Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patacipő vagy patkó?

Patacipő vagy patkó?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, némelyik patacipő már pótolni tudja a patkó funkcióját. Ennek fényében, jobb lehet a patacipő olyan téren, hogy nem kell patkolni a lovat, csak körmölni? Tudom én, hogy nem fáj neki, de én jobbnak tartom ráadni olyan terep a cipőt, ahol jobb ha van rajta, mint hogy patkolva legyen.

(Még nincs lovam, de idővel szeretnék)

Plusz a patacipő terepen nagyobb, hegyes kőtől is védi, ami befúródhatna menet közben. Szerintetek jobb mint a patkó?

Illetve én úgy tudom, hogy ha nem muszáj nem patkolnak lovat, de ezt akkor is lehet alkalmazni.



2021. aug. 8. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Ha kell patkolni, akkor kell. Azon a patacipő nem segít semmit, kivéve ha állandóan rajta van a lovon ami nem a legjobb.


Illetve a lónak meg kell szoknia a pata cipőt mert teljesen más lesz azon menni mint a saját patáján.


Sőt pont a sima talpa miatt nem lesz jó nagyobb köves terepen a cipő, mert nem fog tudni kapaszkodni a ló.

2021. aug. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A gyógypatkót nem helyettesíti ez tény, de egy egészséges patára gondoltam, nyilván hozzá szoktatva. Viszont rengeteg féle van, specializálva, külön terepre is, aminek nem sima a talpa, hanem terepre való. Nem is a legszarabb gumicsizma jellegű termékre gondoltam.
2021. aug. 8. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a gyógypatkóra gondoltam.

Vannak lovak amiknek a patájuk patkó nélkül a semmitől is feltörnek és elkopnak.

Az én lovam pont ilyen, hogy muszáj patkolni mert álló helyében is még így is feltörik a patája, pedig ápolva van neki folyamatosan.

Ha mezitlábas lenne akár csak fél napokat, lesántulna.

2021. aug. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha alapvetően egészséges a lovad patája, de félsz hogy terepen megnyomja egy kavics vagy néha betonra is fel kell mennetek és nem akarod, hogy csússzon vagy kopjon a patája, megterhelje az izületeit, akkor tökéletes a patacipő, emiatt felesleges patkolni.


Viszont, ha nagyon rossz a pataszerkezete és össze-vissza törik a patája akkor kelleni fog patkó. Ha érzékeny a talpa és hipp-hopp tályogos lesz, ha megnyomja valami, akkor szintén nem jó a patacipő, mert ugye a karámban is megnyomhatja valami, de a patacipő nem lehet egész nap rajta (legalábbis azok a fajták, amiket én ismerek).


A csúszás ellen a patacipő is jó, csúszásmentes a talpuk +egyes darabokba még sarkat is lehet csavarni. Azzal akár még füves pályás ugróversenyre is mehetsz, mint egy sarkas patkóval.

2021. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 az első bekezdésben lévő esetre gondoltam, igen. Egészséges lovat vettek alapul, és pont ilyen, alkalmankénti dologra, nem egésznapos alkalmazásra, mondjuk nem is arra gyártják, hogy egésznap rajta legyen
2021. aug. 8. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!