Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől lehet, hogy ha egy ló...

Mitől lehet, hogy ha egy ló sokat nyerít, nagyon magas, szinte sikító hangon?

Figyelt kérdés

A szomszédban lovat tartanak. Meg is lepődtem, mikor először hallottam, mert tudtommal nagyon kicsi a telkük.

Azóta azonban naponta többször hallom, hogy a ló folyton nyerít, de nagyon furcsa hangon, élesen. Szoktam hallani néha ostorpattogtatást is, van, hogy akkor is csinálja ezt a hangot.

Én nem értek a lovakhoz, de mikor dolgoztam tanyák közelében, ahol sok ló volt, egyszer sem hallottam ilyesmi hangot egyik lótól sem.



2021. máj. 25. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
fél vagy fájdalma van
2021. máj. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Már majdnem elküldtem a helyes választ hogy miért nyerít fel ez a szegény állat de inkább moderáltam magam.
2021. máj. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most attól, hogy fura a hangja nem kell rosszra gyanakodni.


Ha én kimegyek egyedül a pónimmal terepre, akkor olyan hangon visit mint akit nyuznak kb és pedig csak a társait hagytuk el.

2021. máj. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok és ezt kb 3 percenként tolja egész terepen.
2021. máj. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy összebalhézik a másik lóval, és akkor vinnyog egyet. A lovaknál a nyerítés nem a sikítás szerepét tölti be
2021. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoktad látni is?


Mert ha nem, és nem engedik ki karámba, telekre, akkor mozgáshiánytól is lehet, és az állatkínzás, de ha egyedül tartják az is állatkínzás.

2021. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Állatkínzás már minden lassan egyeseknek. Itt most nem azt akarom mondani, hogy helyes ha egyedül van egy ló. De számtalan ember tartja egyedül a lovat. Most mindegyiket fel kéne jelentgetni vagy mi?

Kérdezőnek: Hány lovat tartanak? Mert ha többet akkor simán lehet, hogy a másikkal viselkedik így amikor kiadja ezt a “visító” hangot amit egyébként nyígésnek hívunk.

Ameddig nem tudod biztosan, hogy a lovat kínozzák nem tudsz mit tenni. Mert a kérdésedből kiindulva ( ostorcsattogtatás meg minden gondolom arra gondolsz). Te is mondod nem értesz hozzájuk. Lehet csak egyedül van a ló, nem sokat van kint és unatkozik. Nyilván nem jó neki a kis terület se, de most így láthatalanban mi nem tudjuk megmondani, hogy mégis mennyire kicsi a porta. Lovardában is van hogy a lovak a nap nagy részében a boxban vannak. Lehet ez a ló is inkább boxban van és nem tetszik neki.

2021. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem a nyígés miatt (köszönöm a szót egyébként, ma is tanultam valamit) gondolnék arra, ha rosszul tartják a lovat, hanem inkább úgy eleve a család viselkedése alapján. A két szülővel lakik 7 kicsi gyerek, a legnagyobbat, aki kb. 16 éves lehet, ki is dobták már hazulról. A gyerekek ápolatlanok, sokszor látszik, hogy betegek. Konkrétan úgy csapták ki az utcára a két éves kisfiút, félmeztelenül, hogy gennyes seb volt a hasán... Brr... de ennek most sok köze nincs a témához. Csak mikor először meghallottam, hogy lovuk van, egyből az jutott eszembe, hogy hogyan tudják eltartani? Azért egy ló nem kis pénz, és nem csak maga az állat, hanem a fenntartása.

Egyedül van a ló amúgy, és valószínűleg egy box-félébe van becsukva, mert a férjem hallani szokta, hogy valamit rúgdal a nyígés közben sokszor.

Írtam, hogy nem értek a lovakhoz, lehetne az is, hogy örömében csinálja (mármint felőlem lehetne, amennyire értek hozzájuk), de sokszor hallom, hogy üvöltöznek odaát, és akkor kezd el nyihogni. Ezért gondoltam, hogy lehet, hogy valamit csinálnak vele.

Van egy kutyájuk is már, sokszor kilóg az utcára, többször odajött hozzánk, mikor kutyát sétáltattam. Minden rezdülésemre összehúzza magát. Jött felénk, de ahogy ránéztem, lelapult a földre, mint aki attól retteg, hogy bántani fogom. A farka el van törve, éles szögben eláll oldalra.

Nem teljesen közvetlen szomszédok egyébként, mert van a mi kertünk és az övék között egy keskeny telek, tele fával, így nem látjuk, de lehet, hogy jobb is.

2021. máj. 26. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!