezem a lovaglást. Veletek is volt ilyen? Ez miért van?

2021. máj. 4. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert lendületesebb. Én is, egy lustibb lovon néha pattogok, aztán egyszer még évekkel ezelőtt ültem egy félig telivér kancán, akit szó szerint úgy kellett (volna) visszatartani, az nem is tervezett vágta volt, de annyira még sose éreztem magamat nyeregben😂 Azóta sem volt olyan ló, akivel annyira magától értetődő lett volna, hogy együtt mozdul minden porcikánk. És azóta rajongok a versenylovakért, akkor is, ha csak pár mp volt
2021. máj. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
biztosan folyamatosabb, endületesebb, kevésbé darabos a vágtája a csikónak
2021. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek mondják, de.. ennyi tudással miért ültetnek csikóra???
2021. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már be van lovagolva rendesen, tehát nem én lovagolom be és már azthiszem 5 éves, de szeretek rajta ülni
2021. máj. 4. 13:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem egyforma a lovak mozgása, ügetésben, vágtában is különfélék, lehet a csikó kényelmesebb. Van olyan ló, ami szinte fotel, a másikon meg rendesen ülni kell. Nem kor függő sztem. Az az igazi, ha már nem okoz gondot akármelyik ló mozgása sem. (sehol nem pattogsz) de persze akkor is jobb a kényelmes ló. Másrészt meg is lehet szokni egy ló mozgását, ha sokat ülsz rajta akkor kényelemesebbnek hat. Biztos ügyes vagy, de azért vigyázz, ilyenkor szokott jönni, hogy mégis a víz az úr :-).
2021. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!