Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akik szerint a ló verseny nem...

Akik szerint a ló verseny nem állat kínzás, azok mire alapozzák a véleményüket?

Figyelt kérdés
FIGYELEM! Semmi vérre menő vita indítási szándékom nem volt a kérdéssel, én néha elgondolkodom, nem e állat kínzás e szegény lovak hajtása csak azért hogy a zsoké fiúk lányok azt mondhassák húúúú én ezt sportolom és élvezem, nem hinném hogy a lovat ez örömmel töltené el, hogy a zsoké a hátsóját ütögeti gondolom ostorral, hogy futás van.... , noha az izgalma miatt néha megnézem a tv-be, vagy a fogadós oldalon. (ingyenesen nézhető) néha, ezt nem tagadom, de azt sem hogy néha elgondolkodom, ez nem e kimeríti az állatkínzás fogalmát,,, (ami a pályán zajlik)
2021. máj. 25. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Hát én is kínzásnak tartom, de nem a hajtás miatt. Hanem alapvetően az a bajom, hogy amíg vannak olyan zsokék akik vigyáznak a lovaikra, a lóversenyben résztvevő lovak 90% olyan erős veszélyeknek (egészségügyi, baleseti) vannak kitéve, hogy teljes felelőtlenség az egész.

LEginkább azok követik el ezt a hibát, akik pénzért csinálják, ugyanis csikóknál nem lehet tudni előre melyik hogy fog futni, és már a pályafutása előtt elő kéne készíteni, hogy ne menjenek szét az izületei stb, az viszont rengeteg pénz, munka és idő, és ha ezt minden lónál megcsinálnák híd alá is kerülnének.

Ha a lovak legalább 70%ára úgy vigyáznának, ahogy a lovassportokban az átlag, már elgondolkoznék, de így nem. A nemzetközi zsokék gyakran csak aznap találkoznak a lóval először amikor versenyeznek velük, így a lovas-ló kapcsolat magas szinteken nem biztos hogy kialakul.

2021. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
69%

Mindegy milyen humanitárius körülmények között van a ló, lényegtelen mert attól még biztos hogy ezt az állat nem azért teszi mert akarja és élvezi.

Innentől nekem állat kínzás.

2021. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Sokan úgy képzelik el, mint a hétvégi hobbilovaglást, és úgy vannak vele, hogy mi baja lenne a lónak attól, hogy ül rajta valaki és futnia kell...

Nem látnak a "kulisszák mögé", annyira meg nem is érdekli őket hogy utánanézzenek, csak kijelentik hogy ez tök oké, és kész.

2021. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A zsokék esküsznek rá, hogy ez a lónak is jó, a ló a gazdája kedvére akar tenni stb,,,
2021. máj. 25. 16:11
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az a bajom ezzel, hogy már 2-3 éves lovakat is futtatnak, úgy hagy még csak akkor kéne őket belovagolni és szépen fokozatosan kifejleszteni az izomzatukat. Én nem szoktam nézni lóversenyt viszont azt tudom, hogy elég sok baleset történik a pályán és mivel ha a ló már lesérült, nem tud többet futni akkor elaltatják/lelövik. :(
2021. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Hát nem vagyok lóversenypárti, de nem azért kell futniuk a lovaknak, hogy a zsoké lányok/fiúk örülhessenek (ők ebből élnek meg konkrétan, ha győz kap fizut, ha lemarad, kevesebbet). Ez egy sport-szerencsejáték-ipar rengeteg pénzzel. A versenylovat arra tenyésztik, hogy fusson, zsokék, idomárok tulajok és fogadók lesik a pénzt. Ha nem lenne lóverseny, ezek a lovak meg se születnének. Az tagadhatatlan, hogy a tenyésztésben a sportteljesítmény remek hajtóerő, ezért nagyon jó lovak születnek így. Sajnos túl sok, és sajnos a kíméletlen használat/terhelést nem mind bírja. (balesetek is vannak) és nagyon sajnos soknak nem találnak gazdát és még fiatalon és egészségesen küldik vágóba. Ennek nem kéne megtörténnie. DE sok tréner szeretettel foglalkozik a lovakkal, találnak a lovaiknak a versenyzés után helyet ahol már kevesebbet kell dolgozniuk. A megfelelően tréningelt lovak, versenyzés után még sok évig használható hátasok. (=nem lesz jelentős maradandó károsodásuk a versenyzéstől). Lehetne/kéne ezt szebben, jobban, humánusabban is de egyértelmű állatkínzásnak nem gondolnám. Ezeket a lovakat nagyon rendesen gondozzák, etetik, és ha egy ló nem akar nyerni, nem is fog, nem elég a pálca (amit amúgy korlátoznak ha jól tudom). A zsokéknak abban igazuk van, hogy a ló háziállat, erre lett kiválogatva, hogy együttműködjön, csinálja amit kérsz tőle (ha jól kéred), sok szeret versenyezni, amúgy meg futásra termett, hisz a növényevők a vadonban az életükért sprintelnek. DE a galoppon azért nagyon nagy teljesítményt várnak el tőlük, ez csúcsterhelés (mint emberben az élsport) azért az nem feltétlen jó a lónak, kíméletesebb mozgás jobb lehet neki és ugye nincs választása.
2021. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
ja 2-esnek igaza van, csak az a problem, hogy ez minden lóval kapcsolatos tevékenységre igaz. A ló nem akarja/élvezi, hogy ráülek, befogják, ekét húz stb. Legelni szeretne a legelőn nyugiban. Beállni eső szél elől és nem megevődni a ragadozók által. (huhh ezért bocsi). A ló kap istállót/beállót/abrakot/legelőt/szénát/orvosi ellátást, cserébe ad munkát, ami lehet nagyon sokféle. De szigorúan véve akkor csak nézegessük. Kevésbé szigorúan tán egy terepezős hobbizgatás még elmegy :-)
2021. máj. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, ha így nézzük akkor az is kínzás ha a lovat iskolalóként dolgoztatják mert nyilván szívesebben legelne egy nagy karámban, de a lovaknak is kell a mozgás és leginkább telivérekkel szoktak versenyezni ha jól tudom és őket direkt erre tenyésztik már nagyon rég óta, és ha egy lovat nem látnának el jól, nem adnának neki elég kaját, oltásokat, pihenőidőt akkor ahogy az egyes 7es írta valószínű nem nyernének és futnának szinte "önakaratukból".
2021. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

"Ha nem lenne lóverseny, ezek a lovak meg se születnének."


Ez egy olyan érv, amit sok haszonállattal kapcsolatban felhoznak, és egyszerűen nem értem. Nem értem, hogy miért is lenne az gond, ha nem születnének meg állatok azért, hogy sok szenvedés után rövid idő alatt el legyenek pusztítva. Miért lenne ez gond? Szerintem tök jó lenne.

Nyilván nem pusztulnának ki a lovak, hiszen szerencsére nem csak a profi lovassportokban léteznek. De legalább nem is szenvednének. Nem látom, hol itt a gond.

2021. máj. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek a 9essel, 1es vagyok. Így is annyi ló van, hogy nehéz életteret találni nekik (akármilyen nehezen hihető, ahol még vadlovak vannak azokat fogdossák be kamionokba), nem hogy még legyen több és több..
2021. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!