Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olyan műsor, magazin, videó,...

Olyan műsor, magazin, videó, vagy bármi, ahol szakértők jellemzik a lovat?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy például tenyésszemlén vagy versenyló vásárlás előtt nézik a lovakat, és mondják, hogy a fajtához képest nagyobb a marja, kisebb a fara, erős a lábszerkezete, vagy alacsonyabb... (remélem értitek mire gondolok, tehát jellemzi a lovat) Van ilyen videó neten? Valaki tud ilyet?

2021. jún. 20. 11:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Ugyanaz vagyok mind. :)


Szívesen.


Akkor gát vagy akadályra is képzett lovat ajánlok,ha versenyezni akarsz díjugratásban vagy military-ban, mert ott már az ugró munka kiképzés is megvolt.

2021. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Hm, hajrá, a telivér az jó! Sztem azért ne vedd ilyen komolyan, kisebb lábállás problémák általában nem okoznak gondot, sőt más apróbb küllemhibák sem feltétlen. Viszont vigyél edzőt/szakértőt akiben megbízol és ért az ugratáshoz. (meg állatorvost is persze) utsónak azért a gátlónál nincs meg az ugrókiképzés, az egész más, de tény, hogy az ugrott már az előny lehet. Ha nem gát, akkor ki kell próbálni mennyire szívesen ugrik.
2021. jún. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Átlovagláshoz értesz?


Amúgy szerintem nagyobb kihívás az ügető ló átlovaglása, de azért az sem mindegy mihez szeretnéd azt a lovat, bár manapság írják többen hogy az ügető is tud vágtázni verseny napokon kívül, és látni is ügetőn, hogy ha nem tudja visszarendezni ügetésbe akkor diszkvalifikálják.


Abba az időbe mikor én gyerek voltam a lovagló tudásom nem mondom profinak, ma sem vagyok az, egyszer jártam edzőhöz, ott nagyot is fejlődtem, de az már jó pár évtizeddel később volt, abba kellett hagynom anyagi okok miatt, és akkor is csak kezdő szinten maradtam, szóval osztályba nem is vágtáztam, csak stabilan ügettem kengyellel, és anélkül, és úgy is hogy menet küzbe elrugtam a vasat és megkerestem a vasat, és az ügetés kiülése is ment már, szóval előtte gyerekként segítettem egy lovardában, és egy másik lóistállóból jöttek ketten gyakorolni azon a mezőn ahol én voltam, és volt ott ugrató akadály is egy. Szerintem az a ló nem is vágtázott, emlékszem mikor a pályán a gazdája vágtába ugratta, nagyon akart menni, ugratott is vele, és utána mondták, hogy vezessem le én, de az én lovas tudásom kevés volt hozzá, bár szüretibe minden szó nélkül vittük is a lovat és hoztuk is, de az a ló egy nyugodt megbízható ló volt.


Szóval ez a ló lényegesebben aktívabb és mozgásban is másabb volt mint amin lovagoltam előtte.


Ez a ló megérezte a mozgás szabadságát, hogy egy új feladat, hogy vágtázhat és ugorhat is, és abból az lett, hogy a ló velem együtt elindult az út felé galoppba, nekem kiskörre kellett volna állítanom, de nem tudtam ilyeneket, és ha tudtam volna is akkor se biztos hogy tudtam volna, mert nagyon meglepett, és csak az utat láttam magam előtt, ahogy hirtelen ott is voltunk, és maga a vágta különbözősége is nagyon meglepett, az út előtt lefékezett szerencsére. Én meg huppantam a fűbe, mindenki tökre megrémült, hogy te jó ég mi lehet velem, de szerencsére dús fűbe estem és jól estem, így nem lett semmi bajom.


Abba az időbe azt mondták, hogy nem is lovas az a lovas, aki nem esett 7x, én nekem sikerült 7x esnem, talán ez volt az első nagyon nagy esésem, aztán talpra is álltam egyből, a ló meg elrohant, de azért messze vagyok a profi lovastól, de lelkületbe elmondhattam hogy ilyen értelemben igazi lovas lettem.


Mindenki hozzám szaladt oda,nagyon megijedtek, nekem meg az volt az első kérdésem, hogy a lóval mi van, jól van, megnézhetem, míg a többiek azzal voltak elfoglalva, hogy épp vagyok-e, jól vagyok-e? Így kezdődött a barátságom ezzel a lóval. :D


Akkor én nem náluk voltam még, és így ismerkedtem meg velük is és ezzel a lóval is. Felvittek az istállóba, ahol megmutatták, hogy jól van, mert a ló az istállóhoz rohant vissza. Megijedtem, mert vérzett az orra, de szerencsére nem volt komoly, aztán később átmentem hozzájuk, és itt tapasztaltam meg milyen ügető lovon lovagolni és versenyre is vittek, díjlovagló versenyre is mentünk nézőként, mindig emlékszem szakmailag is beszélgettek velem, ami nagy segítség volt nekem akkor a suliba.


Amúgy az ügetése kb. olyan volt, mint mikor vágtázna az ember, mert nem bírtam kiülni, bár lovas képzettségem csak az volt amit magamtól tanultam, szóval nem mondanám képzett lovasnak magam, de ott minden téren többet tudtam lovagolni mivel többször nekem kellett lovagolnom a tulaj lovát mikor dolgozott, és a másik istálló bérlő társával mentünk mindig terepre.


Szóval visszatérve mikor elindult ez az ügető ló ügetésbe állnom kellett a nyeregbe, de nagyon kényelmes volt amúgy. Nagyon nem is kellett jeleznem mármint segítségre is gyorsan reagált volt mikor meg is előzte a segítség adásom, és mikor menet közbe lecsúsztam róla, akkor egyből megállt, és a fejével csekkolt, hogy mi van miért kerültem a földre. :)


Ezeket csak azért írom, mert ezek a lovak lényegesebben másabbak, mint az iskola lovak.


Szóval írta itt valaki, hogy nagyon tetszik neki, egy nagyon nyugodt és kezes 3 éves paci és már be volt lovagolva, amit valószínűleg pályáról hoztak le. Bár káros ez a lovaknak, hogy ilyen fiatalon még csikó korban 3 évesen már rég be vannak lovagolva, egy szimpla lovardába ilyenkor kezdik el belovagolni a többi lovat, de manapság már így tanulmányozva tévén ezeket a versenyeket szakmai szemmel látni hogy a pálcát se érintik a lóhoz, közelről is mutatták, csak suhintja mellette a levegőbe. Szóval külföldi versenyeken látni hogy a nagy többség lótulajdonos, tréner, zsoké nagyon szereti ezeket a lovakat, edzés képeket, előzményeket is mutatnak és igazából az ilyen istállóba vigyáznak is rájuk nagyon, nem véletlen van az, hogy viszik versenyre, és versenynapkor lejelentik, és nem hajtják bele a versenybe ha ellenszegül, vagy éppen rossz paszban van. Látni egy két kivételt, magyar pályán is láttam olyat hogy a felvezetője elkezdte lóbálni a futószárat a ló felé,mert ellenszegült, de ezzel nem csak a zsokét veszélyeztette, hanem a mellette lévő lovat és annak zsokéját. Amúgy ilyenkor ellenszegüléskor futószáron szokták azt is hogy kizökkentik és visszafordítják ellenkező irányba. De ilyen helyzetbe jó ha inkább csekkolják a lábát, vagy testhőmérsékletét, mert a nagy melegtől is lehet felhevülve ami miatt ilyen. Ilyenkor nagyon fontos megvizsgálni minden részletet mi az oka az ellenszegülésnek, mert előfordulhat, hogy fizikai fájdalom vagy valamilyen fizikai oka van és nem azért mert tiszteletlen a ló.


Volt itt még valaki aki nézi a versenyeket laikusként és szokott itt kérdéseket írni. Én szakmailag kezdtem el tanulmányozni a lovakat, és második körben a zsokék lovagló technikáját is fogom, de én tanultam lótenyésztést is anno, szóval én azért tudok már egy-két dolgot, amit meg nem arra meg gyorsan rájövök, vagy kell egy kis idő és megértem.


Versenylónál ha választasz azt is nézned kell szempontnak, hogy rövid vagy hosszabb távon versenyzett-e, ha versenyezni akarsz majd vele, de én úgy értelmeztem, hogy a versenylót csak hobbi lónak szeretnéd, és a magyar sportlovat szeretnéd majd versenyzésre, de az átlovaglásához ha nem értesz akkor ahhoz külön szakember is kell, ha értesz hozzá nem szóltam.

2021. jún. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
12-es jó ha komolyan veszi, és állatorvos is kell a vételhez és lábröntgen, én amúgy a szívét is megvizsgáltatnám komolyabban, ha vennék ilyen lovat, és egy pár napig a saját környezetében is megfigyelném az idegrendszerét és a tartási körülményeit is csekkolva ezzel.
2021. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
12-es lóversenyzéssel foglalkozol? Ha nincs képezve gátra vagy akadályra anélkül szerintem nem bírná, mivel van olyan pálya ahol 3200 m-t is kell menniük és ugraniuk is, de nem ismerem a program tervüket ezeknek az istállónak, de láttam az ilyen lovak edzéséről egy két felvételt a versenyeken kívül mutattak ilyet is, ha te ebben mozogsz akkor nem szóltam.
2021. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
* ezeknek az istállóknak
2021. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Sokan lesznek a segítségemre, tehát azzal nem lesz probléma. Az első évben még semmiképpen nem versenyeznék, hagyom, had szokja meg az új, nyugisabb életét, hogy állandó lovasa van és hogy máshogy van lovagolva. Elsősorban az a fontos, hogy szeressen ugrani, és valamilyen szinten azért legyen jó (vagy javítható) az ugróstílusa.

Egyébként nem iskolalovakon ülök, hanem edzőm, és ismerőseim lován, így a lovak körüli munkákat is jobban megismerem.

2021. jún. 21. 15:48
 18/26 anonim ***** válasza:

Értem, ez így teljesen jó, nem is szabadna egy lehozott lovat egy másik verseny stílusba erőltetni egyből. 1 év szabad pihenő átlovaglással teljesen jó.


Amúgy neked nem volt már itt egy kérdésed? Volt valaki aki versenylovat akart venni, és írta is, hogy 1 évig pihentetné is hogy regenerálódjon az új környezethez helyzethez, lovaglási stílushoz.


De gondolom az edződ és ismerőseid lova nem versenyló, hanem díjlovaglás, díjugratás, millitary területen vannak. Az teljesen más.


Az edződnek milyen fajta lova van és az ismerőseidnek?


Akkor a Rajt engedély vizsgád is megvan és versenyeztél is már?


A súlyhoz is szoktatni kell, ha nem zsoké súlyú vagy, bár ma láttam, hogy a gát versenyen a zsokék súlya 66 és 67 kg volt, amin meg is lepődtem. Én úgy tudtam van súlyhatár ezt nem is értettem. Pláne, hogy akadályt is ugrott, és hosszú volt a táv is.

2021. jún. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk inkább western lovak küllemi bírálata,de az egy teljesen különböző az angol stílustól és a lótól is másfajta gondolkodást igényel, ez inkább engem érdeklő stílus, de azért is mutatom minél több ilyet látsz annál profibb leszel.


Itt inkább a mozgásra vonatkozó egész test egyensúlyáról illeszkedéséről beszélnek, hogyha jól értem bár az automatikus fordítás ezt megkönnyíti. :D


https://www.youtube.com/watch?v=pogEgbH6MYU



Itt már beszél azokról is amiket én is írtam:


https://www.youtube.com/watch?v=5DRpwU98mNI


Itt egy újabb:


https://www.youtube.com/watch?v=cUDL2qMEWPM


Ha beírod a youtube-on hogy horse conformation akkor találsz ilyen videókat, de egy jó tanács az edződdel is nézesd meg ezeket a videókat, próbáltam olyat keresni ami kb. a magyar lótenyésztő felügyelő szakmának felel meg külföldieknél, de ott nem tudom hogy hívják őket, de amúgy ha beírod, hogy lótenyésztő felügyelő küllemi bírálat, lehet magyart is találsz azokon kívül amiket mutattam, és kérd meg az edződet, hogy gyakoroljátok különböző paciknál a küllemi bírálat gyakorlati részét, mikor már tudod elméletben a teljesen jó adottságokat, és a hibákat. Illetve ha tényleg nagyon érdekel akkor menjél ilyen programokra, vannak ilyen programok ahol küllemi bírálat is van. Ahogy láthattad a linkelt videók közül, és ott személyesen is beszélhetsz egy lótenyésztő felügyelővel, de amúgy email-ba is megkeresheted a megyédhez tartozót, biztos segíteni fog.


Interneten megtalálod a lótenyésztő felügyelők elérhetőségét a magyar lótenyésztők országos szövetsége honlapján, de beírod kulcsszóként, hogy lótenyésztő felügyelő és első helyen adja is.


https://www.youtube.com/watch?v=A_lQkqhOVuM


Remélem tudtam segíteni, bár már én is bőven felejtettem a tanulmányaimból, de ez a gyk jó mert itt egy-egy kérdésnél feleleveníti az ember amit tanult.

2021. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

18: igen én voltam:) Azóta annyi változott, hogy beszéltem a hely tulájával és nagyon szívesen látná, és ajánlott egy kovácsot, akivel az ő lovát nézte, és szerinte nagyon megbízható. És persze jobban utána néztem, hogy hol vehetnék jó lovat és úgy az egész témának.

Az edzőm lova egy póni félvér, nagyon jó tanító ló, vele ugrok és rengeteget tanított nekem (vele lényegében "iskolalovaglok")

Egyik ismerősöm lova 15 éves exgaloppló, másik egy 7 éves anglo-arab "huncut" viselkedéssel (anyja 7 évig versenyzett galoppon), és egy magyar félvér (az anglo-arabbal és a magyar félvérrel terepre járok)

A telivérek személyisége és mozgása nagyon megfogott

Jelenleg 165 cm vagyok és 45kg, még egy kicsit nőhetek, de direkt könnyű nyergeket nézek, hogy ne legyen neki túl nehéz.

19: köszönöm:) a második videóban van egy kép, ami nagyon Jó!

2021. jún. 21. 20:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!