Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora ló "illik" egy ekkora...

Mekkora ló "illik" egy ekkora lovashoz?

Figyelt kérdés

Azon gondolkozok, hogy vennék egy lovat, de nem tudom mekkora lenne az ideális...

Nem szeretném a lovat sem túlságosan leterhelni, meg hülyén sem szeretnék kinézni


188 cm magas vagyok es 95-100kg között mozgok



2021. jún. 25. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ajjaj.... Ezt szerintem egy lovardában kéne megkérdezned, edzőtől, lószakértőtől...

Soha nem lovagoltál még...? Ha igen, akkor nyilván van lovarda a közeledben...

2021. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván egy póni nem bír el.

Minimum kellene egy 165+ a magasságod és a súlyod miatt.

De amúgy igen, ezt edzőtől kellene megkérdezni, ő ért hozzá a legjobban.

2021. jún. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Shire
2021. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

google, második találat...

[link]

2021. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egy hidegvérű, vagy egy sodrott lenne a legmegfelelőbb, mert általában 170 cm a marmagasságuk, nagy a teherbírásuk és barátságosak. De persze az edződtől kéne megkérdezni. Most milyen lovon szoktál lovagolni?
2021. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Egy közepes sodrott elbír. De volt egy ismerősöm az egy erősebb, magasabb shagyat lovagolt 110 kilósan wesco nyeregben, a ló nagyon is jól bírta.
2021. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha életedben nem lovagoltál még, hogy képzeled el ezt rutin nélkül?

Ha meg lovagolsz (remélhetőleg tapasztalt is vagy), csak van egy támpontod az általad megült/edzett lovak mérete alapján. Kérdezd meg, mekkorák magasságban, súlyban.

Az én egyik lovardavezetőm hasonló alkatú fickó volt, ő simán felült a magasabb (170 cm feletti) “sima” melegvérű iskolalovakra is. Sokat számít az is, hogy nyilván ő meg tudta ülni stabilan őket, mert nem mindegy, hogy 50 vagy 100 kilóval pattansz bele a hátába. Nagydarab kezdőket mindig hidegvérűekre ültetett (nálunk voltak azok is, de ez nem minden lovardára igaz).

2021. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
185centis sportló,kwpn, magyar sportló, belga melegvérű. Vagy hidegvérű. A shire is jó, de nem fogsz vele 130at ugrani;). Vagy belga hidegvérű.
2021. aug. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!