Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olyan műsor, magazin, videó,...

Olyan műsor, magazin, videó, vagy bármi, ahol szakértők jellemzik a lovat?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy például tenyésszemlén vagy versenyló vásárlás előtt nézik a lovakat, és mondják, hogy a fajtához képest nagyobb a marja, kisebb a fara, erős a lábszerkezete, vagy alacsonyabb... (remélem értitek mire gondolok, tehát jellemzi a lovat) Van ilyen videó neten? Valaki tud ilyet?

2021. jún. 20. 11:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=GVJ5otFxXvQ


Itt van egy videó,e gy nyugalamzott lótenyésztő felügyelő mond véleményt, csak sajna ez inkább ilyen műsor, ahol inkább a kommentátor beszél többet.

2021. jún. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy fríz szemle összkép lótenyésztő felügyelő bírálat szöveg nélkül:


https://www.youtube.com/watch?v=uzplWXsq_KQ


Lófelkészítés tenyészbírálat előtt:


https://www.youtube.com/watch?v=Fw76Fzj00Io


Tenyészszemle felkészítő tanfolyam Kisbéri és Gidrán Lótenyésztő Egyesület:


https://www.youtube.com/watch?v=nxsEpHD1mNw


Egyelőre ezeket találtam, de pl. van olyan weboldal, ami olyan mint a Netflix, csak lovas embereknek való, lehet ott is van ilyen dokumentum film csak nem magyar nyelvű, nem tudom csak magyar nyelvű videókat keresel?

2021. jún. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Elsősorban magyar videókat keresek, de angol is jó lehet. Köszönöm a linkeket!
2021. jún. 20. 15:21
 4/26 anonim ***** válasza:
73%

Ha találok akkor majd linkelem. Sajna a Fríz szemlénél nem a Fríz szemle szakmai részét mutatták, ez ilyen zenés összefoglaló, de inkább a program napot mutatta be.


Ez mihez kell neked? Tanulod?

2021. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Lovat szeretnék venni, és ezt úgy gondolom fontos tudom, hogy már ránézésre is legyen véleményem a lóról, tudjam mire számíthatok. Szóval ezért lenne jók azok a videók, amikor szakértők mondják el, hogy ők mit látnak a lovon.
2021. jún. 20. 20:43
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta lovat szeretnél?


Lóvételnél fontos szabályok:


Vigyél magaddal egy állatorvost és egy lovakhoz értő szakembert.


A lónak legyen lóútlevele, törzskönyve.


Megbízható helyről vegyed hacsak nem menteni akarsz lovat.

2021. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Sport lovat vagy telivért, aki fiatal és egészséges, de befejezte a galopp pályafutását. Azt tudom, hogy telivéreknél fajtára jellemző a kifejezett mar (ami nyeregválasztáskor fontos lehet), az izületeik és a patájuk gyengébb lehet (ezt majd állatorvossal megbeszéljük), de a mozgásuk alapvetően jó, energikus, térölelő, lendületes (ez pedig a díjugratáshoz és a militaryhoz fontos). De minden egyed más és a sportlovaknál nem is lehet így meghatározni.

Egyébként több helyre is járok, több ismerősömnek van saját lova, rájuk is felülhetek, és ezért is jó ha ránézésre van valami véleményem, tudjam mire számíthatok, mire figyeljek, esetleg tanácsot is akár adhassak a tulajnak (persze majd ha a tudásom olyan lesz)

2021. jún. 20. 22:02
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen verseny lovaknál csekkoltatni kell a lábszerkezetet állatorvossal, és ilyen esetben röntgenezni is fogja.


Versenyezni akarsz vele? Tehát át akarod lovagolni díjugratáshoz és militaryhoz? Mert pl. military-hoz vannak olyan lófajták lóverseny sportból, amik gát és akadály versenyeken indulnak, tehát ott már az ugrásra is van képezve.


Anno mikor középiskolás voltam én tanultam küllemi bírálatot, és lovagoltam is egyik ismerősöm ügetőről lehozott lovát, magyarán ugyanazt csinálta amit te. Ügetőről lehozott lovakat vett.


A második lónál jelezte, hogy szeretné ha én is mennék vele, mert érdekel a véleményem, hogy nézzük meg együtt a lovat, voltam kb. 13-15 éves.


Pl. küllemi bírálatnál nem csak ezeket kell nézni, ott a lábszerkezetet is alaposan szemrevételezni kell, pláne ha versenyezni szeretnél majd vele.


Ez egy küllemi bírálati lap:


[link]


A lábat ugye oldalról és előlről is nézik.


Például előről ilyen hibákat szűrnek ki:


- lábtőben szűk X, franciás állás


- hegyfal tipró állás


- lapos lábtő, borjúláb


- bakpata


hátsó lábak hibái:


- tehenes gacsos állás, de pl. ügető lovaknál nem probléma


- hordó vagy donga állás, ez azért nem jó mert mikor terhelik a lábukat, akkor megcsavarják a lábukat, és ezzel az ízületek károsodnak, de a patkó is gyorsabban kopik.


- kardállás a pata a has alá tolódik, csánkizületet károsítja


- karó vagy székállás pl. egy galoppozo lónál nem probléma, de egy lassú munkában erősen rövidíti a lépést.


Ezek csak a lábszerkezetre vonatkozó hibák.


A lapon látható mennyi mindent néznek. Az idegrendszer is nagyon fontos. Amúgy ezek mellett érdemes a származási lapot is csekkolni utána olvasni az őseinek mert így még profibban fogod ismerni a lovadat.


Ha verseny lovat akarsz, akkor a gazdájától kérd el az edzés tervét is, mert ugye ha hirtelen váltasz edzés tervet, vagy nem fokozatosan teszed egy ideig pihenőre, akkor az egészségi problémát okozhat egy ilyen lónál.


Tanácsot csak akkor tudsz adni, ha tanulod a küllemi bírálatot nem csak elméletben hanem gyakorlatba is.


Ezek amúgy a lótenyésztő szakma tanulmányainak a részei.


Én tanultam, de én nem csak lovakról, de már nagyon nagyon régen volt, és nekem is utána kellett olvasnom.


Szóval magyar sportlovat, vagy angol telivért akarsz?

2021. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

* mert érdekli a véleményem


Bocsánat tipoztam.

2021. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Huuu, az utolsónak nagyon köszönöm:) Pont ilyenre gondoltam! Most inkább a telivérre hajlok, mert az átlovaglás miatt nagyobb kihívás. De majd később, ha komolyabban akarok versenyezni, akkor sportlovat is szeretnék, viszont jelenleg még nincs lovam, ezért ez még nagyon távoli. Jelenleg megpróbálok minnél többet tanulni, és minnél több lovat kipróbálni.
2021. jún. 21. 13:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!