Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pónit szeretnék! Honnan, hogyan?

Pónit szeretnék! Honnan, hogyan?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

Nemrég költöztünk egy házba, ahol 6900 m2 telek van. Jelenleg szántó, de én nem tudom mit kezdjek vele, először pár kecskét gondoltam venni, csak a fű miatt. De sokan le akarnak beszélni erről, azt mondják a póni jobb. Aranyos, jól legel. De én nem értek a lovakhoz. Hol tudnék alapokat megtanulni, az ellátásokról, igényeikről?póni társas lény?


2021. aug. 9. 10:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül nem ajánlatos lovat tartani. Olyan, mintha te egyedül élnél, azért egy idő múlva te is beleunnál.

Nem kioktatásképp, de ne tarts lovat, csak akkor, ha már évekig jártál valahova hozzájuk. Ha nem akarsz rajta lovagolni, hanem csak "dísznek" kell, akkor vegyél falabellát vagy shetit, bár a shetik elég szemetek tudnak lenni. Mivel úgyis azt csinálod majd amit akarsz és itt senki nem fog tudni lebeszélni a póniról, (pedig a fent leírtak alapján lesznek egy páran) próbállak meggyőzni, hogy valami kisebb termetűt vegyél, amit nem kell betörni. Amúgy meg magyarázhatnánk, hogy kell tartani egy lovat, de rutin és gyakorlat nélkül nem menne. Szóval keress fel egy lovardát, járj oda pár hónapig, ha tetszik vedd meg.

2021. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Meggyőzhető vagyok, főleg eredetileg kecskét szerettem volna, de a póni tényleg cuki. Ezért is írtam ide, kell e szakmai tudás a pónihoz, igénytelen állat e.

Egyelőre nem szeretnék, közelben van lovarda, ismerem is a tulajt. De soha nem voltam még ló közelébe. Felelősséget szeretnék vállalni az állatért, nem szeretném kínozni, meg ilyesmi.

2021. aug. 9. 12:17
 3/14 Hovarju ***** válasza:
100%

Beszéld meg a lovarda tulajával, hogy legeltesse nálad a lovait.


Ő majd fog tudni segíteni abban, hogyan kell lovat tartani.

2021. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem értesz hozzá akkor felejtős. Főleg, hogy ugyanúgy nevelni kell, mert ha nincs akkor simán tudja terrorizálni a családot. 2 kell legalább, viszont gondoskodni kell a szénáról is, mert az nem olyan húde nagy terület, hamar lelegelik, aztán valamit enni kell akkor is, ha nincs fű. A kecske ugyanez, bár az igénytelenebb, széna neki is kell, meg ha nem derogál naponta fejni, lehet tejed, sajtod.

Már csak azért se ajánlott a póni, mert azt mozgatni is kell, mert amit összesétál egy nap nem mindig elég. Mondjuk lehetne őket kocsizni, de az már tényleg az a szint, amibe szaktudás nélkül nem érdemes belevágni.

2021. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A póni valóban cuki, de - mint a lovak általában - elég kényes, érzékeny állat. Sajnos lazán kifoghatsz olyan példányt, ami kólikára (ez akár halálos is lehet, pláne ha nem veszed észre időben) vagy pata-problémákra hajlamos, így nagyon sok pénzed úszhat el.


Én is inkább kecskét, esetleg juhot tartanék a helyedben: ők is cukik, de sokkal "strapabíróbbak"


#3 ötlete is jó, mert így a terület is ki lesz használva, a lovak is kapnak extra helyet, és akár egy kis extra pénz is ütheti a markod, ha bérbeadod.

2021. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Vagy csak lekaszáltatod és nincs gondod az állatokkal. Bármilyen állat is lesz, az helyhezköt. Nem tudsz elmenni napokra, etetni, itatni ganézni kell, ha csak nem tudod hozzáértőre hagyni. Trágyát hol tárolod, kivel viteted el?
2021. aug. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Veled
2021. aug. 9. 15:58
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
#6 Kérdése teljesen jogos, ne légy bunkó.
2021. aug. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Egy darab állatról beszélünk, nem egy egész ménről.

Egyesek úgy csinálnak, mintha ősi tudással születtek volna, és senki más nem képes arra, amire ők.

2021. aug. 9. 16:21
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Pl a 6-os válaszoló gyakorlatias kérdéseket vetett fel. Ezekre mind fel kell készülni. Az nem elég, hogy ló legel a portádon, meg néha megsimogatod. És igen a trágya fontos kérdés. Ha nem megfelelően tárolód akkor a környezeted fel is jelenthet. Vagy gondolkozhatsz azon is, hogyan hasznosítod a lótrágyát, ami igen értékes, ha jól van kezelve.
2021. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!