Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elmegy kifelé a vállán?

Elmegy kifelé a vállán?

Figyelt kérdés

Ha nagy karámban vagyunk és nagy hely van, jobb kézen ügetek vele, elkezd balra vállazni nagy körön. Ilyenkor próbálok a külső csizmával korrigálni, viszont vágtában nem igazán sikerül. Mit csináljak másképp?

Az edzőm azt mondta, hogy több csizma, több hajlítás. Viszont úgy érzem, hogy minél jobban meghajlítom befelé, annál jobban vállazik kifelé.


2021. jún. 2. 09:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
32%
Lazító, nyújtó gyakorlatok? Lehet azért nem megy neki, mert nem elég jól edzett hozzá a háta.
2021. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
31%

Tartsd 2 csizma között.

Kanyar előtt félfelvétel, hogy tudja valami lesz, esetleg már előtte egy kis belső állítás.


Kanyarba meg a belső csizma köré hajlítod külsővel meg tartod a farát. Ha nagyon elkezd kivállazni, durrogtasd meg kicsit az oldalát, hogy vegye észre magát esetleg külső kézből egy kis pálca.


De ha rendesen lovaglod és 2 csizma között tartod, a szárak nem lötyögnek akkor nem fog vállazni csak ha valamit rosszul csinálsz vagy nagyon merev a ló.


A kezeid is mozdulhatnak befele, ezzel is mutatva neki az irányt.

2021. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
A külső szár a megoldás. Akár állíthatod kifele is, közben zár a külső csizma. Ha nem hajlandó rá előremenni, akkor ügetésben-lépédben is végig kell vinned az akaratod, beljebb tolod. Elő gyakorlata ennek a combravaló engedés, még ott tesztelned kell, hogy reagál-e oldalléptető segítségre a lovad lépésben-ügetésben. Sok sikert!
2021. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
3mas vagyok. Kifelejtettem: ez csak olyan lovaknál működik, akik idomítottak, tudnak külső száron fordulni. Ha még nem tartasz ott, hogy lovat taníts, mert még te tanulsz (ez tök oké!!), Akkor szólj az edzőnek (amennyiben nem idomított a ló), hogy tanítsa meg rá, nem a te dolgod veszekedni a lóval, főleg nem is kell veszekedni, ha nem ismeri ezt
2021. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
A combravalót nem bírtam vele megcsinálni, sok-sok próbálkozás után a vállat be gyakorlatot csinálta meg ez helyett. Pedig elméletileg tudja ezeket.
2021. jún. 2. 13:38
 6/29 anonim ***** válasza:
32%
Belső szár megtart (jó erősen), közben a másikat is mozdítsd át. Bal csizma odazár, jobb csizma léptet előre. Testsújt jobbra terheled, a pálcát vedd át a külső kezedbe és a vállát pöccintsd meg vele erre valószínű reagálni fog. Ha csak egy kicsit is nem húzott ki egy nagyon nagyon picit engedj a száron, mert lehet hogy belefeszül és ha te engedsz ő is(ez nem biztos hogy sikerülni fog de néhány lónál beválik)
2021. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%
6os, ha a belső száraz tartja meg, akkor a ló csak rá fog fogni a kezére, és mégjobban rászokik a belső száras fordulásra.
2021. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok, de nem azt mondta hogy a ló kifelá aker menni? Ha a belső szárat nem tartja meg akkor el is fog menni nem?
2021. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
8as. Nem úgy lovagolunk, hogy 'jobbra húzom jobbra megy'. Tudom, becsapós az eset, de úgy képzeld el inkább lovaglást, mintha terelgetnéd a lovat. Ha azt akarod, hogy valamerre ne menjen, azt az oldalt lezárod, így van esélye elmenni a nyomás alól, ezáltal a ló sek stresszel be és te sem húzogatod a száját. Ha a belső szárral fordulsz (ahogy a legtöbb lovas magyarországon sajnos), akkor a ló nagy valószínűséggel rá fog feszülni a kezeddel, te pedig nem akarsz a lóval (hosszútávon) kötélhúzást játszani.
2021. jún. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
51%
Le írtam egy egész folyamatot, ha te csak azt vetted ki belőle hogy húzom a szályát akkor sajnálom, és leírtam amit az edzőm mondott és szerintem ez helyes.
2021. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!