Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartás és a lovaglás összefügg?

Lótartás és a lovaglás összefügg?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy kell egy bizonyos szint a lovaglásban ahhoz hogy valaki lovat tartson? Nyilván nem arra gondolok, hogy valaki futószáron tud ügetni de a szükséges dolgokat tudja a lótartásról akkor lehet lova, hanem már eltudja irányítani a lovat mind3 jármódban és a szükséges dolgokat tudja ahhoz, hogy lova legyen. Tehát lehet valakinek lova, aki még kevésbé tud lovagolni és leginkább edzővel lovagol, de mondjuk lefutószárazzni le tudja a lovat, ha éppen nincs edzése, és nem lovagol sokszor egyedül(nyilván ha van heti 3-4 edzése ez hamar változik) de az edző segít neki ha valamit nem tud és a lovaglásról se annyit tud hogy ha jobra húzom a száját jobbra megy, hanem az alap csizma, szár, akár testsúly, pálca segítségeket ismeri.

2021. jún. 6. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet úgy is lovat tartani, hogy egyáltalán nem lovagolsz rajta, viszont valami elfoglaltságot legfőképpen a fejének kell kitalálni. Próbáltad már a szabadon idomítást?
2021. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tartok lovat, de járok lovagolni és majd valamikor szeretnék egy lovat. Csak hobbiból tartanám, de félek, hogy a lovagló tudásom nem elég jó hozzá, de egyébként majd földről is szeretnék dolgozni vele. Még jöhetnek válaszok, köszönöm :)
2021. jún. 6. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen bármikor lehet lovad, nincs tudáshoz kötve. Én is ismerek sok embert, akinek bértartásban van a lova, évente kétszer kinéz hozzá de amúgy azt sem tudja hogy kéne rá felülni ha fel akarna. Az már más kérdés hogy ez mennyire tesz jót a szerencsétlen állatnak. Az alapján, amit leírtál, neked már bátran lehetne ajánlani egy nyugodtabb, 10 év feletti heréltet mondjuk, akik nem igényel mindennapi munkát
2021. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen mindenképp bértertásban tartanám és szeretnék rajta lovagolni nem csak díszállat lenne :) Sokszor mennék vele terepre, szőrén lovagolnék rajta, vagy nyakmadzaggal, kisebb-nagyobb ugrások (természetesen edzővel mert még nem ugrok) és nem szeretnék vele versenyre menni max kisebb háziversenyekre, szval nekem nem olyan céljaim vannak, hogy minnél több díjam legyen, hanem minnél jobb kaocsolatom legyen vele és ahogy már mondtam ezek a "szabad lovaglások"
2021. jún. 6. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggésben a kettő. Nagypapámnak is volt lova, a tartásról mindent tudott, de lovagolni nem, viszont ő kocsizta. Ha lovad el tudod szakszerűen látni, végülis a mozgatását kell megoldanod. Amúgy nem szükséges versenyezni, rengetegen csak kedvtelésből tartanak lovat, hogy elterepezzenek, eseleg egy kis pályamunka, idomítás és annyi. Nem kell mindenkinek versenyeznie, bár sok lovardában kinézik az embert, ha csak úgy "ellovacskázna" én ezért is preferálom jobban a magánlovardákat, ahol nincs átjáróház és nem abban mérik egymást a lovasok, hogy ki mibe hol versenyzik többet. A másik kedvencem, amikor a szakágak leszólják egymást, sajnos többször hallottam, hogy pl az ugrós leszólta távlovast, hogy azok lovagolni se tudnak, csak robogni.
2021. jún. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!