Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas táborban hogy barátkozza...

Lovas táborban hogy barátkozzak, ha nagyon introvertált vagyok, és senkit nem ismerek onnan?

Figyelt kérdés
Szóval megyek lovas táborba, 14 en leszünk, lesznek köztük velem egykorúak is, már edzőmet megkérdeztem. De az a baj, hogy szerintem mindenki úgy megy oda, hogy már ismer valakit, vagy akár jó barátnők is. És mikor látom hogy mindenki ott röhörészik csoportokban, egyszerűen nincs pofám odamenni teljesen ismeretlenül, mert félek hogy zavarom őket. Egyszerűen nem tudom hogy mit csináljak, hogy barátkozzak, vagy egyszerűen hogy menjek oda, mit mondjak? Szerintem csak egy hozzám hasonló introvertált érti meg a gondomat, mert aki tud barátkozni az nem is érti hogy nekem most mi a probléma, egyszerűen csak menjek oda. De nem tudom hogy hogy kéne odamenni, félek hogy zavarok vagy hogy bunkók és csak lekezelők és nagypofájúak lesznek ott. Valaki esetleg tudna tanácsot adni hogy hogy kezdjek neki?

2021. júl. 25. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom lesznek majd szobatársaid, ebédnél pedig valaki mellé muszáj lesz ülni stb. Ne aggódd túl, tök felesleges előre ezen parázni. Csapatfeladatok is szoktak lenni, ahol mindenképpen lesznek társaid. A nyitott, jófej emberek meg maguktól elkezdenek hozzád beszélni.


Én is introvertált vagyok, szóval teljesen megértem, de ne parázz rá. Biztos nem maradsz egyedül, és egyáltalán nem biztos, hogy mindenki barátokkal megy.

2021. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A lényeg, hogy ne stresszelj rajta. Csak menj el abba a táborba, érezd jól magad, vagy kialakul valami, vagy ha nem, hát az sem a világvége.
2021. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Én is introvertált voltam, mégis jól ment. Valószínűleg együtt lesztek, főleg az elején amikor várakozni kell. Alapvetően meg, ha tudsz akkor kérdezd meg tudsz-e segíteni, illetve ha van mit, akkor nyugodtan szólj hozzá barátságosan a beszélgetéshez. Ha bunkóznak, az az ő személyes bizonyítványuk, ne foglalkozz vele. Csináld amit az oktató mondd, érezd jól magad, és beszélgess amikor van miről, hülyéskedjetek, de azért persze figyeljetek a lovakra, ne hozzátok őket balesetveszélyes helyzetbe :)
2021. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
11%
Ha kicsit idősebbek vagytok, akkor egy esti iszofatás közben biztos hogy találsz barátokat
2021. júl. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Már miért ismerne mindenki mindenkit? Amúgy meg alapból van közös érdeklődés, azért könnyű az ilyen táborokban barátkozni.
2021. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Normális ember introvertált hajlammal > úrrá lesz hajlamán > kapcsolatot épít

Beteg ember > nem tud úrrá lenni > orvoshoz fordul

2021. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó kicsit durván fogalmazta meg, pedig valahol igaza van. Keveritek, rosszul használjátok az "introvertált" fogalmát. Az into-extro egyrészt egy skála, senki se tisztán egyik vagy másik. Másrészt ez annyit jelent, hogy adott személyt milyen társas interakció töltenek fel, hogyan hat rá emberek között lenni. Aki intro, az társaságban lemerül, ezért van szüksége utána egyedüllétre a feltöltődéshez. Aki extro, az pedig pl. egy fárasztó stresszes nap után az energiáit a kapcsolataival tölti fel.

Na mármost, a Kérdezőről ennek függvényében nem tudjuk melyik, egy biztos, amit leírt, azok alapján nagyon erős önbizalom hiánnyal, megfelelési kényszerrel küzd - "félek hogy zavarok". Az új ismeretség kialakítását ez nehezíti, amin érdemes dolgozni, ha kell, szakember segítségét kérni.

Egy olyan csoportba mész, ahol azonos érdeklődési körű társaid lesznek, mivel tábor, így ahogy előttem is mondták, várhatóan csapatjátékokkal. Ezek mind adhatnak alapot beszélgetés elindításához. Ha félsz kezdeményezni, legegyszerűbb segítséget kérni valami lovas dologban. Pl. hol találsz valamit, meg tudnák mutatni ők hogyan csinálják, stb. Biztos lesz ott olyan, aki szintén egyedül, ismeretlenül érkezik, menj oda hozzá, vagy ebédnél ülj mellé, kérdezd meg honnan jött, mióta lovagol, ilyenek. De mindenképp fejleszd az onbizalmad, mert ez nem az introvertaltsag oka, jellemzoje, amit leirsz. (én is introvertalt vagyok, úgy mondom)

2021. júl. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérd meg valamelyik lovat, hogy segítsen.
2021. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok, voltam ma, és nagyon jó a társaság, jól elbeszélgettem jópár lánnyal. :)
2021. júl. 26. 18:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!