Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy győzzem le a félelmem?...

Hogy győzzem le a félelmem? Vágtával kapcsolatos

Figyelt kérdés
Szóval az történt, hogy szabadon vagtaztam, és a ló egyszer csak 90°os kanyart vett a pálya belső feléhez, én pedig a nyakába estem, és közben kificamodott a bokám. Nagy nehezen megállt, én már addigra a lábammal is a ló nyakaba kapaszkodtam, nagyon megijedtem. Utána vissza ültem normálisan és tovább próbálkoztam a vagtaval, de nagyon nem ment, nem mertem beugratni, a ló is ideges lett, rángatta a fejét, indokolatlanul meglódult. Holnap megint megyek, és nagyon félek a vágtátol, nem merem beugratni, mit tegyek hogy ezen a rossz élményen túllehessek? Állandóan csak az ugrik be a fejembe mielőtt beugratom, mikor a nyakába estem teljesen, és csak csúszok előre és fordulok lefelé. Rengeteg ilyen bakim volt már, azok nem érdekeltek, ezért nem is értem hogy miért rezeltem be ennyire

2021. máj. 8. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ez sajnos ilyen... kérj meg valakit hogy fogja a lovat meg, és csússz le a nyakán, ha a ló nyugodt. Ez talán segíthet. Esetleg még idő kérdése, felkell dolgoznod.
2021. máj. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
77%
A helyedben én megkérnék valakit, akiben bízok, hogy futószáron vágtáztasson, hátha így visszanyered a bizalmad. Nem tudom, hogy saját lovaddal történt-e ez, de ha van lehetőséged próbálj meg előszőr egy olyan lovon vágtázni, akiben megbízol és ha vele ment, akkor azzal amelyikkel a baleset történt.
2021. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez két napja történt, lehet kellene több idő?
2021. máj. 8. 18:27
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
1-es vagyok. Velem is nagyon sokáig ez volt, volt egy traumám, 10 centin múlott, hogy a ló konkrétan megöljön. Ez 2 héttel utána jött elő a félelmem, a héten elmúlt. Embere válogatja szerintem, úgyis fogod érezni, hogy félsz-e még. Ha igen próbálj meg egy atombiztos lovacskával futószáron a vágtát, hátha letudod győzni. De minden fejben dől el, fókuszálj csak a jó dolgokra, amik történtek veled lovaglás során.
2021. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Menj vissza futószárra szerintem, ott nem kell az irányításra koncentrálnod, és gyakorolhatod az ülést (látatlanban ugyan nem tudom, de leírás alapján nincs biztos ülésed, akkor ez nem fordult volna elő). Próbáld magad valahogy fejben meggyőzni arról, hogy ezt akarod csinálni, és menni fog stb...
2021. máj. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon régóta lovagolok, a vágta is teljesen jól megy, csak már edzés vége felé voltunk, kezdtem fáradni ezért lepődtem meg és vesztettem el az egyensúlyomat, mikor a semmiből egy brutál éles kanyart vett
2021. máj. 9. 11:28
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
szerintem egy ideig ne vágtázz, vagy az edés elején vágtázz, amikor még nem vagy fáradt, de persze csak bemelegítés után
2021. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
5ös vagyok. A futószárat javaslom még mindig. És szerintem, ha egy ilyen baleset után elbizonytalanodsz a lovaglást illetően, akkor nem biztos, hogy való ez neked. Régebben még nagyon kezdő lovas voltam, de ennek ellenére kijártunk terepre, és persze a ló úgy vitt, mint egy zsák krumplit, nem voltam rá egyáltalán hatással. Ennek köszönhetően szereztem pár rossz élményt. Nálam az segített, hogy végig gondoltam az egészet. A lovaglás egy veszélyes sport, bármikor történhet ilyen. Ha nem vállalod ezt a kockázatot, nem való neked. Ezt minden edzés előtt átgondoltam, és miután új helyre kerültem, visszamentünk az alapokhoz (ülés gyakorlás).
2021. máj. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Túlságosan negatív a hozzáállás. Inkább azt kéne fejben tartani, hogy az esetből tanultál valamit és örülni, hogy legközelebb, ha ilyen lesz, akkor már felkészültebben fog érni. Ha még nem gondolkodtál el azon, hogy mit csináltál jól és rosszul ebben a szituációban, akkor ideje lenne elkezdeni agyalni rajta. Jó pap is holtig tanul, tartja a közmondás. És kificamodott bokával legközelebb inkább fejezd be az edzést, ne folytasd a munkát!
2021. máj. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam lovagolni, eleinte kicsit feszült voltam, háromszor nem sikerült beugratnom emiatt, de aztán egyszer sikerült, és mikor vagtazni kezdett már nem gondoltam az esésre, egy kicsit csak annál a résznél ahol a baleset történt, de megint teljesen jó volt már
2021. máj. 10. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!