Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ilyen helyzetben?

Mit csináljak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok, járok lovagolni egy helyre és nagyon szeretem, az edzők korrektek, megfizethető és szép lovarda, én angol stílusban lovagolok viszont a lovardában sok a westernes, leginkább a bértartók közül. Nem versenyeztetnek, van alapszinten ugróedzés de csak hobbyra jó, max kis háziversenyek vannak iskolalóval. Nem messze ettől a lovardától van egy másik ahol járnak versenyre, lehet rajtengedélyvizsgát tenni, és rendes ugróeddzések vannak saját ló nélkül is. A második lovardában a honlapon azt írták hogy van félbértertásra lehetőség és én emiatt talán átmennék abba, mert akkor versenyezni is elkezdhetnék, nem szeretnék olimpikon lenni vagy hasonlók csak egy két kisebb versenyre menni rajtengedély vizsga nélkül is akár. De nagyon szeretnék egy lovat és mivel ez a közeljövőben nem lehetséges, arra jutottam hogy a félbértartás számomra megfelelő lenne, így heti kb 3x ki tudnék menni lovagolni, és néha hétvégénként versenyre menni. Viszont abba a lovardába ahova most járok beleszerettem egy lóba, nem olyan mániákus módon de azért miatta kiírom ezt a kérdést :)még csikó, nagyon fiatal, iskolaló, és valószínű hamarosan megállna a fejlődésem vele mert csak nagyon kicsit tud még ugrani stb, viszont az is megfordulta fejemben hogy hagyjuk ezt a félbértartás dologot, itt maradok ebben a lovardában és majd egyszer talán lesz egy lovam, de ha van egy ilyen lehetőségem akkor élnék vele, nemtudom, ti mit tennétek a helyemben, vagy mit tanácsoltok mit csináljak? És köszi ha végigolvastad :)

2021. aug. 18. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá keret, tarts felesben egyet, gyakorolj szorgalmasan, a kicsi lovat meg látogasd heti 1-2 alkalommal. Ha a tulaj belemegy, még fejlesztheted is, lévén a másik helyen sokat fogsz tanulni, ami ennek a lónak is hasznára válhat. De egy-egy ilyen döntés nem egy életre szól. Menj, tanulj egy évet, erre pl tök jó a feles ló, hogy kicsit kisebb a felelősséged, nem egy életre kötelezed el magad. Utána meg lehet csikózni, saját lovazni, vagy tartani tovább a felest...
2021. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
5%
13 éves lómániás kislány visszatért :D
2021. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első, köszönöm a válaszodat, második, nincs hozzáfűzni valóm :)
2021. aug. 18. 19:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobban jársz, ha lovardát váltasz ebben az esetben.

A szerelem lóból, bármilyen csúnyán hangzik, de semmi “hasznod” nem lesz. Sőt még a felesbértartója se lehetsz. Ha az lehetséges lenne és ennyire szereted akkor lehet maradnék, de így hogy csak egy sima iskolaló lenne számodra, mint a több…

A másik helyen lehetne egy félig “saját” lovad, fejlődhetnél és versenyezhetnél is. Ha tényleg ez a vágyad akkor menj.

2021. aug. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
hány éves vagy amúgy?
2021. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok
2021. aug. 18. 22:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj át a másik lovardába. Egyrészt mert van fejlődési, versenyzési lehetőség, másrészt a félbértartás miatt, bár szerintem ha tudsz önállóan is edzeni, akkor inkább a lóbérlést, mint lehetőséget keresném. Akkor kifizetnél x összeget a lovardának a lóért, de cserébe csak te dolgozol vele, csak te lovagolok, mondjuk heti 4x abból heti 2x edzővel (az plusz költség). De akkor nincs az, hogy amit te melót beleteszel a lóba hetek alatt, azt más 1 óra alatt elcsessze. Mondjuk ehhez kell egy olyan szintű lovastudás, hogy tudj kicsit idomítani, ne csak körözz vele.
2021. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 7es az a baj hogy arra nincs lehetőségem hogy csak én lovagoljam a lovat mert annyiszor nem tudnék kimenni hozzá, heti 3x nagyon max 4x és az nem elég egy lónak, azt meg nem szeretném hogy ott áll a boxban és nincs lemozgatva, meg az is akadáj hogy még nem vagyok olyan szinten hogy egyedül fejlesszek egy lovat, még csak most kezdek ugrani és idomítani sem tudok, de úgy gondolom, hogy ezeket is egy félbértartott lóval sokkal gyorsabban megtanulhatnám
2021. aug. 22. 20:54
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Hát nem tudom, én maradnék a szerelem lovacskánál, jó lovardában. Igaz én nem vagyok versengő típus, sőt. Nekem elég ha szépen megy a ló, magunkhoz képest. De te tudod neked mi mennyire fontos, ha akarod ezt a most nagyon divatos ugróversenyesdit akkor menj, nyilván. Nekem az jön le a kérdésből, Te hamarabb szeretnél ugrani tanulni, gyorsabban fejlődni, sztem nyugi, nem biztos, hogy az a jobb ami gyorsabb. De menj próbáld ki bátran!
2021. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem is a verseny a fontos nekem, hanem a félbértertás inkább, mert akkor mégis közelebb állok egy saját lóhoz. És leginkább csak szabadidős versenyekre mennék, még nem versenyeztem és kiszeretném ptóbálni aztán meglátjuk hogy tetszik e vagy nem :)
2021. aug. 23. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!