Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Betilthatják egyszer a lóverse...

Betilthatják egyszer a lóversenyt?

Figyelt kérdés
Időnként felröppen a hír, hogy állatvédők stb be akarják tiltatni. (valahol egyet értek, sajnálom a pacikat, szerintem ha meg is sérül emiatt az már állatkínzás, de most nem ez a topic kérdése) Szóval ez érdekelne, valaha is betiltják vajon ezt világszerte sokak által szeretett sportot? (úgy tudom nagyon népszerű az egész világban) Amibe ráadásul ha jól tudom borzalmas nagy pénzösszegek forognak.
2021. jún. 6. 17:27
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Egy elgondolkodtató cikk [link] "Betilthatják a lóversenyeket"
2021. jún. 6. 17:31
 2/48 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, még a bikaviadalt sem tiltják be.
2021. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
81%
Maga a lóverseny nem állatkínzás, már rég túl vagyunk a Ben Hur-féle fogathajtó versenyeken ahol ostorral ütötték-vágták szerencsétleneket, a szekerek egymásnak mentek, meg effélék. Ebben semmi rossz nincs, hogy körpályán X ideig Y számú kört futnak a lovak a zsokével a hátukon. Ennyi erővel a lovaskocsit is be lehetne tiltani.
2021. jún. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
36%
reméljük betiltják
2021. jún. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
58%

#4:

Inkább titeket kéne betiltani.

2021. jún. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
94%
Fogadni mernék rá, hogy nem.
2021. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
90%

Több lovas barátom, ismerősöm is van. Van közülük, aki aktív versenyző. Egyszer sem éreztem azt, és nem is láttam a lovakon verseny után, hogy kínzáson estek volna át, a lovas pedig társként tekint a lóra, akit esze ágában sem lenne megkínozni. (Legalábbis az értelmes lovas, mert persze biztos van 1-2%-nyi barom.)

Másrészt: messzemenően igaz, amit #3 mond. Lóversenyből is több fajta van, a többsége teljesen veszélytelen. (Mondjuk a military már tényleg necces tud lenni, de ez csak egyetlen versenytípus, és a cikk sem erre fókuszált.)

Harmadrészt: ahogy #2 is mondja, vannak sokkal durvább dolgok, amiket képtelenek betiltatni, nem túl valószínű, hogy pont azt tiltják be, amikor pár kört futnak a lovak egy ovális pályán.

Negyedrészt: én szeretem a hobbikert.hu-t, tök jó kertészkedési cikkjeik vannak, de talán maradniuk kellene annál, amihez értenek.

2021. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
71%
Ezzel az erővel az ekés szántást is be lehetne tiltani.
2021. jún. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
88%
7! A lóverseny elkülönül a lovassportoktól. A lóversenybe a gallopp és ügetőszámok tartoznak
2021. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
7-es állítólag a galop lovatnagyon megviseli a verseny, megállhat a szíve stb.... ezt nem az újjamból sz*piztam ki, olvastam a neten, hogy ebbe jópár ló bele hal, ebbe a verseny típusba.
2021. jún. 6. 18:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!