Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A galopp miért létezhet mint...

A galopp miért létezhet mint verseny szám, ha még a lovas társadalom 1 része szerint sem tesz jót a lónak?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a neten, hogy a galopp verseny számot rengetegen megszüntetnék, még lovas emberektől is olvastam, hogy ennek a versenyszámnak nem kéne létezni.


Miért? (természetesen ellenvéleményt is olvastam átlag tehát nem lovas, és lovas emberektől is akik, szeretik és szerintük ez a lónak nem árt stb. és teljesen rendben van 1 ilyen versenymód létezése is, )


2021. jún. 13. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Semelyik élsport nem tesz jót senkinek.
2021. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Kifejtenéd, hogy melyik használat tesz jot a lonak?
2021. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá-.- de a galoppnál sok lovastól is olvastam, hogy beszüntetnék, ezért kérdeztem.
2021. jún. 13. 13:27
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem azért vannak ellene, mert nagyon sokan csak a pénzért csinálják, és a ló egészségi állapotát, terheltségét nem veszik figyelembe. A versenypályán sok a baleset, és sok esetben a ló el is pusztul ha pl eltört a lába, mert azt már csak nagyon nehezen lehet gyógyítani. Ezeket a versenylovakat már 2 évesen is versenyeztetik, de a többi lovat csak 3-4 évesen szokták belovagolni, ugyanis csak akkor fejlődik ki az izomzata ahhoz, hogy egy embert elbírjon, és egészséges is maradjon mellette. Na most gondolj bele, ha a ló még csak 2 éves és már viszik versenyre, úgy hogy ez nem egy könnyű verseny a lovak számára. Sok versenyló hamar elpusztul, vagy akkor már nyugdíjazzák őket, amikor egy díjugró vagy egy díjló még csak belekezdene a versenyzésbe. Természetesen ezt a versenyzési ágat is lehet tisztességesen csinálni, a lovakat olyan körülmények között tartani ami megfelelő számukra és nem agyon dolgoztatni őket. Szerintem azért nem szüntetik be, mert a nem lovas emberek ezeket a dolgokat nem tudják, és sokan csak a pénz miatt csinálják, ami ugye mindenkinek "jó".
2021. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból, hogyan csinálnád tisztességen? Gondolom nem azért fizeted ki a nevezési díjat és gyakorolsz kőkeménye, hogy utolsó helyen végezz, mert te tisztességesen szereted csinálni és az arra elég...
2021. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy tisztességesen, hogy a lovakat normális körülmének között tartod, és nem hanyagolod el az egészségi állapotát csak azért mert te nyerni szeretnél. Magyarul, a lovat teszed az első helyre nem a pénzt.
2021. jún. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt értem, de ilyen galopp verseny nem létezik. :) Ez olyan, mintha egy testépítő versenyre naturálban menne valaki... Esélytelen jó helyezést érni vele. Akkor meg minek megy oda? Aki a lovat helyezi előtérbe, az nem galoppozik, hanem ésszerű versenyágat választ.
2021. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért ne lehetne ésszerűen? Máshol is nyitottam ilyen fórumot, ott is írták azért ezt lehet becsületesen is tiszta lelki ismerettel. (és mégis jónak lenni benne)
2021. jún. 13. 17:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért nem, mert a teljesítménysportok arról szólnak, hogy a legtöbbet kihozzák magukból a versenyzők. A galopp is ide tartozik. Lehet becsületesen is indulni, csak akkor utolsó utáni helyen végzel. Magyarul teljesen felesleges volt készülni rá, befizetni a nevezési díjat, továbbá szégyent hozol magadra, a lovadra, a támogatókra (ha vannak) és a lovardára is (ha más nevében versenyzel).
2021. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9es nem értek egyet veled(6os vagyok) Attól mert a lovat jó hekyen tartják és figyelnek az egészségi állapotára, meglehet nyerni a versenyt.
2021. jún. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!