Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudom megálapítani?

Hogyan tudom megálapítani?

Figyelt kérdés
Miként tudom megálapítani hogy a lónak rövid vagy hoszúpálca kell?

2021. júl. 26. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Megnézed rövid pálcára hogy reagál. Hosszú pálca akkor kell, ha idomításnál nem akar ellépni csizmára, bár sokszor azt is meg lehet oldani röviddel. Ha érzékeny a rövidre is, nem kell a hosszú.
2021. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Inkább attól függ, hogy mire kell, milyen munkát végzel vele. Én pályás edzéshez hosszút, ugró munkához vagy terepre rövidet használok.
2021. júl. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%

Kettessel részben egyetértek. Mi még díjlovaglós és fogatos lovakhoz használunk elol palcat, azok nálunk nagyon menni akarnak, menőseknél, azokat is csak egy picit pálcázzuk. (Sokkal könnyebb így, mint hátul szenvedni vele, aztán ha egy ilyen lóra csapsz egyet hátul, kiszalad a világból)

Olyan lovakra tesznek hátulra pálcát, akik semmi áron nem akarnak menni, még tanítás alatt vannak. Azért ne felejtsük el, hogy a pálca egy tanító eszköz, nem kell túlzásba vinni, mert el lesz rontva a ló. Addig kell a pálca, hogy megtanulja alattad menni kell. Nincs olyan ló, hogy "nem megy" maximum te vagy határozatlan. Ha meg kisgyerekek is lovagolják, akkor engedd el azt a lovat..

Én speciel azt szoktam csinálni, ha hajtós iskolalovon ülök, kettőt csapok neki az elején, aztán csizma se kell már úgy megy. Igazából ez attól is függ ki ül rajta, illetve milyen határozott.

2021. júl. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

8as! Attól nem romlik el a ló, hogy nálad van a pálca. Attól romlik el, ha logikátlanul ütöd-vered. Ha mindig nálad van a pálca, és csak akkor használod, amikor indokolt és amennyire kell, akkor az úgy helyes is, a ló nem fog félni tőle.

És igenis van olyan, hogy nem megy a ló. Amikor úgy besárlil egy kanca, hogy a lábadra is a csődört hiszi, akkor még akár tolat is rá, és akkor jól jön a pálca.

2021. júl. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
3mas*
2021. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Ugrózni vagy vállazós lóhoz jobb a rövidebb pálca. Én a 80-90 centist preferálom, mert elérem vele elöl is, meg hátul is. Bár a legtöbbször nem is kell használnom, elég, hogy csak nálam van.
2021. júl. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Egyetértek a 4essel. Azt is meg kell említeni ugyanakkor, hogy hobbilovaknál, akik csizma nélkül vannak lovagolva, lehet hogy nem kell pálca sosem, de helyesen lovagolt sport kancáknál sárlás idején tényleg nehéz időnként, nem is minden sárláskor. Odateszed a csizmát, tolat és még nyög is rá, miközben amikor nem sárlik menne előre csizmára mint a hülye, mert érzékeny az oldala (kancák ._.), persze ezt úgy kell javítani, hogy mindig oda kell érjen az csizma, így lehet megszoktatni vele.
2021. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!