Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ekkora túrára kell valamilyen...

Ekkora túrára kell valamilyen felkészítés a lónak?

Figyelt kérdés

Az egyik lovas ismerősömmel terveztünk a nyár folyamán egy kb oda - vissza 30 km- es terep lovaglást. Max 15 km oda az út ahová szeretnénk eljutni és utána ott kb egy órát pihennének a lovaink. Az idő alatt karámban lennének, tudnának legelni stb.

Sosem voltunk még ilyen hosszú távon mi a lovakkal, viszont mind a kettőnk lova indult versenyeken is régebben ( távlovaglás) illetve sok túrán részt vettek. Igaz ezeknek már jó pár éve. Nyilván nem a legnagyobb melegben mennénk a nyáron illetve leginkább lépés - ügetés lenne, csak kevés vágta. Szinte végig terepen lennénk kint, minimálisat mennénk csak a városban.

Én úgy gondolom, hogy ilyen körülmények mellett nem hiszem, hogy probléma lenne nekik ez a táv. Arra gondoltunk, hogy előtte pár alkalommal megyünk velük pl. 5 km- ert, esetleg következő alkalommal kicsit többet. Őszintén szólva sose mertük mennyit szoktunk lovagolni egy egy alkalommal terepen, mert simán lehet, hogy meg van az 5 km is.

Sosem voltam még ilyen “hosszú” úton lóval így kicsit félek tőle, meg féltem a lovakat is, de temperamentumos lovakról beszélünk, jól bírják a terepeket általában, illetve egészségesek, jó állapotban vannak.

Saját tapasztalatokat szívesen fogadok!



2021. jún. 9. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Neked megeröltető lenne 30 km-t sétálni egy nap alatt, ha addig legfeljebb 5-öt mentél volna?

Ugye nem is olyan nehéz a kérdés.

2021. jún. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
A lonak ez nem tavolsag es gondolom nem vagtazni fogtok,ugyhogy semmi ok az aggodalomra,te valoszinu jobban el fogsz faradni mint a lovad :)
2021. jún. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Semmi bajuk nem lesz tőle, esetleg ha rossz a talaj és nincs patkójuk kicsit bizonytalanul jönnek hazafelé, de az hogy nem vágtáztok nem segít. Ha amúgy dolgozgatnak a lovak és nem százévesek akkor teljesen mindegy nekik hogy lépésben nyomjátok a hátukat vagy haladtok is. Hamarabb odaérnek, többet pihennek. 30 km nem a világvége, még egy embernek se, a ló meg azért kicsit jobban össze van rakva mint mi.
2021. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi lovaink nem távlovak, de simán megyünk velük 1 óra alatt 10-12 kilométert. És nem szoktuk agyon hajtani őket, csak az iramot válasszuk mi, a többit a ló szóval végig szoktuk rohanni az egészet. xd


30 kilóméter nyugis tempóban nem fogja megerőltetni a lovakat még egyhuzamban sem, szóval pihenővel is minden okés lesz

2021. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Es lepontoztak a valaszomat akik eddig csak youtubeon lattak lovat :)))
2021. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
30 km kényelmes lovaglás ráadásul pihenővel nem fogja őket földhöz verni. Esetleg úgy tervezzetek, hogy másnap egy 5-6 km-t sétáljatok velük, ha netán izomlázuk lenne.
2021. jún. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! 5- ös : én senkit nem pontoztam le, ment mindenkinek a zöld. Egyedül az első hozzászólással nem igazán tudok egyetérteni, mivel elég laikusnak tűnik lovaglás terén. Ilyen távok esetében én sem vagyok jártas, de köszönöm a sok megnyugtató kommentet! ☺️
2021. jún. 9. 18:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se kell nagyon rákészülni max az előtte lévő 1-2 napban ne nagyon hajtsátok őket túl, legyen bennük energia, főleg a melegben nagyon kis lustácskák szoktak lenni néha. De gondolom nem végigvágtázni tervezitek a 30 km-et és ha már voltak versenyen minden oké lesz. :)
2021. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!