Kezdőoldal » Állatok » Lovak » SOS!Mit csináljak ha nem...

SOS!Mit csináljak ha nem tudom a lovam irányítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Van egy 3,5 éves csikóm.Volt egy “edző” aki nagyon rosszul bánt vele az előző helyen.Ő egy nagyobb testű póni (134 cm).A zabla mérete amit használtak kilógott a szájából.Szegénynek szétvan tépve is és nagyon kemény szájú lett.Ezt úgy kell érteni hogy megfelelő zablával használom és egyáltalán nem érzi amit fent csinálok.Ez az oldalára is igaz.(Kezdő lovasok sarkantyúval lovagolták és azzal lett belovagolva is.)Én nem használok sarkantyút hozzá és NEM is szeretnék.Ma lépegettem vele karámba de fordulni nem tudott, a kerítésnek majdnem nekimentünk, pedig megfelelő segítségeket használok.A megállás is gondot okoz.Lépésből nem tud megállni pedig fokozatosan húzom a zablát de semmi.Próbáltam az “enged majd húz” gyakorlatot ami az hogy kicsit húzod majd engeded amíg megnem áll a ló.Semmi nem segített.Tippek?

Ui.: Nem kezdő lovas vagyok.


2021. júl. 26. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Neveld meg! 🤗🥰
2021. júl. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
13%
Fordulj va állatorvoshoz vagy szakértőhöz és ha ez sem működik akkor neveld meg🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗😜😜😜😜😛😛😛😋😋😋
2021. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Munka földről, az elejétől, mintha teljesen nyers csikó lenne, csak még több türelem és idő. Gyakorold vele az érzékenyítést, erre a Parelli játékok alkalmasak.

Jó lovat sosem nyeregből kezdünk el csinálni, hanem földről.

2021. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4102452-egy-k..


En inkabb belinkelek egy masik hasonlo kerdest, ahova erkezett szakertoi valasz.

Esetleg probald meg hanggal (is) iranyitani.

2021. júl. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Kezd el tanítani neki a szár érintést, hogy így tudd irányítani, és a bosal kantár használatát. Ez nem érinti a száját, illetve szőrén vagy patraccal tanítsd neki a csípővel irányítást. A kettő egyszerre mehet, természetesen karámban kezd, amikor arra megy amerre szeretnéd nagy dicséret. Hosszadalmas, de ha kitartasz akkor sikerül.
2021. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%
Este akarsz irányítani egy lovat a sötétben. Azt hogy? Már majdnem 21:00 óra.
2021. júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjünk mindett ott, hogy ez egy csikó. Nem egy kezdő kéne lovagolja. Már ha megállításnál a "húz-engeden" gondolkodsz, akkor kezdő vagy. Főleg egy csíkot, nem szárral kell megállítani. Keress hozzá szakembert, hogy segítsen kijavítani a hibákat, vagy add el mielőtt mégjobban elrontod. Ne vedd sértésnek, mindenki esik bele hibákba, inkább az edzők hibája az, hogy engedték téged csikót venni. Nem is biztos, hogy kemény a szája, lehet hogy egyszerűen nem ismeri a szársegítségeket.
2021. júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
El lett cseszve a lovad. Kivel fiatalkorában már lovagolták, ahogy mondtad kezdő lovasok sarkantyúval, széthúzták a száját, stb.. tudtad mit vállalsz. Nehéz egy ilyen lovat "áttanítani". Amúgy meg ha nem vagy kezdő lovas, akkor tudnod kellene kezelni egy ilyen helyzetet, addig meg nem kell ló, ameddig nem tudsz átlovagolni, vagy tanítani egy lovat normálisan. Lehet elcseszték előtte, igen, de nem kell erre kenni.
2021. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Kezd az egész kiképzést az elejétől. Földről próbáld a hangsegítségeket használni. Legyél vele nagyon türelmes, mert egy elrontott lovat nehezebb jóra belovagolni, mint egy csikót belovagolni.

Én olyan trükköt is hallottam csikóképzéshez, hogy 2 hosszúpálcát fogsz és ahogy fordítod a lovat, kifordítod a külső kezed, és igy megpöccinted a fejét, ezért befelé fog menni. Nem durván odacsapsz, csak egy falat képzel, és megnehezíted, hogy a rossz irányba menjen.

Amit az 5ös ír, hogy patraccal vagy szőrén tanítsd, az is tök jó.

Ha nagyon nem megy, sok idő múlva is csak kínlódtok és van lehetőséged rá, hívj szakértőt, mert lehet megéri.

Sok sikert hozzá:)

2021. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%
Vegyél motort!
2021. júl. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!