Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szólnom kell a lovardának,...

Szólnom kell a lovardának, hogy megyek lovagolni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha valakinek már van lova. Szokott szólni, hogy megy lovagolni vagy nem? És nyilván nem edzésre gondolok, hanem ha valaki egyedül lovagol. És sok lovardában csak 1 pálya van, ahol lovasoktatás szokott lenni délután, és ha én akkor tudok csak kimenni, akkor mit csináljak? Lovagolhatok velük vagy nem?

2021. jún. 10. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Mi lenne, ha ezt a kérdést ott tennéd fel?
2021. jún. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
A bértartás azt jelenti, hogy etetik és ápolják. Azon kívül mindent ugyanúgy csinálhatsz, mintha otthon tartanád. Ugyanakkor, ugyanott. Ha otthonról mennél vele a lovardába lovagolni, és csak bizonyos időpontban szabadna, akkor így is csak akkor szabad. De helyfüggő, kérdezd meg!
2021. jún. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Ahol az én lovam volt, ott meg volt szabva, hogy mikor használhatják a bértartók a pályát/fedelest. Pont mint említetted, ha éppen oktatás folyik, akkor nyilván nem akarják, hogy a bértartók is ott legyenek x bérlovassal...

Kérdezd meg a lovardában, hogy ott mi a helyzet. Mondjuk nálunk több helyen is ki volt függesztve a pályák használati rendje (bértartó - bérlovas - egyéni edzések felosztásban), de a legbiztosabb, ha megkérdezed.

Ha csak akkor tudsz menni, amikor nem lehet a pályát a bértartóknak használni, akkor nincs más lehetőség, mint kimenni terepre. Illetve nálunk volt egy "kiskarám", amit érkezési sorrendben lehetett használni: ha épp üres volt, használhattad. Vagy ha a lónak van saját karámja, ott földről tudsz vele ezt-azt csinálni.

2021. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szólj! Nálunk is úgy van, hogy a bértartóknak más időpontok vannak fenntartva, mint az iskolalovasoknak.

De ha jobban belegondolsz. Az iskolalovasok között lehetnek kezdők, akik kevésbé tudják még kontrollálni a lovat. Illetve az iskolalovak összeszokott csapat, ha be viszed a saját lovad, már megbontod a rendet. Szerintem eléggé balesetveszélyes lehet, főleg az iskolalovasokra nézve. Nálunk pl max akkor jöhetnek be a bértartók ha olyan lovasok vannak a pályán akik már haladóak. De nem jellemző.

Ott kérdezd meg, mivel erről igenis szólni kell. Őszintén én sosem hallottam még, főleg ahol egy pálya van, hogy valaki csak úgy beállít lovagolni. Terep az megint más.

Kérdezz rá; lehet engedni fognak. Nyilván attól is függ a te lovad milyen vérmérsékletű illetve, hogy elférsz e még a pályán. Neked sem feltétlenül jó szerintem, mert zavarni fognak csak.

2021. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs lovam, ezért nem kérdezem meg a lovardában, csak kíváncsi voltam, hogy ez hogy megy :)
2021. jún. 10. 19:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Van pályarend, hogy mikor lehet menni lovagolni, sőt ahol "nagyüzem" van ott egy hétre előre be kell írni ki mikor megy. Persze, ha van 2-3 bértartó, akik nem zavarják egymást, akkor mehetnek 1 időben is, de az iskolalovagoltatástól külön szokott ez zajlani mindenki érdekében. Én se szeretek úgy lovagolni, hogy ott van még 3 kezdő, mert minden szitut nekem kell megoldani és akkor nem a lóra figyelek, hanem a kölykökre, hogy ne legyen karambol. Ahol több pálya is van, ott nem nagyon okoz gondot a beosztás.
2021. jún. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!