Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyet csinál valaki, lehet ilyet?

Ilyet csinál valaki, lehet ilyet?

Figyelt kérdés
(nem igaz a kérdés csak érdekel, hogy mit gondoltok erről és talán a későbbiekben lesz rám igaz) Egy lány gimibe jár már a lovaglásból tudja az alapokat, de azért még kell edzőhöz járni. A lótartásról a szükséges dolgokat tudja. Szeretne egy lovat,nem szeretne versenyezni csak max néha egy kisebb ugróverseny. Hétvégén mindkét nap ki tud nemmi a loviba hérközben meg kb 3x van mikor többször is és talán egyszer-egyszer kevesebbszer de akkor megkér egy ismerőst vagy az eddzőt hogy mozgassa le a lovát ha szükséges. A ló bértartásban lenne, egy nyugodt vérmérsékletű 10 év körüli megfelelőrn képzett és jól belovagolt lovat választana. A lány akkor lovagolna 4 éve. Lenne gy-két olyan időszak pl vizsgaidőszak amikor csak kevesebbszer tud kimenni a lóhoz de minnél többször lenne legelőn, főleg akkor. Nem a legdrágább felszereléseket venné de figyelne a ló egészségügyi állapotára. Nem az a cél, hogy minnél több versenyt nyerjünk, hanem jó kapcsolatot teremtsen a lóval és a minné többször szőrén, nyakmaddzagban lovagolni. Kérlek ne írjatok rosz kommenteket csak reménykedni szeretnék, hogy nemkezdtem el túl későn a lovaglást és van még remény a lótartáshoz :))

2021. jún. 3. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ezt nehéz lett volna úgy leírni, hogy nem harmadik személyben hivatkozol magadra?
2021. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez az értékrend szaktudás mellett teljesen oké lenne, ha tényleg minőségien megvalósítaná terv szerint, akkor még példamutató is! Azt viszont hagy jegyezzem meg, hogy a legprofibb lovasoknak is szokott lenni edzője.
2021. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, persze tudom, de úgy gondoltam, hogy még az alap lovaglásomon javítani, de fogalmamsincs hogy hol leszek 1-2-3 év múlva szval ezéert írtam, de persze mindíg lenne edzőm :)
2021. jún. 3. 20:14
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Ezzel így semmi gond. Most hány éves vagy? Mert a mostani időbeosztásod ne húzd rá a jövőre. Azt mondod vizsgaidőszak, szóval feltételezhető, hogy egyetemista leszel, de hol? Közelebb, távolabb, ebben a korban a párkapcsolat is játszik, tanulás, barátok, szóval 2 hétvégi nap lovi, az a családot is megviseli, mert nem lehet veled tervezni semmit. Ha minden szabadidődet a lovaddal töltöd, akkor más kapcsolataid sérülhetnek (tapasztalat).


3 hónapja egy olyan lóval dolgozok a lovardában, ami nem iskolaló, de csak heti 1x jutok rá, mert a munka után még van egy kedvesem, egy háztartásom, barátaim, családom, plusz hétvégente oktatok is a loviban. Szeretnék többet lovagolni, de nem megy, mert akkor más rovására megy.

2021. jún. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez így leírva jól hangzik, az egyetlen buktató, hogy az a 4 év lovaglás milyen volt. Ha csak automata iskolalovakon lovagoltál 4 évig heti egyszer egy tudatlan oktató keze alatt, akkor nem szabad még lovat venned. Viszont, ha egy jól képzett edződ volt és olyan lovakra is fel lettél ültetve, akik kihívást jelentenek, akkor elég lehet a 4 év tapasztalat egy könnyebb lovaglású saját lóhoz.


Arra is figyelj, hogy (sajnos) az átlag magyar lovardában még az oktatók se tudnak sokat a helyes lótartásról, nemhogy a tanulók. Az, hogy tudsz mindent, amit a lovardában tanítottak, nem jelenti azt hogy megfelelő a tudásod. Nem rosszból írom ezt, csak azért hogy ne érjen meglepetésként.


Próbálkozhatsz kezdetben a felestartással is. Szerintem nagyon jó dolog és sokat segít, ha az ember volt felestartó az első teljesen saját lova előtt.

2021. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
van még reményed :))
2021. jún. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jövőre megyek gimibe. Nem csak automata lovakon szoktam ülni, már most lovagoltam bakolós lovon és van egy 4 éves iskolaló akin sokszor lovagolok és nem egy könnyű eset. Egyébként az órákon nem csak vonatozunk egymás után,vannak feladoatok, elméletet is tanulunk és szerintem jók az oktatói. Már most is nem csak a lovardából de könyvekből és internetről is tanulok a lótartásról :)
2021. jún. 4. 15:30
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
4 éves az még nagyon csikó, nem kéne ráültessenek. Remélem normálisan tanítanak, de ez akkor is felelőtlenség. Lehet nem automata ló egy 10+os ló is. Felelőtlenség főképp azért, mert te nem fogsz javítani a csikó helyzetén, csúnyán szólva el fogod rontani. Tudom, hogy szarul hangzik, de minden kezdő-haladó-magasan haladó ront el lovat, ha csikó, ha nem. Jó eséllyel ezt a csikót maximum 1 éve lovagolják, ami alatt meg tudhatták neki tanítani az alapokat, de a tudás 100% hogy nem mélyült el benne annyira, hogy te ne tudd elbizonytalanítani. Ezért kicsit kételkedem ebben a helyben, de nem mondok semmi rosszat amíg nem látom személyesen..
2021. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gimiben kezdett el lovagolni kb!? Én hat évesen és most lovagolok 10 éve. De nem tom hogy mit várnál El a választóktól, eléggé értelmetlen a kérdés
2021. aug. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van remény. Sose késő amúgy elkezdeni. Jó, 99 évesen azért igen XXDD. Az előző válaszom csak az első mondatra vonatkozott.

Előző vagyok.

2021. aug. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!