Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Galoppon meg is ütik a lovat...

Galoppon meg is ütik a lovat azzal a valamivel ami a zsoké kezébe van, vagy csak hozzá ér?

Figyelt kérdés
Üdv, sajnálom szegényke pacikat, mikor látok 1-1 galopp versenyt és ütögetik azzal a valamivel a lovat, hogy gyorsabban menjen főleg a finishnél a célban, hogy gyorsuljon. . Jogos a sajnálatom, vagy nem fáj ez az "ösztönzés" a lónak? Mi van a lovas kezében?
2021. jún. 12. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha erősen csapnak oda, akkor biztosan csíp nekik, de kérdezd meg egy lótól, ők érzik nem mi.

Egyébként tudtommal lovaglópálca

2021. jún. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Lovagló pálcának hívják.


Alapvetően ezt a pálcát segítségadásra használják, nem arra, hogy szétverjék a lovon.


Meg különben is, egy ló alapvetően egy 500+ kg-os állat, teljesen másképp érzékelnek bizonyos minőségű "fájdalmat", mint ahogyan azt m hinnénk.


A galopp verenyzés alapvetően egy megosztó téma a lovasok között is, szerintem nem véletlenül, de egy laikus számára főleg. Igaz, a legtöbb ez ellen "kampányoló" videó sokszor túloz, és a legdurvább eseteket veszik elő. Hatalmas pénz van ebben a sportágban, nemcsoda, hogy legtöbbször a ló érdekei sokadrangúak.


Érdemes utána nézni olvasni különben... Érdekes.


Szóval rövidre a kérdésre válaszolva igen, sok zsoké "beveri" a célba a lovat, igen a ló nem érzéketlen, nyilván megérzi a hátán/farán a pálcát, de inkább csíp, mintsem üssön.


Igazából egy rövid ideig tartó, csípős fájdalom, nem tartozik az állatkínzás fogalomkörébe.

2021. jún. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Én amiket láttam versenyeket, ott csak mellette suhintgatja a zsoké, nem üt rá. A látószögébe suhintgatta a levegőbe a lovagló pálcát, nagy többség hozzá se ér a lóhoz.
2021. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
A galopp önmagának állatkínzás. Tessék csak megszámolni hány ló hullik el évente a galoppversenyeken céltalanul és tessék rajta elgondolkodni. A pálca pedig nem verésre való, aki azzal veri a lovat galopp közben, az duplán állatkínzó. Nem hogy lóra nem ültetném, semmilyen állatot nem bíznék rá az ilyenre.
2021. jún. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2 te se örülnél, ha csak +kis+ csípést kapnál, hogy gyorsabban fuss a hátadon 1 lénnyel, nem?
2021. jún. 12. 18:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5-ös a ló nem ember, a ló sem tud emberként gondolkozni, ahogy ember sem tud lóként. Teljesen másképp működnek, de ha erre van kondícionálva egy versenyló, akkor ezzel tudod ösztönözni a végső hajrában.


Ez "technológia" nem etika.


Félreértés ne essék, én sem vagyok "galopppárti" - szerintem ez ki is derült már - de attól még nem tilos a kérdés másik oldalról történő megközelítése.

2021. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
Ráütnek vele, a galoppon sajnos néha elég durva dolgokat látni. De 500 kg- os állatról beszélünk attól; hogy pálcával megütik semmi baja nem lesz. Sokkal több dologgal lehet ártani a lónak amit a laikusok, mint a kedves kérdező nem is látnak. Egy rosszul illeszkedő felszerelés, segédeszköz helytelen használata sokkal sokkal többet árt mint a pálca.
2021. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!