Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így megérné újra elkezdeni a...

Így megérné újra elkezdeni a lovaglást?

Figyelt kérdés

Szóval 8.-os voltam, amikor elkezdtem lovagolni. Télen mindig abba maradt (lovas tanya, nem lovarda, de jól oktattak). Tavasszal mindig újra kezdtük, mindig az alapokat gyakoroltuk, az ügetést, a vágtát meg az irányítás,volt, hogy már futószár nélkül is ment. Azért, hagytam abba, mert felvettek egy kisvárosi középiskolába, 2 órára az otthonomtól. Így kb csak 1,5 évig lovagoltam, próbáltam beiktatni a lovaglást, de a sok ingázás miatt nem jött össze és abban a városban van egy lovarda. Oda gondoltam, hogy elmegyek, de a kollégium időhöz kötöt volt kb 2 óra volt szabadidőnek. Így el sem tudtam menni...

Eltelt azóta kb. 7 év. Most 22 éves vagyok. Ugyan abban a városban tanulok csak egyetemen, szóval vannak olyan napjaim, amikor csak 1 órám van vagy a fél napom szabad. És arra gondoltam, hogy az ősszel újra elkezdeném. Későbbiekben érdekelne a dijlovaglás is. Nem lenne késő elkezdenem, így a lovaglást 22 évesen?



2021. máj. 24. 00:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy iskola időben heti 1x mennék 1 óra hosszára. Szünetekben (őszi, téli, tavaszi) meg legalább 2x 1 héten. Nyáron persze többször.
2021. máj. 24. 00:22
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
A lovaglás egy olyan sport, amit sosem késő elkezdeni, ezért ha szeretnéd, csak nyugodtan.
2021. máj. 24. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
/Ezt igazán a sportra értettem, nem úgy, mint a két előbbi.
2021. máj. 24. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
én 23 évesen kezdtem, sose késő
2021. máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Sose késő elkezdeni,és ha megteheted járj ki minnél többször akár hétvégén is ha van időd és pénzed mert úgy gyorsabban fogsz fejlődni.
2021. máj. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Amint, megvan a fix óra rendem felkeresem a lovardát.☺️


Amúgy, még arra is gondoltam, hogy a lovastanyára, most a nyáron (ha még van rá lehetőség) járnék, ismétlés és gyakorlásképpen. :)

2021. máj. 24. 23:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sose késő folytatni, viszont ügyelj a folyamatosságra, mert ha sokat kihagysz, akkor mindig elölről kell kezdeni. Ha lehet olyan helyre járj, ahol télen is van oktatás, ha az időjárás és a pálya állapota engedi
2021. máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
megéri, kezzd el nyugodtan, imádni fogod
2021. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 Teljesen igazad van. Már néztem is lovardákat a város környékén, van is egy ami megtetszet és közel is van (ami jó az egyetem miatt is).

Csak már teljesen rá "pörögtem", mert már annyira mennék. 😅

2021. máj. 26. 19:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!