Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a teendő tereplovaglás...

Mi a teendő tereplovaglás utáni izomláz esetén?

Figyelt kérdés

Régen voltam kint a lovammal és hosszabbra sikerült a terep. Hazafelé szépen leléptettem majd bevittem az istállóba. Reggelre lemerevedett, kivittük a karámba. Bekentem a lábait majd lépés-ügetésben átmozgattam. Most már sokkal könnyebben mozog. Eddig nem volt ilyen problémám.

Az lenne a kérdésem, hogy mivel tudnék még javítani az állapotán illetve hány napig tart az izomláz lovaknál?

Köszönöm!


2021. máj. 6. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Nyújtó gyakorlatokkal. Pl. Megfogod a melső lábát és a hasa felé húzod. Majd átmaszírozod. Nem tudom elmagyarázni. Megfogod a fejét mint mikor a kantárt tennéd fel és a nyakát balra majd jobbra a teste felé húzod óvatosan és utána átmaszírozod.

Amúgy mondanám hogy hívj egy ló akupunkturahoz értő szakembert de az drága lenne ők is tudnának lazítani rajta mind fizikálisan mind lelkileg.

2021. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A mérsékelt mozgatás is jó szerinted?
2021. máj. 6. 11:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyújtsd, masszírozd, yt: nyújtás és masszírozás alapjai vagy valami ilyesmi, suttogjunk együtt csatorna.
2021. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen jó a mérsékelt mozgatás
2021. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bengay
2021. máj. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mozgattam, maszíroztam, nyújtottam.

Kedve teljesen jó, kocogott is.

Hány napig állhat fenn izomlaz?

2021. máj. 6. 12:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Laza futószározás az nagyon jó! Azt továbbra is csinálhatod, mert mint az embereknél, az izomláz munka hatására csökken. De ne csináljatok semmi megeröltetőt:)
2021. máj. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem pár napig minimális legelési lehetőséget adok neki, bezártam homokos karámba. Talán ez segíthet neki, a jobb oldalára még mindig elér merev. Attól félek nehogy patairha gyulladás legyen belőle....
2021. máj. 7. 10:33
 9/9 anonim ***** válasza:
2-3 napig tart, ha nem túl "súlyos"
2021. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!