Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan növeljem az önbizalmam?...

Hogyan növeljem az önbizalmam? Botrányosan béna vagyok a lóápolással, de a lóháton meg határozott tudok lenni

Figyelt kérdés
Szóval haladó szinten vagyok, megy a lépés ügetés vágta stabilan, patanyom figurák bármilyen jármódban (azt hiszem, ezt már hívhatom haladónak). A makacs, hajtós lovakkal is elbírok, határozott vagyok, viszont amint leszállok, ennek rögtön vége. Szörnyen béna vagyok, még kikötni sem tudom a lovat, a patáját nem tudom elkérni, az elsőt ideadja, de a hátsót sosem tudom normálisan kikaparni. A kötőféket nem tudom rá feltenni, nyergelni és kantározni sem merek nekikezdeni. Nem arról van szó hogy félek a lótól, semmilyen félelemérzet nincs bennem, minden elméletet kívülről fújok, minden a fejemben van. Ha vannak körülöttem akik még nyergelnek, még rosszabb, főleg ha velem egy korúak vagy nagyobbak, és értik a dolgukat, nevetgélnek, a lóra csak fél füllel figyelnek, így is egy perc alatt megvannak mindennel tökéletesen, én meg csak szerencsétlenkedek. Segítséget szégyellek kérni tőlük, egyrészt mert nagyon kellemetlen hogy az előbb még a leghajtósabb lovon vágtáztam kisköröket, a másikban meg már kikötni se tudom. Másrészt meg elég bunkó lányok vannak ott velem, csak leereszkedően, félvállról beszélnek velem. Az edzőm előtt is szégyellem hogy ennyire béna vagyok, mert mint mondtam, a legalapvetőbb dolgok sem mennek, mint pl feltenni a kötőféket, 6 év lovaglással a hátam mögött A lovaglás előtti bénázásom már megpecsételi sokszor a hangulatom, sokszor van hogy tiszta idegben szállok a lóra. Nagyon idegesít hogy ez így van, főleg, mert 9 éves korom óta fújok minden elméletet, szerszámozás, ápolás, minden fejben van, de a valóságban meg nagyon szerencsétlen vagyok. Köszi ha végig olvastad és válaszolsz, bunkók és kötekedők kerüljenek!

2021. jún. 19. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy bena csak az onbizalommal van bajod.

“Foleg ha vannak korulotted”:)

Ezen dolgozz,vedd lazan,ne erdekeljen mit gondolnak a tobbiek,gyozd meg magad,hogy meg tudod csinalni.

2021. jún. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa..1-es vagyok

Arra konkretan,hogy hogyan noveld az onbizalmad nem tudok kezzelfoghato tippet adni :)

(Ahogy itt senki nem fog tudni)

Ezt te kell lerendezd magaddal.

2021. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, 6 éve lovagolsz, tehát teljesen hozzá vagy már szokva a lovagláshoz, és már természetes, szinte ösztönösen megy.:) Mivel ha jól értem iskolalovas vagy, és ott gyakran nem tanítanak meg a ló körüli dolgokra, ezért nem megy minden gördülékenyen, ezért vagy kevésbé magabiztos, mert még nem természetes. Ez nem a te hibád, hanem a lovardáé, de ebbe nem megyek bele.

Ahogy előttem is írták, vedd lazán. Én ehhez még annyit tennék, hogy ne kapkodj, hanem szépen nyugisan, nem kell rohanni, és akkor nem fogsz rontani. Vedd lazán, és csak nevess, élvezd. Ez könnyebb, mint a lovaglás, úgyhogy kis gyakorlás, és bele jössz, minden rendben lesz.:)

2021. jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

:D A patája minek neked? Amúgy ez aranyos volt. :D A patáját nem tudom elkérni. hehe


Nézzél youtube videókat, ha félsz az edződet megkérni, hogy tanítson meg. Így mi is csak elméletbe tudnánk elmagyarázni, de ugye írtad, hogy mindennel tisztába vagy, és mindent tudsz, csak a gyakorlatban nem. Ezt így el kéne mondanod az edződnek, hidd el segíteni fog.

2021. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen elírtam, a patakaparás, és az elkérni a lábát összemosódott, ahogy fogalmaztam :D

Tök jófejek vagytok akik válaszoltatok, köszönöm :)

Minden elmélet tökéletesen megvan, YouTube videókat is rengeteget nezek lóápolásról, tegnap is mentem, előtte néztem nyergelos kantarozos videókat, de egyszerűen nem mertem nekikezdeni :/

2021. jún. 19. 20:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Régebben velem is megesett ( néha még most is az élet más területein) hogy elbizonytalanodtam mások jelenlététől, hogy biztos csak engem néznek és lesik minden mozdulatom hátha hibázok. De hidd el hogy ez igazabol csak a fejedben/ fejünkben van!

Én is könyvekből/videókból tanultam először mert ilyen tipikus futószalag helyre jártam, majd amikor elkerültem máshova, ahol mindenki magának csinálta én is bizonytalan voltam. Volt, hogy szét volt szedve a kötőfék és nem jöttem rá, hogyan kéne feltenni, illetve mindig stresszeltem, hogy túl szoros vagy túl laza az orrszíj, én ilyenkor mindig megkerdeztem az oktatott hogy jó -e. Nyergelésnél meg kb egyszer kellett szólni nekem, hogy kicsit hátul van a nyereg, utána ráéreztem. A hátsó lábak kaparását rúgós hisztis lónál/ csikónál a mai napig nem annyira szeretem, de ugye muszáj. Szóval adok magamnak és a lónak is időt, és megoldjuk, lehet kicsit lassabban, de sikerül.

Szerintem az edződdel nyugodtan beszéld ezt meg, tuti, hogyha egyszer megcsinálná veled utána tökéletesen menne már egyedül is.

Sok sikert!

2021. jún. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Aki privátba megkeresett én is lovagoltam több évig, szóval nem kell magyarázni. Csak jót kacagtam rajta mivel elképzeltem nem olyan értelemben ahogy szoktuk mondani. :D Amúgy én is úgy tudtam, hogy felvesszük a lábát, de a kézbe vesszük a lábát is jó.
2021. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Csak poénkodtam a kérdezővel. 4-es 7-es vagyok.
2021. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó tippeket adtál eddig, nekem még egy ötletem maradt ezen kívül.

Nincs esetleg valaki a környéken, akinek saját lova van és össze tudnátok barátkozni/barátok vagytok? Akkor megkérhetnéd, hogy gyakoroljátok együtt az ilyen alap dolgokat, mint pl kötőfék feltétele. Ott nyugodt lenne a környezet, tudnál tőle kérdezni és begyakorolhatnád, aztán a lovardában már könnyebben menne. Ha van lova akkor ezeket tudnia kell, de azért óvatosan, nehogy valamit rosszul tanítson. Ha majd a lovardában csinálod a dolgokat, mindig kérdezz rá a végén az edződnél, hogy jól van-e minden.

2021. jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az edződet nyugodtan megkérheted, legalább látja, hogy érdekel a dolog, meg szeretnél tanulni helyesen felszerelni stb, nemhiszem, hogy bénának tartana ugyanis ez az edző dolga. Vagy ha van lovas ismerősöd/barátod találkozhatsz vele az ő vagy a te lovardádban és megmutatja hogy kell vagy te csinálod és szól ha valami nem jó. Egébként ezt hamar meg lehet tanulni nem lesz gond.
2021. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!