Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Be van dagadva a lovam lába ?

Cicamica12 kérdése:

Be van dagadva a lovam lába ?

Figyelt kérdés
Sziasztok !! 2 napja vásároltam egy magyar félvér csíkot , akkor nem vedtem észre... Ma reggel 1 etetésnél észre vettem hogy a hátsó lába nagyon be van dagadva!! Azt tudni kell ahonand meg vedtem nagyon rossz helyen volt !! Félek hogy olyan baja van ami maradandó !! Állatorvos majd csak kedden tudja meg nézni ! Nem sántitrá .. De ha meg fogom neki akkor igen ! Mi lehet az ?
2021. máj. 29. 00:37
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ki van neki ficamodva, ne terheld és ne lovagolj rajta amíg az orvos nem nezte meg nehogy rosszat tegyél
2021. máj. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%

1-es a csikón nem fog lovagolni. Bár nem írta mennyi éves a csikó és hogy be van-e lovagolva már.


Kevés így az info de a gyulladás több mindentől lehet. Azt nem írtad hogy az előző helyén milyen körülmények voltak a boxában. Mert ha tocsogott a trágyában akkor attól is lehet valamilyen bakteriális fertőzés miatt. De lehet izülezi probléma is vagy ficam. Nem írsz részleteket hogy tud-e járni hogy terheli. Fekély is okozhatja. Az állatorvos majd megmondja amit tudsz tenni hogy addig megkérded telefonon hogy mivel tudod enyhíteni a panaszt. Borogatható-e a lába.

2021. máj. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
* izületi
2021. máj. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
A ketteshez kiegészítésként a patáját ki kellene rendesen pucolni, megnézni mi a helyzet vele. Nem írtad, a lábának melyik része van feldagadva.
2021. máj. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
13 honapos !!! A bokája felet pár centivel !! Nem volt lovagolva még meg egy darabig nem is szertném ! És ha ki van neki ficamodva akkor azt meg lehet gyujitani ? Nagyon agodom érte 1 sőt lovam !! És felek hogy nem jol csinálok valamit ! És még egy picit náthás is !! Én inkább meg szeretem volna menteni az elozo tulajdonostól !! A nátha elen ithol tudok csinálni valamit ?
2021. máj. 29. 10:33
 6/44 anonim ***** válasza:
74%

Nem ártana egy vérvizsgálat annak a lónak. Bővebb info hiányában az előző tartási körülményekről nem tudunk így nehéz bármit is tanácsolni. Kehes is? Vagy csak folyik az orra?


Mesélj egy picit többet hogy hogy tartották az előző helyén.

Naponta cserélve volt milyen alom?

A falak milyenek voltak? Tiszta vagy penészes?


A takarmányozásáról tudsz-e valamit? Mennyire sovány a ló?


Először is tisztázzuk hogy melyik lábáról van szó? Mellső vagy hátsó?


Van- e azon a lánon valamilyen seb, vagy fellazul pataszerkezet?


A pata formáját kéne tudnod hogy néz ki. Termeszetesen szabályos vagy bakpata és sorolhatnám, mert ezek is okozhatnak ilyen problémát.

2021. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
* lábon
2021. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
* fellazult pataszerkezet
2021. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem tudok kepet csatolni ! Amikor láttam a hirdetést bele szeretem !!! El mentem meg nezni amilyen tartasban volt meg jobban bele szeretem ! Igazából tiszta helyen volt ! Annyi hogy nagyon verték ! És sok lóval volt egybe rakva ! Ugyan csak azok is bántottak tiszta harapás nyom és korbács nyom volt rajta ! Felek hogy , valami tartós baja van !!
2021. máj. 29. 11:42
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így kevés info, szóval az alom rendbe volt, nem voltak penészesek a falak, és nem tocsogott a trágyában, de verték és a többi ló harapta.


Ha a lábduzzanat ami a csűd izület fölött van vagy a hátsó lábon a párta fölött, mert erről nem írtál, mindegy, de láttatlanba azért is lehet, mert verték,és kificamodott neki, mikor el akart húzódni a verés elől vagy mert a többi ló harapta, és ezért rosszul mozdult,vagy esetleg hátrarúgott és megrándult, de ha ott is ütötték vagy a többi ló harapta, akkor annak nyoma kéne legyen. Mint írtuk több minden lehet pl. tályog is lehet. A duzzanat amúgy lehet tályog miatt is. Láza nincs?


Mivel több lóval volt együtt gondolom lóútlevél nincs, így az sem kizárt, hogy a náthájának oka valamilyen vírusos lóbetegség, bár nem írod, hogy ménesből hoztad, származási lappal, lóútlevéllel oltással mert akkor nem fertőző betegség a "nátha" oka, bár nem írod mit értesz nátha alatt.


Az állatorvosnak kell majd ezeket elmondani, és hogy szeretnél egy teljes körű vizsgálatot is, gondolom van rá pénzed.


Az állatorvos tud segíteni, ha nincs okod aggódni, akkor várd meg a keddet és borogasd,és ahogy az egyik válaszoló írta, ki kéne takarítani jó alaposan a patáját, mert gyakran ott is lehet probléma, aminek következtében nem lokális gyulladás lesz, és ebből adódóan feljebb húzódhat pl. csűdizület vagy párta irányába, ha van okod aggódni, akkor szólj egy másik állatorvosnak.


Tudod attól hogy beleszerettél attól, hogy megvetted azt is mérlegelni kell hogy az állatorvosi vizsgálatra van-e tartalék pénzed és a kezelésekre, mert a szövegkörnyezet amit írsz háát van mikor úgy kell javítanom ahogy olvasom, most vagy a mobilod belepofátlankodik és összekavarja amit írni akarsz ez a tippem.

2021. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!