Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valami trükk, hogy ne haljon...

Valami trükk, hogy ne haljon szomjan terepen?

Figyelt kérdés
Már pályán is 10-15 perc ügetés után szomjazok és többször volt, hogy majdnem leájultam a lóról. Pálya szélére uda tudom rakni a vizem, de egy 2 órás terepen ez problémásabb. Van valakinek valami praktikája? Barefoot nyerge van, de nincs nagy jelentősége ennek.

2021. jún. 12. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Viszel magaddal palackban vizet rgy oldaltaskaban, kisebb hatizsakban? Fuck logic.
2021. jún. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
annyi vizet vigyél otthonrol amennyit tudsz,,amennyit elbirsz
2021. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Voltam már több napos terepen is. Most mit mondjak? Szomjaztam három napon keresztül. Ugyanis ezt egyszerűen nem lehet megoldani. Az őseink is akár hónapokig víz nélkül maradtak, ugyanis lovaglás közben sem hátitáskát nem lehet felvenni, sem a lóra nem lehet oldaltáskát kötni.
2021. jún. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Simán viszek magammal vizet. Vagy megállók ismerősnél, kisboltban inni. Volt már olyan is, hogy forrásból ittam. Meg lehet oldani.
2021. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Azt hittem a lóról szól majd a kérdés, de mostmár semmiben sem vagyok biztos :D


Miért ne tudnál magaddal vinni egy kis vizet? Mi köze ennek a kérdésnek a nyereghez?

2021. jún. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Veszel egy kisebb hátizsákot, aminek van az a derékrészi kötője is, hogy ne püfölje szét a hátad, és viszel magaddal egy palack vizet. Decathlonban nézz körül, biztos találsz. Instant megoldás egyébként az alma is... A Szaharában nem lesz elég, de egy darabig elüti a szomjad. A lovad meg örülni fog a csutkának :)
2021. jún. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Opsz, és még egy: tessék elmenni egy sportorvoshoz, mert ennyit ki kell bírjon az emberi szervezet. Lehet, hogy valami megborult az ionháztartásodban.
2021. jún. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Próbáld ki, hogy nem vizet iszol edzés előtt, hanem izotóniás italt, azzal tovább lehet bírni.
2021. jún. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de az a probléma, hogy hol tartsam a vizet. Mert nagyon okosan megírták, hogy táskában a hátamon, na de galoppozás közben nem túl kellemes, hogy lötyög a táska, és balesetveszélyes is mert beleakad az ágakba. Ilyen tűző napon fekete kobakban és mellényben galoppozni nem csak nekem megterhelő. Övtáskába pedig nem fér a víz. De köszönöm a 7nek és a 9nek, jó ötlet.
2021. jún. 12. 19:13
 10/13 anonim ***** válasza:

Van nyeregre szerelhető palacktartó is (általában bőr). Ha van a nyergeden legalább egy karika akkor fel is tudod rakni, az ég egy adta világon semennyi vizet sem fog ott zavarni.

Megoldás még a nyeregtáska is (van egészen pici is)+ vannak speckó táskák, amik nem zavarnak lovaglás közben, na meg combra köthető palacktartó is van, zsebes nyeregalátét, vállon-mellkason keresztben átvethető táska, meg már kb. minden bizbasz.


Ezer éve túrázom, akár több napokat is, hidd el ezt abszolút nem nagy cucc megoldani, azokhoz a problémákhoz képest, amikkel terepen találkozni tud az ember :D

2021. jún. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!