Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikó sunyít ha répát kap?

Csikó sunyít ha répát kap?

Figyelt kérdés

1,5 éves lovam kb fél éve van nálunk, tehát nem új. Ha bemegyek hozzá, akarok neki répát adni, elkezd nyomulni és sunyítani, tegnap meg is rúgott (kapott is érte egyet az orrára, ott is hagyott utána). Ma reggel csak kerítésen keresztül adtam neki, nem akartam benni. Odaadtam egyet, aztán követelte a másikat, sunyított, de addig nem adtam oda, amíg vissza nem fordította a fülét.

Mit csináljak, hogy ne követelőzzön?

Csak ő csinálja, a többi ló nem.


2021. aug. 1. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos körül van véve a többi lóval és félti a csemegéjét.
2021. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozz vele, földről. Nem tisztel, el akar kergetni az ételről és ha nem rendezed le vele a rangsort, akkor meg is fogja tenni, megrúg, megharap, mert megteheti. Csikó, tehát próbálkozni fog, főleg, ha eddig nem kapott semmilyen nevelést.
2021. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2-nek igaza van.

Illetve ha nagyon szemétkedik, mehet neki egy pofon. Helyre kell tenni, ne várd meg amíg megrúg vagy megharap.

És a földi munka nagyon fontos.

2021. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Rangsorban feletted áll, szóval rendezni kell ezt a dolgot, azért sunyít, meg rúg. Ilyenkor pár pofon általában helyre teszi a dolgokat, ügyelni kell a már apró jelekre is és rászólni, ha nem tetszik a viselkedés, illetve a fokozatosság elve mentén haladni a büntetésben. Ha már testileg is bánt, nyugodtan rúgj alá egyet, meg fog lepődni, de utána elég lesz csak rászólni.
2021. aug. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma amikor már rászóltam vissza is lépett tőlem, szerintem már kapizsgálja, hogy mit kérek tőle. Illetve már a kötőféket is engedi magára tenni, esdig is engedte, de folyton mocorgott.
2021. aug. 2. 09:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mocorog, akkor amint ráraktad a kötőféket jó gyorsan fogod és hajtod körbe körbe amíg meg nem akar állni.

Egy idő után rájön, hogy jobb állni, mint mocorogni mett ha mocorog akkor maga körül kell forognia ami nem kényelmes neki.

2021. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!