Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezzel mit lehetne tenni?...

Ezzel mit lehetne tenni? többi lent

Figyelt kérdés
Na szóval ez elég összetett de mind1. Az van hogy van a lovardában egy ló akibe ezdek beleszeretni semmi olyan hogy megszállottja vagyok és nem vagyok hajlandó máson lovagolni stb de azért inkább vele szeretnék lenni. Egyáltalán nem tartok még ott hogy lovat vásároljak de úgy érzem hogy csak vele tudnám elképzelni a lovas életemet. A ló egy fiatalabb iskolaló, nem csak én lovagolok rajta én csak heti 2x. Mondták néhányan hogy később nem biztos hogy jó ötlet lenne megvenni, mert iskolaló volt átkellene lovagolni stb, és hogy más lóba is bele tudok majd szeretni. Veletek volt már ilyen hogy elengedtetek egy lovat vagy vettetek egy "idegen" lovat és ugyanúgy beleszerttetek?

2021. máj. 17. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Te vagy az, aki a nemrégi kérdést feltette?

A leges legfontosabb, hogy ne vegyél lovat, amíg nem vagy tapasztalt hozzá, fiatal lovat/csikót/képzetlen lovat meg aztán főleg ne. Ha venni fogsz kezdő lótartóként lovat mindenképp jól képzett, tapasztalt ló legyen.

2021. máj. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ilyen 10-14 éves koromig. Abszolút reménytelen volt, hogy az enyém legyen, anyagi okok, idő hiány miatt. Mindig csak azon a lovon szerettem volna lovagolni. Bármit megtettem, hogy igy legyen.

De. Nem tudtam volna heti 7 napot ott tölteni. Megvenni, Pénzünk a tartásra nem hiszem, hogy eltt volna.


Azóta már más városban is élek és már elmúltam 35is. Persze mindig szeretettel gondolok erre a kedvenc "lovamra".

2021. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként ha tényleg jó iskola ló akkor el se adnák senkinek se, mert érték egy lovardába a jó iskola ló
2021. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A képzett iskolaló érték, a másik, hogy szerintem mindenkinek vannak ilyen fellángolásai, már csak azért is, mert azzal a lóval pozitív élményei voltak, úgy érzi vele jobban megy a dolog. Ezt az érzést erősíti amikor látod vagy mondják, hogy másnak nem megy olyan jól, mint neked. Ez ad egy egyfajta magabiztosságot, meg egy olyan vonzódást a ló iránt, ami miatt az ember szívesen birtokolná az adott állatot.

Ezen kb minden lovas átesik, hogy van egy kedvenc, amit legszívesebben megvenne. Ennek az az "ellenszere", hogy minél több lovat kell lovagolni, kitapasztalni, egyrészt, mert így a te tudásod és lovasérzésed is nő, mert nincs két egyforma ló, de azért vannak amolyan kategóriák, amihez nem árt, ha megtanulsz alkalmazkodni, mert ha elkerülsz pl egy nyaraláson máshova lovagolni, akkor kellő tapasztalattal 5-10 percen belül ráérzel a másik lóra és a jólbeváltat keresed benne, hanem megpróbálod az adott lóból kihozni a legjobbat, így válik élvezetessé a lovaglás is.

2021. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
*5-10 percen belül ráérzel a másik lóra és NEM a jólbeváltat keresed benne,
2021. máj. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hm az embernek mindig van kedvenc lova, nekem volt több is. Volt pár akiket sajnáltam, hogy nem lehet az enyém, jó lett volna. De igen, utána más lóba is bele tudsz szeretni :-). Azt nem értem, miért lenne probléma később az iskolaló megvásárlás, teljesen jó lehet, főleg ha normális helyen van, ahol jó az edző is. Várjál nyugodtan pár évet, élvezd a lovazást azon a lovon és másokon menj más helyekre is, és még utána is megveheted, ha akkor is ő lesz a szívszerelmed! Ne aggódj most ezen sztem.
2021. máj. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem minden lovas átesik legalább egyszer azon, hogy “beleszeret” egy iskolalóba. A legtöbben kinövik ezt, mivel végül nem lesz az övéké a ló.

Viszont vannak azok a szerencsések, akik meg tudják vásárolni az áhított lovat, de szerintem(!) ez nem a legjobb dolog.

Mivel egy lovardában lb. 10-15 ló van és te csak azokon ültél, ezért még nagyon kicsi az elképzelésed arról, hogy milyen sokféle személyiségű ló van. Abból a 10-ből lehet ő a kedvenced, de ha 100-at lovagolnál akkor már lehet, hogy egy másik lovat választanál inkább. Ezért is olyan fontos, hogy lóvásárlás előtt rengeteg különböző lovon lovagoljon az ember.

Illetve, amit előttem is írtak. Azért szokták a lovasok azt a konkrét lovat megszeretni, mert azzal dolgoznak együtt a legkönnyebben. Viszont ez egy hamis képet ad. Általában ez nem azt jelenti, hogy nagyon jól lovagolsz, hanem pont az ellenkezője. A többi lóval még zötyögősen mennek a dolgok, de a kedvenced pl. jobban elnézi a lovasoknak a hibákat, könnyebb kiülni rajta a tanügetést, puhább a szája vagy akármi és ezért ott könnyebben tudod végrehajtani a feladatokat. Viszont lovat ugyebár csak megfelelő lovastudással veszünk és, ha nem tudod jól ellovagolni az összes iskolalovat, akkor még korai lenne egy saját.

2021. máj. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

mint minden lovas, en is atestem tobb ilyenen is. meg 2019ben jott egy uj dolgozo a lovardahoz es hozta magaval a lovat is, egy 10 ev koruli hucul kancat (itt iskolalo lett belole). akkoriban csak rajta lovagoltam, teljesen beleszerettem, csak vele foglalkoztam. ennek sajnos az vetett veget, hogy az edzo kirugta a lo tulajdonosat, igy a lo is ment vele. nagyon szomoru voltam. azota eltelt sok ev, nem nagyon van kedvenc lovam, az osszeset szeretem a lovardabol, mindegyiken szoktam lovagolni. kielvezem, hogy sok lo van, ahany annyi fele, megtanulok alkalmazkodni es kiismerni oket. sokszor mas lovardakba is elmegyek, hogy mas lovakat is lovagoljak, illetve megnezzem, mashol hogy es mit tanitanak.


szerintem te is tulesel ezen az idoszakon, inkabb elvezd ki, hogy tobb lo van, ismerd ki az osszeset, ha tobb dolog van vele, csak azert is menj rajta. jarj el tobb lovardaba, lovagolj az ottani lovakon is, minel tobbet megismersz, annal jobban bovul a tudasod, tapasztalatod

2021. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azt nem mondtam hogy nem csak rajta szoktam lovagolni, más lovakon is szoktam ha úgy van már nem megy többet vagy aznap pihenőnapja van, tehát csak álltalában szoktam rajta lovagolni.

Sokan mondtátok hogy sikerélményem van de szerintem nem emiatt szerettem bele ugyanis elég ilyedős mindentöl fél nem dolgozik tökéletesen néha még bakol is.

2021. máj. 18. 15:58
 10/12 A kérdező kommentje:
1-es igen szerintem én vagyok az akire gondolsz, semmiképpen sem szeretném idő előtt megvenni a lovat, csak is akkor amikor már eléggé felkészültem :)
2021. máj. 18. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!