Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanács vágtához?

Tanács vágtához?

Figyelt kérdés
Most kezdtem csak a vágtát. Még nagyon lobog a karom,meg ilyenek. Jól jönnének a tanácsok, mire figyeljek hogy ne tanuljam rosszul. (nyilván az oktatómat is kérdeztem)

2021. jún. 6. 20:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez egy igényes videó, sokat segíthet neked! Nem kell ennél többet gyakorolnod egyelőre

2021. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi!
2021. jún. 6. 20:32
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Külső szárat tartsd, belsőn félfelvételek hogy fenntartsd a ló figyelmét, hosszúfal végén rövidfal elején a fordulóban tanügetésbe leülsz, külső lábbal hajlítod belsővel beugratod aztán tolod, vagy könnyítesz. Persze minden helyen eltér pár dologban az oktatás, én több helyen tanultam, így találom a legjobbnak
2021. jún. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 3mas! A kérdező még nincs ezen a szinten, nem kell túlkövetelni, mert az rossz berögződésekhez vezet.
2021. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%

4-es

Csak leírtam hogy szerintem hogy próbálja. Nem akartam túl nehezen leírni, meg nyilván nem is úgy gondoltam hogy ehhez ragaszkodni kell, csak majd fokozatosan erre törekedni. Bocsánat ha félreérthető lett

2021. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Futószáron vagy szabadon mész?
2021. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#5 nem értetted a kérdést.


A kérdező még csak az ülését próbálgatja, nem a lovat.

Még nem biztos az ülése lobognak a testrészei, nem azzal van elfoglalva, hogy a ló milyen állítádban van stb hanem hogy a lovon maradjon vágta közben. Kicsit túl szaladtál.



Kedves kérdező, remélem még futószáron vagy.

A lényeg, hogy lazulj el és kövesd a csipőddel a ló mozgását. Húzd ki magad szépen, és figyelj arra hogy a sarkad, csípőd és a vállad egy vonalban legyen. Ha megtalálod a helye testtartást akkor a kezeid is jó helyre fognak kerülni. :)

De sok gyakorlás kell.

2021. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
A vágtát futószáron kell gyakorolni, míg biztos nem lesz az ülésed. Amikor már nem arra kell koncentrálni, hogy a nyeregben maradj, akkor lehet a többit is javítani. Kövesd az edződ instrukcióit, hiszen ő látja hogyan lovagolsz, mi nem.
2021. jún. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Fontos lenne tudni, hogy futoszaron vagy szabadon mész? Alap dolgok: térd zár, boka előre nez, kar lazán de határozottan az oldalhoz zárva,a derekaddal koveted a ló hullámzó mozgását, ulocsonton ulsz. Ne kapaszodj erősen mert akkor befeszülsz, es ütni fog a ló háta. Igazabol szerintem nagyon lófüggő, van amelyik olyan mint a bőrfotelen a masszázsfunkció, de ezt most szó szerint értsd, az én lovam is ilyen, és van akinek nagyon merev és pattogo a vágtája. De ezt csak úgy mondom, mert minden lovon tudni kell vagtazni. Ne add fel, menni fog, én 6 éve lovagolok, két éve kezdtünk el komolyabban vagtazni, és mostanra kezd stabil lenni.
2021. jún. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%
utolsó vagyok, a lovas mester aki lepontozott, kioktatna engem, földi halandót, hogy ezen ugyan mi a 74 százalékos válasz?
2021. jún. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!