Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Arab félvér jó első lónak?

Arab félvér jó első lónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne hogy szerintetek arab félvér jó-e első lónak? Akinek van hogyan viselkedik? Mik az előnyei/hátrányai? És mennyire ajánlott ha lassan 3 éve lovagolok haladó vagyok és értek a lovakhoz? Válaszokat előre is köszönöm.



2021. jún. 8. 19:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Magyarul nehéz szintű versenyekre járok és tudom gondozni a lovakat. Tudom mit szabad és mit nem.
2021. jún. 8. 19:13
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
az a lényeg, hogy nyugodt vérmérsékletű, könnyen kezelhető lovat vegyél. én úgy tudom, hogy az araboknak nagy a mozgásigénye tehát elle mindenképp figyelned kell. ha megvan a megfelelő tudásod, pénzed időd akkor nyugodtan.
2021. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Oké, hogy félvér na de mi a másik fele?

Mert nagyon nem mindegy, hogy arab x hidegveru vagy arab x angol vagy akhal.


Na meg a ló fajtája sose döntő szerep, hogy milyen a személyisége temperamentuma.


Ha ezzel nem vagy tisztában egyenlőre ne vegyél semmilyen lovat.

2021. jún. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
82%
Ha itt kérdezed hogy milyen lovat vegyél, akkor inkább ne vegyél semmilyet. Nem bántó szándékkal írom.
2021. jún. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

A nem betanított ló sokkal másabb, mint a lovardákban már "menetkész" lovak.

Fajtától függetlenül nagyon makacsak tudnak lenni.


Úgy ajánlom, hogy a lovardádból félbérbe vegyél lovat, az tökéletes kezdésnek (ez annyit tesz, hogy te gondoozod a lovat, a tartásának a felét fizeted, viszont a lovardában lesz.

2021. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Korától is függ. Meg milyen félvér? Arab és mi? ismertem arab félvért de ő arab és egy hidegvérűnek a keveréke volt. Jó ló volt nagyon, a temperamentuma nyugodt volt. A félvérek nem rosszak csak nem mindegy mivel van keveredve ha két telivér angol, arab az sokkal nyugtalanabb, mint mondjuk egy telivér és egy nóniusz. A lipicai félvérek is jók ha hidegvérűvel van keresztezve. Attól is függ mire szeretnéd használni. Ha hobbi lónak, tereplovaglásra akkor telivér és hidegvérű félvért választanék, ha versenyre akkor két telivér (arab, angol) félvért ha mindnekép félvérben gondolkoznék.
2021. jún. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6/6-os válaszolónak:

Igen arab félvér hidegvérűvel keresztezve. Nagyon nyugodt, szófogadó és terepbiztos.

2021. jún. 8. 20:25
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Na itt már kamu szaga van vagy ekkora a tudás hiánya.


Első sorban akkor az már egy sodrott.


Másrészt meg, hogy pont betalált ez, hogy sodri háááát..... érdekes.



Az is érdekes, hogy mi a kérdés ha egy leírásod alapján "tökéletes" lóról beszélünk?


Ne legyen lovad semmiképpen. Tanulj még.

2021. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
És a sodrott micsoda ha nem kevert vérű, félvér? Amúgy meg tök mindegy, ha lipicaival, vagy nóniusszal, vagy furiozoval van keresztezve egy arab telivér, már nyugodtabb lesz a természete, de nem lesz annyira zömök kinézete. Hobbi lónak ők jók.
2021. jún. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9 persze


De ha így rakják eléd a kérdést, hogy melyik a jobb kezdőnek, hogy arab félvér vagy egy sodrott akk melyik?


Attol fuggetlenul hogy ugyan az a lo.


Ha mar sodrott akkor nyugodott benne annyit a teliverseg hogy egy nagyon jo kis kezdonek valo lo lehet.

2021. jún. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!