Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Adománygyűjtés egy lovardának?

Adománygyűjtés egy lovardának?

Figyelt kérdés

Van egy helyi lovarda (nevet nem szeretnék írni nehogy egy odajáró vagy esetleg a lovarda vezetője lássa, akit érdekel privátba megírom) ahol úgy látom anyagi gondok vannak. 4 lovat is el akarnak adni/el adtak (posztba ki volt téve hogy eladója) létszámcsökkenés miatt. Arra gondoltam hogy szerveznék nekik egy adománygyűjtést aminek az összegét vagy elutalnám nekik vagy a pénzből Decathlonos felszereléseket vennék előre utalva kifizetném és oda rendelném. Az egésszel annyi a gond hogy még diák vagyok és nem rendelkezem annyi pénzzel hogy minőségi felszereléseket tudjak magamtól venni.

A kérdésem az lenne hogy hol tudnák adománygyűjtést szervezni (Facebookon kívül) x összegért? Illetve ilyenre mennyire gyakran szoktak adományozni emberek?



2021. aug. 11. 10:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Facebookon biztos tudsz, csak ezzel az a baj, hogy valahogy el kell hitetned az emberekkel, hogy tényleg a lovardának adnád a pénzt, mert sokan begyűjtik, aztán megtartják, és emiatt sok ember bizalmatlan
2021. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
42%
Szép dolog ez a kuncsorogjunk pénzt a gyakorikérdés tagjaitól...Aki egy kicsit is gondolkozik rájön,és átlát a szitán...Majd ha lovarda bajban lesz,majd ő kér segítséget.Mi a bizonyíték arra,hogy valóban hozzájuk jutna el a pénz...Írd ki ugyanezt a facebookon,nevezd meg a lovardát,és beszélj a lovarda vezetőjével.Ez a privátban megadom a nevet ez sem korrekt.Ha adományt akarsz gyűjteni,mert jó ember vagy.Akkor a szegény családokon segíts ! Egyébként jelentettelek,mert ez nem kérdés,hanem adomány kuncsorgás magadnak !
2021. aug. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Figyi az adománygyűjtés nem biztos hogy megoldja a problémájukat.


A lovakat azért is eladhatták esetleg mert már nyugdíjas korúak voltak, de amúgy a létszámcsökkentés miatt az azt sejteti, hogy előbb utóbb a lovardán is túl fognak adni.


Ha adományt akarsz nekik gyűjteni azt ne a hátuk mögött csináld, mellesleg adománygyűjtésre is vannak jogszabályok, és lenned kell valaki egy bejegyzett alapítvány de nem biztos hogy jól tudom.


Beszéld meg velük, és néz utána a jogi dolgoknak, mert nehogy a jószándékod miatt kerülj jogi bajba.

2021. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
* nézz utána a jogi dolgoknak
2021. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

1

Facebookon azért nem szeretnék mivel ez "titkos" így kicsit félek hogy megtudják és úgymond "lebukok". Ezért inkább Googles platformon szeretnék. Illetve arra gondoltam hogy a eladós posztot kitennem a neveket kisatíroznám, így bírom bizonyítani hogy nem kamu.

2

Miért lenne kuncsorgás a gyakori kérdéses emberektől? Ha elolvasod látod hogy nem pénzért "kuncsorgok" hanem egy olyan oldalt keresek ahol adománygyűjtést lehet szervezni. Nem lehet semmilyen szitán átlátni mert nincs min. Nem hiszem hogy olyan óriási bajban lenne hogy ő maguknak kellene segítséget kérniük de szerintem jól jönne egy kis támogatás. A bizonyíték az hogy folyamatos fejelményekkel tudnák jönni akár arról hogy miket rendelek akár arról hogy megrendeltem/kifizetem/odaért stb. Mit írtam ez titkos, név nélkül akarom csinálni hogy amolyan meglepetés legyen nekik. Nem értem mi baj azzal hogy csak privátban adom meg a nevet mert mint írtam már sokszor titkos. Lovardán szeretnék segíteni, ha te szeretnél adományozni szegények adományozz de én most a lovardán szeretnék segíteni mivel nem egyszer voltam már ott kedvesek és megérdemlik. Még mindig nem adomány kuncsorgás főleg nem magamnak hanem egy oldalt keresek ahol adománygyűjtést lehet szervezni.

2021. aug. 11. 10:45
 6/28 anonim ***** válasza:
Láttam már ilyet korábban, hogy egy lovardának gyűjtöttek az emberek pénzt. De az nem Mo-n volt, hanem Lengyelországban. Volt róla egy csomó Youtube videó. Nem akarlak elkeseríteni, de 1000 emberből 2-en adtak pénzt, úgy 800-an azt mondták, hogy erre pénzt költeni nem érdemes, úgy 200-an meg azt mondták, hogy akkor adnak pénzt, ha a lovak szabadon élhetnek jó körülmények között, úgy, hogy nem fogják az emberek kihasználni. Szóval túl sok esélyt én nem látok rá. De ettől még meg kell próbálni, hátha itthon ezzel is meg lehet kopasztani az embereket.
2021. aug. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

3

Tudom hogy nem oldja meg a problémát de segíteni talán tudnák. Sajnos egyáltalán nem nyugdíjas korúak 2db 7 éves 1db 5 éves és 1db 1 éves. Remélem a lovardán nem fognak túladni mivel egy nagyon kedves hely, bár ebbe csak reménykedni tudok. Mivel meglepetésként szeretném így nem nagyon szeretnék szólni de az erről szóló jogszabályokat most olvasom ha ez így nem lehetséges akkor egy másik megoldást fogok keresni de mindenképp szeretném őket támogatni még ha felszereléssel nem is legalább egy kisebb összeggel.

2021. aug. 11. 10:53
 8/28 A kérdező kommentje:

6

Igen sajnos tudom hogy nem sok az esély hogy tényleg adnak is de hát a remény hal meg utoljára. Ha esetleg jön pénz de nem annyi hogy minőségi felszerelést tudjak venni akkor "csak" a pénzt utalom és abból azt vesznek amit csak szeretnének.

2021. aug. 11. 10:59
 9/28 anonim ***** válasza:
37%
2-es válaszoló.Ha valóban így van ahogyan írod akkor,bocsánatot kérek,és segítek neked ! De be kell bizonyítanod,hogy ez valós.Privát üzenetben kérem a lovarda facebook oldalát,és a tiedet is,hogy tudjam,és lássam,hogy miről van szó.Ember vagyok,tévedhetek ! Bizonyítsd be ,hogy ez nem egy kitalált önsegítő pénzkuncsorgás.Ha bebizonyítod én leszek az első adományozó !
2021. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

9

Privátban elküldtem. Nem állatok hogy olyan szörnyű helyzetben vannak mert viszonylag közel lakunk a lovardához és szoktak menni sokan de gondolom lehetett valami ha el kellett adni lovakat. Segítség nélkül is jól ellennének de mivel nagyon kedvesek ezért már csak úgy is szívesen adományoznák nekik akar felszerelést akár pénz (fedett pálya is tervben van ha jól olvastam és hátha felbírná gyorsítani a folyamatokat egy kis plusz pénz

2021. aug. 11. 12:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!