Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két lónak mekkora területű...

Két lónak mekkora területű karám szükséges? Ha csak tartják a lovakat az egészséges?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem tervezek feljelentést tenni, csak a jó szándék és az állatok iránti aggodalmam fogalmazta meg bennem ezeket a kérdéseket. Illetve a lótartáshoz és a lovakhoz egyáltalán nem értek, tehát, ha valamit rosszul fogalmazok meg ezerbocs.

Nos a szomszédunk jó ideje már tart két lovat. S a kérdéseim ezzel kapcsolatban fogalmazódtak meg. Homokos talajjal beterített karám van számukra fenntartva, viszont szerintem a hely elég kicsinyke számukra, mekkora a szabvány szerinti karám mérete 2db ló esetében? Azt tudni kell, hogy nem brutális nagy lovakat kell elképzelni, tehát nem ilyen muraközi lovakat kell elképzelni, ha jól tudom keverék lovak, s szerintem közepesen nagy termetűek.

A második kérdésem azért merült fel, mert ha jól tudom 2 éve nem mentek velük sehova, de lehet 3... csak néha (kb 1,5 hetente)megfuttatják őket a kis karámban. Régebben elmentek velük kocsikázni, de amúgy csak állnak ott. Ez mennyire van rendben?


Köszönöm, ha valakit időt szán a kérdés megválaszolására. Illetve megismétlem magam, nem feljelenteni tervezek senkit, jó kapcsolatot ápolok a szomszéddal. Szólni tervezek neki, hogy tartsa őket helyesebben, mert szerintem csak minimálisan tájékozottabb a lótartással kapcsolatban, mint én és lehet saját hibájából nem tudja, hogy kellene(ha persze rosszul tartja). Háttér tudás nélkül nem szeretnék vele erről beszélni, mert nem igazán csípem az életben sem az olyan személyeket akik pár tény ismeretében elkezdik mondani az igazukat.


Köszönöm.

24F



2021. jún. 2. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Azt mondtad a karámban futtatja őket, tehát elég nagy ahhoz, hogy a törvényeknek megfeleljen. Van aki boxban tartja a lovát, az lehet még annyit se mozog sokszor mint a szomszédod 2 lova.


A ló alapból lusta állat, szereti ha nem kell dolgoznia, persze futni is szeret sokszor.


Alapból jót tenne nekik a mozgás, de ha csak kisebb területen tudnak mozogni az se gond, max nem lesznek izmosak.

2021. jún. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
2021. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!