Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovardában ma láttam hogy...

Lovardában ma láttam hogy kiheréltek egy öreg lovat.Miért csinálják ennyire durván,konkrétan belevágtak a tökébe, és kiesett a zacskóból?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, anyuék ötlete volt hogy kezdjek lovagolni egy ismerős lovardájában.Meg is beszélték a szüleim hogy menni fogok.Ma voltam és mikor odaértem egy öreg csődőr már a földön volt lábai széthúzva.Meg is kérdeztem mi lesz itt?Mondták hogy kivágják neki.Elsőre nem is értettem, de mikor megláttam hogy szegény ló mögé térdelt a doki durván a tökébe szúrta a szurit.Alig várt valamit, és már bele is vágott neki, szegény ló láttam ahogy próbált rángatózni, azt még nevetgéltek is ahogy kihúzta a doki a tojásait.Huhhhh rossz volt nézni,és utána jól valami ollóval levágta neki majd csak úgy a földre dobta.

Nekem megmondom őszintén durva volt ez, miért nem altatják el őket?


2021. júl. 1. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Mert az altatásból nem biztos hogy felkelnek, amúgy jól csinálta a doki ezt így szokták
2021. júl. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Ha jól tudom sokáig nem is feküdhetnek egyhelyben a lovak az altatás meg egy idő míg felébred s feláll , ha egyáltalán fel ébred.
2021. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Ez túl kicsi és könnyű beavatkozás egy ilyen nagy allathoz, hogy elaltassák. Ez olyan mintha neked kihúznák a fogad, akkor téged is altassanak el? Persze hogy kellemetlen neki, de erre pocsékolni az altatót elég nagy hülyeség lenne, mert a ló elég nagy, nagyobb adag kell neki mint pl egy kutyának. És a dokinak sem ingyen vannak ezek. Ha egy lóval finomkodna hogy lassan és óvatosan csinál mindent annak se lenne értelme mert az állat csak túl akar lenni rajta minél gyorsabban, úgysem érti ha azt mondod neki hogy "nyugi".
2021. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Helyi érzéstelenítés miatt, inkább csak a helyzet kényelmetlensége miatt rossz a lónak. Az a alig várt valamit, jellemzően elég. Állatorvos nem fogja kínozni az állatot, ő csak tudja, mennyi az annyi.

Az altatás meg kockázatos, ekkora állat esetén meg főleg. Lovaknál meg még inkább.

2021. júl. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Ilyenkor csak bódítják a lovat. Altatni klinikán szoktak és van rá külön párnázott lábadozó szoba, mert ott bizony eshet kelhet. Bódításkor el lehet dönteni, de magánál van, utána kicsit bambább, míg kimegy a szer.

ezeket a beavatkozásokat, röviden, gyorsan és lényegretörően szokták végrehajtani, hogy minél kisebb legyen a stressz. Utána még szoktak adni fájdalomcsillapítót, meg a sebet kezelni kell napi többször.

Engem csak az zavar az egészben, hogy miért ilyenkor nyáron herélnek, mert sok a légy és sokkal nehezebb kezelni a sebet. Mi mindig télen vagy kora tavasszal heréltettünk.

2021. júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Hát öreg lónak ez megfelelő eljárás volt. Viszont ha fiatal lovat heréltetünk, inkább fektetéses, 'hasfelmetszős' herélést válasszunk, ugyanis ez a fajta herélés a csődörösséget nem szünteti meg, hiszen a mellékherék bent maradnak az állatban. Ezzel a fajta módszerrel csak nemzőképtelenné tesszük az állatot, viszont idősebb lónál nem szabad megkockáztatni a nagyobb műtétet.
2021. júl. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!