Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Arab félvér jó első lónak?

Arab félvér jó első lónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne hogy szerintetek arab félvér jó-e első lónak? Akinek van hogyan viselkedik? Mik az előnyei/hátrányai? És mennyire ajánlott ha lassan 3 éve lovagolok haladó vagyok és értek a lovakhoz? Válaszokat előre is köszönöm.



2021. jún. 8. 19:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
10es, igen, pont ezt tárgyaltuk ki. Tök mindegy minek nevezzük, szakszerű a sodrott kifejezés, de nem feltétlen szükséges a szakszerűséget használni akinek mondjuk hobbiból kell egy ló és bértartásra van anyagi lehetősége, nem ő lesz aki ellátja amúgy sem, ő csak kijár hozzá, meg lovagol rajta.
2021. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha "nehéz szintű" versenyekre jársz, akkor csak meg tudod ítélni egy próbalovaglás során, hogy egy ló jó-e neked vagy nem. Ez nem fajtától függ, arab lovak között is vannak nyugodtabb természetűek, bár nagy általánosságban nem azok.
2021. jún. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mi neked a nehéz szint? SZLV?

Amúgy nekem 12 évig volt társam egy arab sodri, hááááát azért volt menőkéje rendesen és mellé ha olyan kedve volt, akkor agyaskodott is rendesen. Szóval ő ilyen arab lélek volt zömökebb testben. Amúgy mindent az adott egyed dönt el, meg kell nézni ki kell próbálni.

2021. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Az se mind1 hogy mire akarod a lovat, mert ha ugrani szeretnél vele akár hibbiszinten akkor egy sodrott nem feltétlen a legjobb választás még akkor se, ha nyugodtabb.
2021. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nekem is első lovam egy arab félvér póni volt,de ettől függetlenül a lóvásárlást nem fajtához kötném.AZ ényem személy szerint egy hihetetlen nyugodt paci volt,de ha nem dolgozott 1-2 napot megtudott alattam hülyülni,elkezdett körbe körbe galloppozni és közben bakkolászni,de ha előtte kiraaktuk karámba úgy ment mint egy automata azt leszámitva hogy hihetetlenül el volt rontva.Amikor karámba volt vagy előtte nap le volt lovagolva egy 6 éves kislány is hibátlanul eltudta lovagolni.Jelenleg egy aranyos kezdő kislány a tulajdonosa és remekül bánik vele,simán lovagolja.
2021. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!