Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A westernlovaglásban miért...

Sssaszem kérdése:

A westernlovaglásban miért ilyen hosszú a western szár?

Figyelt kérdés
Elméletileg azért, hogy oda lehessen csapni a farára ha a ló, nem ugrik be vágtába? Valaki megválaszolná nekem?

#western lovaglás #western szár #western lovak #Western pleasure #nyugati lovaglás #western horsemanship
2021. máj. 8. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez a cowboy munka miatt volt. Terelésre használhatták a marháknál szerintem illetve könnyebb volt a hirtelen leszállás, ha nem egybe van a szár hanem két szár külön, mert úgy bizonyos munkáknál nem kell azzal is időzni, hogy a szárat a ló nyakán áthúzza és így leszállt egyből tudta is vezetni a lovat. De csak tippelek. Majd a többiek szerintem profibb választ adnak.
2021. máj. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Bár azt nem írtad, hogy külön vagy egybe van-e a szár a kantáron.
2021. máj. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Azért ilyen hosszú mert dupla szár és azt fogod egybe.

Vannak rövidebb szárak is de mikor széjjelebb szeretnéd nyitni a kezed mert épp idomítasz nem tudod mert elfogyott a szárad.


Az angol lovaglásnál ha kell pálcát használnak, mi westernesek szár véget. De mi sokkal kevesebbet használjuk, mert nem közbe a lovat is irányítani kell.


Kikötésnél is praktikus lehetett régen, mert leugrasz az egyik szárat elengeded a nyakába a másikkal meg vezeted és kötheted is ki (régen volt ez). És mivel hosszú így ha le is hajol a ló nem fog rögtön a földre hullani a szár.


De mindenki más szárhosszúságot használ. Fiatal lovaknál a szélesre tárt kezek miatt mindenképp a hosszú szár kell. Olyan versenyeken is ahol a lónak szép mélyen kell lennie a fejének oda is mindenképp hosszú kell, hogy azér mutasson is valahogy, ne a legvégét fogd ha rövidebb.

Hosszú nyakú lónál is jó hosszú kell, hogy mélyre tudja nyújtani a nyakát és ha kell te is tudj szélesebb hidat fogni.

2021. máj. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!